آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 10:17
برای زنان ورزشکار مازنی؛

فتح قله‌های پیروزی با دستان خالی

 
 
 
 

همواره از ورزشکاران مرد استان مازندران به عنوان نام‌آوران و قهرمانان ورزش در سطح کشور و جهان نام برده می‌شود، در حالی که زنان این استان هم در این زمینه دستِ کمی از مردان‌شان ندارند. 
مازندران بیش از 65 هزار ورزشکار زن سازمان یافته دارد و حضور تیم‌ها در سطح کشور شامل 14 تیم در لیگ برتر، 16 تیم در لیگ دسته یک، سه تیم در لیگ دسته 2 و 2 تیم در دسته سه و حضور سالانه در رقابت‌های جهانی و شرکت در 80 رقابت کشوری بخشی از کارنامه موفق عملکرد ورزش بانوان این استان است.

تیم‌داری با هزینه شخصی 
سرمربی تیم سپیدار قائمشهر می‌گوید: برای روی پا ماندن تیم در این لیگ مجبور شدم 120 میلیون تومان از درآمدهای شخصی خود را برای تیم هزینه کنم، در حالی که میزان کمک‌های دولتی و بخش خصوصی به تیم تنها 20 میلیون تومان بود. 
آذری افزود: کمبودهای مالی تا آنجاست که دختران تیم من برای حضور در مسابقه مقابل تیم بوشهر 33 ساعت مجبور به تحمل رنج سفر با اتوبوس هستند و با جسمی خسته و رنجور در این مسابقات شرکت کردند. 
سرمربی سپیدار قائمشهر که جایگاه تیمش را جدول لیگ برتر فوتبال بانوان دهم اعلام کرد، گفت: تیم توانسته پیشرفت‌های خوبی داشته باشد و در حال حاضر روند صعودی و پیشرفت را طی می‌کند. 
وی که برای حفظ تیمش در لیگ برتر از حامیان مالی گلستانی نیز طلب کمک کرده بود، افزود: متاسفانه این کار نیز نتیجه‌ای نداشت و همچنان و در حالی که هفت هفته تا پایان بازی‌ها باقی مانده است تنها با هزینه شخصی و برخی کمک‌های موردی در حال فعالیت هستیم.

آینده نه چندان روشن 
مریم گیلانی که حدود 10 سال سابقه عضویت در تیم ملی تنیس روی میز معلولان را دارد از دیگر ورزشکاران مازندرانی است که دست خالی مسیر را طی کرده است.
وی گفت: در این مدت با حرفه‌ای‌تر شدنم و بالا رفتن سطح فعالیت، هزینه‌های بیشتری بر من و خانواده‌ام تحمیل شد، چرا که هزینه فعالیت ورزشی و حتی مدال‌آوری را خانواده‌ام پرداخت می‌کنند تا من بتوانم در میادین ورزشی حضور داشته باشم. 
وی با اشاره به اینکه قیمت یک ست راکت تنیس مناسب بازیکنان حرفه‌ای 980 هزار تومان است، افزود: حدود 2 سال با همین راکت قدیمی در حال فعالیت هستم.
گیلانی که هم اکنون در اردوی انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات برون مرزی حضور دارد، گفت: از ابتدای امسال ورزش تنیس معلولان از فدراسیون جانبازان و معلولان خارج و زیر نظر فدراسیون تنیس قرار گرفته است که این تغییر هم بر مشکلات ما افزوده است.

40 تیم بانوان مازندران در لیگ‌های کشوری 
معاون ورزش بانوان استان مازندران با اشاره اینکه 40 تیم بانوان استان در لیگ‌های کشوری گفت: این تیم‌ها در رشته‌های فوتبال، والیبال، تکواندو، تنیس روی میز، بسکتبال، هندبال، شطرنج فعالیت می‌کنند. 
مریم فرج‌پور افزود: ورزش بانوان مازندران از نظر ورزشکاران مدال‌آور در سطح کشور در جایگاه خوبی قرار دارد و بازیکنان ملی خوبی را به جامعه ورزش کشور تحویل داده است. 
وی ادامه داد: هیات‌های ورزشی به دلیل نداشتن ردیف اعتباری ویژه نمی‌توانند آن‌ چنان که باید و شاید تیم‌ها و ورزشکاران را زیرپوشش حمایت مالی خود قرار بدهند و برای همین همواره تیم‌ها و ورزشکاران برای اعزام و حضور در لیگ‌های کشوری با سختی و مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

خبرهای خوش
 برای ورزش بانوان 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران هم به تازگی از جذب و اعلام آمادگی بخش خصوصی برای حمایت از تیم‌ها و ورزشکاران مدال‌آور زن این استان خبر داد.
سمیه قاسمی طوسی عدم تمایل شرکت‌ها و بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و حمایت مالی را از جمله اصلی‌ترین مساله در فعالیت زنان قهرمان این استان ذکر کرد و گفت: این اداره کل به عنوان متولی امور بانوان و پیگیری مطالبات آنها توانسته است گام‌هایی را بردارد. 
وی اضافه کرد: بخش خصوصی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و حمایت از قهرمانان زن مازندران اعلام آمادگی کرده است تا تیم‌های لیگ کشوری و همچنین ورزشکاران مدال‌آور را برای انجام فعالیت‌های ورزشی حمایت کند. 
قاسمی طوسی گفت: با توجه به این مساله، ورزشکارانی که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند و تیم‌های مدال‌آور انفرادی در اولویت برای برخورداری از حمایت‌های این اسپانسر قرار دارند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی