آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 10:48
عضو هیات‌رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مرکز استان مازندران:

دولت از مردم فاصله گرفته است

 
 
 

علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با «خانه ملت»  گفت: یکی از ایرادات دولت فعلی، فاصله زیاد دولت و مردم است و تصمیم‌گیری‌های مهم و اثرگذار بدون مشورت با مراکز رسمی و کارشناسی  لازم صورت می‌گیرد و «تصمیم‌سازی بدون آگاهی مردم» از مشکلاتی است که تصمیمات سریع بدون پشتوانه فکری خلق می‌کند و  «موضوع سهمیه‌بندی بنزین» یکی از همین نمونه‌هایی است  که تصمیمات یک شبه دولت به شمار می‌آید. 
نماینده مردم شریف ساری و میاندورود با بیان اینکه دولت در تصمیمات مهم و اثرگذار در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پیش از طرح موضوع باید از طرق مختلف مانند صداو سیما، دانشگاه‌ها، تشکل‌های تخصصی و اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون گفت‌وگوهایی  صورت دهد، تصریح کرد: با ذهنیت‌سازی در جامعه می‌توان واقع‌بینانه‌تر موضوعات را طرح و اجرا کرد. 
وی با اشاره به برخی تصمیمات در خصوص ارز 4200 تومانی و ممنوعیت واردات کالاها، صادرات بی‌رویه برخی کالاها و مواد خام و اولیه که بدون مشورت اجرا شد، گفت: این تصمیمات نتیجه معکوس داشت و اگر اجرای چنین طرح‌هایی، با مطالعه انجام شده بود، دولت بهتر می‌توانست عمل کند. 
یوسف‌نژاد، خواستار ارائه دیدگاه‌های مسئولان ملی و دولتی، وزرا و رییس جمهور در صداو سیما و ایجاد پیوند با مردم و آگاهی رساندن به آنان شد و افزود: مناظره‌های مختلف، مذاکرات بین دولت و منتقدین همراه با پیشنهادها  به‌صورت رسمی لازم است در صداو سیما صورت پذیرد که متاسفانه دولت در این زمینه از این فضا
 استفاده‌ای نکرد.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه مجلس از سال ۹۶ با افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی مخالف بود، گفت: در صحن علنی مجلس نیز پبشنهاد افزایش قیمت بنزین به صورت پلکانی، دونرخی، سه نرخی و تک نرخی داده شد که باز مجلس مخالفت کرد‌.
علی اصغر یوسف نژاد اظهار داشت: هرگونه تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی بدون در نظر گرفتن وجه اجتماعی و اقتصادی معیشت مردم توجیه ندارد و نمایندگان با این نوع تصمیمات مخالفت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در سهمیه بندی بنزین و حامل‌های انرژی دولت اختیار برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی داشته اما در 10 سال گذشته پس از قانون هدفمندسازی از آن استفاده نکرده است، افزود: اگر دولت به‌صورت سالانه، درصدی تغییر در نظر می‌گرفت فشار کمتر می‌شد اما در شرایط فعلی اقتصادی این نوع تصمیمات بدون در نظر گرفتن وجه اجتماعی توجیه ندارد. 
عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به معیشت مردم، تصریح کرد: در سال 96 از سوی نمایندگان در هنگام بودجه 97، پیشنهادات مختلف برای افزایش قیمت بنزین به مجلس ارائه شد اما این پیشنهادات رای نیاورد و مجلس با این پیشنهادات مخالفت کرد. 
یوسف نژاد گفت: در روزهای اخیر نیز دولت زمزمه افزایش قیمت بنزین داشت ولی مجلس ورود کرده و با برگزاری جلسه غیرعلنی با طرح موضوع وضع موجود بدون افزایش قیمت، افزایش قیمت تا سقف هزار و 500 تومان برای همه مصرف‌کنندگان و در نظر گرفتن 60 لیتر سهمیه و مازاد بر 60 لیتر افزایش قیمت این فرآورده نفتی، ادامه وضع موجود نتیجه رای‌گیری از نمایندگان اعلام شد.
عضو هیأت رییسه مجلس ‌خاطرنشان کرد: افزایش قیمت بنزین در شرایط فعلی بدترین تصمیم در بدترین شرایط برای مردم است که آثار و پیامدهای منفی اجتماعی اقتصادی برای مردم دارد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی