آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 04 خرداد 1398 06:06
اولتیماتوم استاندار به دستگاه‌ها در نشست شورای آموزش و پرورش مازندران؛

مطالبات تامین اجتماعی را پرداخت کنید

 
 
 
 

استاندار مازندران با بیان اینکه نباید همیشه تامین اجتماعی از دستگاه‌ها ناراضی باشد، نسبت به ضرورت پرداخت بدهی‌ دستگاه‌ها به تامین اجتماعی در سریع‌ترین زمان ممکن هشدار داد.
احمد حسین زادگان در نشست شورای آموزش و پرورش استان گفت: تامین اجتماعی، دستگاهی است که با سفره طبقات آسیب پذیر و بزرگترین اجتماع یعنی طبقه متوسط و طبقه ضعیف در ارتباط است و نباید در امور آن مشکلی ایجاد شود. 
وی تاکید کرد: متاسفانه همواره تامین اجتماعی نه تنها از بخش خصوصی، بلکه از دستگاه‌های دولتی نیز مطالبه دارد و نسبت به پرداختی‌های آنان ناراضی است. 
استاندار مازندران گفت: نباید همیشه یک دستگاه متضرر باشد و باید برای حمایت از این دستگاه که ارتباط مستقیم با روزی و اقتصاد اقشار آسیب‌پذیر دارد ، همه دستگاه‌ها آستین را بالا بزنند و کمک کنند. 
حسین زادگان از بدهی سنگین برخی دستگاه‌های دولتی به تامین اجتماعی استان انتقاد کرد و گفت: باید در سریع ترین زمان این بدهی‌ها به هر طریقی پرداخت شود. 
وی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید از هزینه‌های حاشیه‌ای و هدررفت منابع خود قدم‌های جدی بردارند، افزود: پرداخت بدهی بیمه تامین اجتماعی باید در اولویت همه دستگاه‌ها قرار گیرد. 
استاندار همچنین در جواب انتظار برخی دستگاه‌ها برای تخصیص اعتبار جهت برگزاری همایش، نمایش و یا جشنواره گفت: استانداری و دولت برای این چنین برنامه‌های اعتبار اضافی ندارد و باید همه شرایط جنگ اقتصادی کشور را درک کنند. 
پیش از این مدیرکل تامین اجتماعی مازندران از طلب حدود 2 هزار و 500 میلیارد ریالی این سازمان در استان خبر داد و گفت: تامین اجتماعی برای پرهیز از آسیب رساندن به معیشت کارگران و کارکنان مجموعه‌های بدهکار نمی‌تواند طلبش را بگیرد و این موضوع در پرداختی‌های این نهاد در استان مشکل ایجاد کرده است. 
بر اساس آمارهای رسمی در سال 97 درآمد تامین اجتماعی مازندران حدود 25 هزار میلیارد ریال بود این در حالی که پرداختی این نهاد به حدود 28 هزار میلیارد ریال رسید که کسری بودجه سه هزار میلیاردی را در سال گذشته تجربه کرد.
گفتنی است که از جمعیت بیش از سه میلیون نفری مازندران حدود یک میلیون و 950 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی