آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 09:49

تشییع پیکر مطهر جانباز شهید سید حسین آملی در ساری

 
 
 


خبرشمال/پیکر جانباز قطع نخاعی، حاج سید حسین آملی با حضور مردم قدرشناس ساری در مرکز مازندران تشییع و به خاک سپرده شد.
پیکر پاک شهید سید حسین آملی از امامزاده یحیی شهرستان ساری بر روی دستان مردم ولایتمدار این شهرستان تشییع شد و  در گلزار شهدای ملامجدالدین به خاک سپرده شد. در این مراسم، مدیران، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان و همرزمان آن شهید در دوران دفاع و حماسه و همچنین طیف گسترده‌ای از مردم حضور داشتند. 
گفتنی است شهید حاج سیدحسین آملی جانباز سرافراز قطع نخاع از گردن (70 درصد) و برادر شهید گرانقدر «سید مهدی آملی»، یادگار هشت سال دفاع مقدس و مردی از سلاله نیکان و صابران، پس از 35 سال تحمل درد و رنج ناشی از جانبازی و درحالی‌که به نماد ایستادگی و مقاومت مبدل گشته بود، پنج شنبه  29 فروردین در بیمارستان امام خمینی( ره) شهرستان ساری به آرزوی دیرینه خود (شهادت) رسید.
این شهید که یک دختر و دو نوه دارد متولد سال 1344بود و در 17 خرداد 1363 در منطقه مریوان بر اثر اصابت گلوله به مقام جانبازی نائل آمده بود.
عباس چراغ‌علی‌زاده جانباز هشت سال دفاع مقدس که سوار بر  «ویل‌چر» برای شرکت در مراسم تشییع جنازه دوست و همسنگر خود «سید حسین آملی» حاضر شد در گفتگو با «خبرشمال» گفت: شهید آملی این سید بزرگوار فردی متواضع و انقلابی بود که جانباز 70 درصد و  برادر شهید هم بود.
وی با اشاره به وضعیت جانبازی شهید آملی خاطرنشان کرد: ایشان جانباز قطع نخاع از گردن بود و در سال‌های پس از دفاع مقدس و همچنین در روزهایی که در مرکز توانبخشی جانبازان جنگ تحمیلی ما خود شاهد بودیم، رنج بسیاری بردند اما همواره «صبور» بود و «شکر» و «صلوات» بر لب داشت و خداوند هم همواره خوبان را انتخاب می‌کند و این‌گونه بود که شهید سید حسین آملی را از میان ما به نزد خود برد. 
چراغ‌علی‌زاده در ادامه به وضعیت جسمی این شهید اشاره کرد و گفت: جانبازان قطع نخاعی به دلیل بی‌تحرکی دچار زخم بستر و عفونت در بدن می‌شوند و بعدها نیز برخی اعضای بدن خود را به همین دلیل از دست می‌دهند به‌عنوان نمونه شهیدِ سعید آملی بود که پزشکان به دلیل همین عفونت‌ها، هر دو پایش را از بالا قطع کردند  و امیدوارم امروز که به وصال دوست رسید با هر دوپا به بین‌الحرمین برود و همان‌گونه که قرآن وعده داد نزد خدای خود روزی بخورد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی