• منتشر شده در دوشنبه, 27 خرداد 1398 09:43
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

4 خطه شدن محور کندوان به مرحله پایانی رسید

 
 
 
 

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از تسریع در عملیات تعریض و بهسازی بخشی از محور کندوان در محدوده مرزن آباد - دزدبن خبر داد.
سید محمد نظری با اشاره به تلاش شبانه‌روزی مجموعه عوامل چهارخطه نمودن این بخش از محور کندوان، از رسیدن کار این پروژه به مرحله بیس و آسفالت خبر داد و گفت: باتوجه به نزدیک شدن به فصل تاسبتان و شروع سفرهای تابستانی و وجود ترافیک فراوان در محور کندوان عملیات تعریض و بهسازی این محور در محدوده مرزن آباد - دزدبن با به کارگیری چند اکیپ راهسازی به صورت همزمان سرعت بیشتری به خود گرفت.
مهندس نظری ضمن اشاره به اينكه ارتقا و تعريض در محورهاي مازندران نگاه ملي را مي‌طلبد از اقدامات وزارت راه و شهرسازي براي توسعه، بهسازی و ايمني محورهاي استان قدرداني كرد.
وي تصريح کرد‌: يكي ديگر از مُحَسَّنات توسعه جاده‌ها، رونق بخشی صنعت و بهره‌گيري مناسب كارخانجات از نهايت ظرفيت توليد خود مي‌باشد.
وی در خصوص مشخصات فنی این پروژه نیز یادآور شد‌: تعریض و بهسازی بخشی از محور کندوان (محدوده خروجی شهر مرزن آباد به سمت محور کندوان ) به طول 2/300 کیلومتر و به عرض 9 متر با اعتباری معادل 50 میلیارد ریال در مدت زمان یک سال از آذرماه سال جاری با حضور مسئولین آغاز و امیدواریم با تامین و تخصیص اعتبارات مناسب در مدت زمان تعیین شده بهره برداری و زیر بار ترافیک قرار گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازي استان با تاكيد بر لزوم توسعه زيرساخت‌هاي مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبيعي و خدادادي، اظهار داشت: توسعه زيرساخت‌هاي اين استان به ويژه جاده‌ها، در دستور كار دولت قرار دارد.
وي در خصوص محور كندوان عنوان نمود‌: راه تاريخي کندوان با قدمت بيش از 70 سال تنها راه ارتباطي زميني غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهاي سال به ويژه مناسبت‌ها و تعطيلات براي جابه‌جايي بار و به ويژه مسافر با وسعتي بسيار گسترده مورداستفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌اي قرار مي‌گيرد.
مهندس نظری با اشاره به اهميت محور کندوان اظهار داشت: وضعيت فعلي محور به ‌گونه‌اي است که سطح سرويس جاده در ايام تعطيل بسيار پايين بوده و حتي در بسياري از نقاط به علت عدم وجود شانه با عرض کافي، توقف يک اتومبيل به علت خرابي و... موجب انسداد کامل يک لاين و ايجاد 
راهبندان مي‌شود.
 مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران خاطرنشان کرد: بدون شک توجه به بهسازي و بازسازي گذرگاه ديرپاي کندوان که در زيربخش‌هاي متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌اي تاثيرگذار است، نتايجي همچون توسعه گردشگري و اقتصاد محلي و افزايش نشاط اجتماعي خواهد داشت.
مهندس نظری ابراز اميدواري کرد‌ در پي رويکرد اخير دانش بنيان و برنامه ‌محور در وزارت راه و شهرسازي شاهد توجه بيشتر به توسعه و تعريض و بهبود سرويس‌دهي محور کندوان باشيم.
گفتنی است‌: عملیات تعریض و بهسازی محدوده مرزن آباد - دزدبن به طول 2300 متر و با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال از آذرماه سال جاری آغاز و با سرعت مناسبی در حال 
انجام می‌باشد‌. 
همچنین عملیات تعریض و بهسازی 5 کیلومتر از این محور نیز در طی سالیان گذشته به اتمام رسیده و در اختیار کاربران جاده‌ای می‌باشد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی