• منتشر شده در شنبه, 25 خرداد 1398 10:08
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران ضمن تشریح برنامه‌های «هفته جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر» خبر داد:

برگزاری جشنواره«یاریگر هم باشیم»

 
 
 
 

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر و به موازات اجرای برنامه‌های متعدد، کنگره شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر و جشنواره نشاط و شادی با عنوان « یاریگر هم باشیم» در استان برگزار می‌شود.

علی اصغر میرزایی در نشست با خبرنگاران با اشاره به سالروز جهانی مبارزه با مصرف و قاچاق مواد مخدر گفت: تلاش برای تقویت اقدامات در امر مبارزه با مواد مخدر، کاهش شیوع اعتیاد در استان و برگزاری همایش‌ها از جمله اهداف است.
وی برگزاری همایشی با برنامه‌های شاد و مفرح، قدردانی از خانواده‌های معظم شهدا و فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر در سازمان‌های دولتی، بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، توجه به اقدامات موثر با تاکید بر نتیجه‌محوری، رعایت اولویت‌های ابلاغی در مبارزه با مواد مخدر از دیگر اهداف به شمار می‌رود.
میرزایی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه سیار، کارزار رسانه‌ای با مواد مخدر، اجرای تئاتر خیابانی پیشگیری از اعتیاد، اجرای برنامه‌های ورزشی و  پیاده‌روی خانوادگی در سطح شهر و روستا از جمله برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر است.
دبیر  شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران برپایی کنگره شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر و همایش بهبود‌یافتگان از دیگر برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر برشمرد و گفت: در مازندران با همکاری مسئولان، غبارروبی مزار و گلزار شهدا انجام می‌شود.
میرزایی تصریح کرد: همایش پیشگیری از اعتیاد باهمکاری دستگاه‌ها و حضور جامعه اهداف، سخنرانی در خطبه‌های نمازجمعه از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود.
در ادامه این نشست، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران از کشف ۸۳۰ کیلوگرم انواع مخدر سه ماهه اول امسال در استان خبر داد.
 سرهنگ علیرضا ثقفی افزود:  عمده‌ترین کشفیات استان مربوط به تریاک و حشش است ضمن اینکه  سه هزار و ۸۷۰ نفر در این زمینه دستگیر شدند.
وی افزود: از مجموع افراد دستگیر شده هزار و ۶۰۲ نفر خرده فروش و هزار و ۸۶۵ نفر معتاد بودند و ۵۰۰ طرح پاکسازی نقاط آلوده در استان اجرا شده است.
سرهنگ ثقفی با بیان اینکه ۲۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر امسال در استان متلاشی شدند گفت: تقریباً سه هزار و ۴۴۲ فقره پرونده قضایی در این زمینه تشکیل شده است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به افزایش سه درصدی در حوزه دستگیری گفت: طرح پاکسازی اطراف مدارس و دانشگاه‌ها از جمله طرح هایی بوده که اجرا شده است.
وی با بیان اینکه مازندران یک استان مصرفی است گفت: عمده کشفیات در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته است.
سرهنگ ثقفی درباره مواد مخدر گل نیز با توضیح این نکته که یکی از شگردهای قاچاقچیان تغییر نام مواد مخدر است گفت: قاچاقچیان هر از گاهی، نام یک ماده مخدر را تغییر می‌دهند و اینگونه القا می‌کنند که ماده جدید آوردند تا ضمن طرح شایعه در این خصوص که این ماده اعتیادآور نیست جوانان و زنان بیشتری را به سمت مصرف مواد سوق دهند و لازم است شهروندان بدانند گل درحقیقت نوعی از مواد قدیمی است و اتفاقاً درصد تخریب این ماده مخدر،  هفت برابر دیگر مواد از نوع خود است و برخلاف شایعات در زمینه  اعتیادآور نبودن گل، این ماده مخدر 
اعتیاد‌آور است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی