• منتشر شده در چهارشنبه, 19 تیر 1398 11:12
مدیرکل بیمه سلامت مازندران اعلام کرد:

کاهش خطاهای دارویی و مدیریت منابع سلامت با اجرای نسخه نویسی الکترونیک

 
 
 
 

جلسه ستاد اجرایی پزشک خانواده شهرستان میاندورود با حضور مدیرکل بیمه سلامت مازندران در مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شد.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران  با بیان اینکه اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک به همکاری‌های بین بخشی نیازمند است، اعلام کرد: با اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک کاهش خطاهای دارویی و مدیریت منابع سلامت محقق خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت مازندران‌، دکتر ظفرمند، مدیرکل بیمه سلامت استان طی سخنانی در جلسه ستاد پزشک خانواده شهرستان میاندورود که با حضور دکتر مزدارانی، رئیس مرکز بهداشت و جمعی از مسوولین این مرکز، رئیس اداره نظارت بیمه سلامت استان و سرپرست بیمه سلامت میاندورود برگزار شد، ضمن تقدیر از اهتمام و جدیت مسوولین این شهرستان همچنین مدیریت و مسوولین شبکه بهداشت و درمان و دیگر عوامل اجرایی برنامه ملی پزشک خانواده در این شهرستان بیان داشت: هماهنگی و همکاری کلیه مسوولین و اعضای ستاد اجرایی شهرستان، تاثیر بسزایی در اجرای طرح عظیم پزشک خانواده دارد.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه عدالت‌محوری ،کاهش هزینه‎های غیر ضروری، تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی‎، کاهش مصرف دارو و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت را از اهداف مهم طرح پزشک خانواده برشمرد. وی همراهی و مشارکت فعال مردم و مسئولین را از عوامل موثر در پیاده‎سازی صحیح طرح پزشک خانواده برشمرد و افزود: اطلاع‎رسانی و آگاهی بخشی صحیح همچنین فرهنگ‎سازی به موقع با استفاده از تمامی امکانات و منابع را در دستیابی به اهداف اجرای طرح بزرگ پزشک خانواده بسیار موثر و مهم برشمرد.
دکتر ظفرمند در ادامه با اشاره به اجرای طرح‎های نوین الکترونیکی سازمان بیمه سلامت بیان داشت: اجرای طرح‎های الکترونیک سازمان بیمه سلامت در کشور نیازمند همکاری و تغییر رفتار پزشکان و دریافت‎کنندگان خدمات سلامت است. زیرا تغییر رفتار و اصلاح سبک زندگی خاصی که بر حسب عادت به رویه تبدیل شده بسیار دشوار است. بر این اساس برای بهبود شرایط‎، مدیریت منابع، صرفه‎جویی در مصرف کاغذ، کاهش خطاهای انسانی و بسیاری دیگر از دلایل باید به سمت الکترونیکی شدن نسخه‎نویسی حرکت کرد و چه بسا ضروری است که تغییر در رفتارها قانونمند و هدایت 
شده شود.
در ادامه دکتر مزدارانی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان میاندورود نیز طی سخنانی گزارشی از اقدامات انجام شده این مرکز در اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرستان میاندورود ارائه نمود. وی فرهنگ‎سازی و اطلاع‎رسانی همگانی را در پیشبرد اهداف برنامه پزشک خانواده بسیار مهم و تاثیرگذار برشمرد.
لازم به ذکر است در ادامه عملکرد مراکز بهداشتی درمانی روستایی و بازخورد بازرسی‌های کارشناسان بیمه سلامت در بازدیدهای مشترک از مراکز بهداشت سطح شهرستان جهت بهبود و افزایش ارائه خدمات به بیمه‎شدگان سازمان بیمه سلامت مطرح و تبادل نظر شد .

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی