• منتشر شده در سه شنبه, 04 تیر 1398 10:58
معاون عمرانی استانداری مازندران در بازدید از وضعیت راه‌های ارتباطی شرق استان:

زیرساخت‌های مناسب در بخش حمل و نقل، پیش‌نیاز توسعه پایدار است

 
 
 
 

معاون امور عمرانی استانداری مازندران به منظور بررسي وضعيت محورهاي ارتباطي شرق استان از فعالیت‌های راهسازی و پروژه‌های در دست انجام در شرق استان و محور جویبار به کیاکلا و کیاکلا -بهنمیر با هدف بررسی از وضعیت موجود آنها بازدید کرد.
مهـنـدس رازجویان به اتفاق مدیــرکل راه و شهرسازی استان و هیات همراه در بازدید خود از محورهای ارتباطی شرق استان ضمن تاکید بر نقش و جایگاه خاص حمل و نقل و ضرورت توسعه و ارتقای ایمنی در راه‌های شرق استان به جهت قرارگیری در مسیر زائرین حرم مطهر امام رضا(ع) و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از نزدیک از فعالیت‌ها و پروژه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان مازندران در بخش‌های مختلف راهسازی بازدید و در جریان پیشرفت پروژه‌ها 
قرار گرفتند.
معاون امور عمرانی استانداری مازندران نیز در این بازدید ضمن اعلام رضایت نسبی از عملیات اجرایی پروژه‌های در دست اقدام در حوزه راه و شهرسازی در شرق استان عنوان کرد: یکی از راهکارهای برون رفت از محرومیت و حرکت به سوی توسعه پایدار ایجاد زیرساخت‌های مناسب در بخش حمل و نقل می‌باشد.
مهندس رازجویان از حمل و نقل جاده‌ای به عنوان حمل و نقل غالب در استان یاد کرد و افزود: از آنجا که بیش از 90 درصد حمل و نقل در کشور و استان ما از طریق حمل و نقل جاده‌ای صورت می‌گیرد، می‌بایست نگاه ویژه‌ای به این بخش شود.
وی تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات موثر و در خور توجهی در جهت توسعه و ارتقای بخش حمل و نقل در استان انجام و یا در دست اقدام می‌باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی نیز در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به پروژه‌های درحال انجام در شرق استان یادآور شد: وجود منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در منطقه قابلیت‌های فراوانی ایجاد کرده است که با برنامه ریزی و هدایت درست منابع می‌توان از این فرصت‌ها برای توسعه اقتصادی استان بهره برد.
مهـنـــدس نظری به پروژه بهشهر، زاغمرز، بندر امـــیرآباد اشاره و تصریح کرد: این پروژه به طول 34 کیلومتر می‌باشد که تاکنون بیش از 26 کیلومتر آن در باند شرقی آسفالت و حدود 8 کیلومتر آن در باند شرقی در حال انجام می‌باشد همچنین دو پل روگذر در این پروژه در دست 
مطالعه است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان افزود: تقاطــع غیرهمسطح حسین آباد به بندر امیرآباد، رستمکلا، بهشهر، زاغمرز انشاءالله در دهه فجر امسال کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و نصب جداکننده میانی در محور بهشهر زاغمرز که برای اولین بار در استان به طول 6 کیلومتر اجرا شده در این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد. 
وی افزود: محور حسین آباد - طوسکلا تعریض یک سمت محور به اتمام رسیده و تعریض ضلع مقابل در دست اجرا می‌باشد.
محور نکا - نیروگاه به سمت انتهای مسیر قطعه 2و3 انجام و قطعه 4 در مرحله ساب بیس بوده و 4/5 کیلومتر از مسیر باقیمانده که انشاءالله به زودی انجام خواهد شد.
مهندس نظری خاطرنشان ساخت: انشاءالله با تکمیل محورهای یاد شده کریدور شمال به جنوب یعنی گلوگاه به سمت دامغان تکمیل و شاهد آن باشیم که بخش اعظمی از بار بندر از این کریدور هدایت شود. وی اظهار امیدواری کرد: انشاءالله با اقدامات انجام یافته و بهره برداری از پروژه‌های در حال انجام و همچنین اقدامات ایمن سازی که در این مسیر انجام شده شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم.
مهندس رازجویان در ادامه از عملیات اجرایی تعریض و بهسازی محور بهنمیر – کیاکلا و جویبار – کیاکلا و اجرای پل‌های آبرو و زیرگذرهای جاده بهنمیر – سیمرغ بازدید و از نزدیک در جریان روند توسعه و تعریض این محور
 قرار گرفتند.
گفتنی‌ست در این بازدید فرماندار شهرستان بهشهر – نکا – بابلسر – بخشداران و رؤسای ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های یاد شده حضور داشتند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی