آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 08:30
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان:

70 درصد واحد های صنعتی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند

 
 
 
 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت : توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری ، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد .
مهندس احمد علی شهیدی در گفت و گویی به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد .
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان به دغدغه ها و مشکلات صاحبان صنایع پرداخت و گفت : تامین منابع مالی ، مالیات ، معوقات بانکی ، کمبود نقدینگی ، ارزش افزوده و مواردی از این دست از جمله مشکلات صاحبان صنایع می باشد که شرکت شهرک های صنعتی گیلان در صدد رفع آنها برآمده  است .
وی در ادامه بیان داشت : مشکلات پیش روی صاحبان صنایع مربوط به زمان حال نمی باشد بلکه از دوره های گذشته ایجاد و انباشته شده است و تمام سعی ما حل این موارد می باشد .
شهیدی افزود : 70 درصد واحد های صنعتی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند و شرکت شهرک های صنعتی گیلان از طریق تامین نقدینگی از محل پرداخت تسهیلات بانکی اقدام به رفع آن نموده است .امیدواریم با تحرکی که در بانک ها بوجود آمده و حمایتی که دولت می کند؛ این مشکلات برطرف شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحد های صنعتی دانش بنیان گفت :توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری ، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد تا از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بتوان بهره جست. 
وی در همین راستا افزود : واحدهای صنعتی اگر بتوانند یک محصول از تولیدات خود را دانش بنیان کنند می توانند از معافیت 15 ساله مالیاتی و دریافت تسهیلات تک رقمی بهره مند شوند و همچنین واحدهای صنعتی که قابلیت تولید محصولات دانش بنیان را ندارند می توانند با تجدید منابع مالی از طریق بانکها ، تکمیل طرح های صنعتی و یا سرمایه در گردش از تسهیلات لازم برخوردار گردند .
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در خصوص حمایت از محصولات تولیدی و صادرات آنها به بازارهای هدف گفت : کنسرسیوم های صادراتی چای و زیتون دو محصول کلیدی استان در تمامی بازارهای هدف که در اطراف کشور ما وجود دارد ، می توانند ورود کنند و نه صرفا کشور روسیه .

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی