آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 31 فروردين 1398 08:41
با هدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شد:

بازدید هیات بازرگانی روسی از بندرامیرآباد

 
 
 
 

یک هیات اقتصادی بازرگانی، از کشور روسیه، جهت سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این بندر بازدید کردند.
به گزارش واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی؛ مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد پیش از این بازدید در جلسه ای با سرمایه‌گذاران و بازرگانان روسی به تبیین توانمندی‌ها و قابلیت‌های بندرامیرآباد پرداخت.
مهندس سیاوش رضوانی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با هزارو شصت هکتار اراضی پسکرانه و دارا بودن  پنج منطقه گردشگری‌، خدماتی‌، عملیاتی‌، صنعتی و عملیاتی بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر به شمار می‌آید گفت: قرار گرفتن بندرامیرآباد در کریدور بین‌المللی شمال – جنوب و صرفه اقتصادی بیش از ۳۰ درصدی در هزینه و مدت زمان حمل کالا موجب ترغیب تجار و صاحبان کالا جهت بازرگانی از این بندر شده است.
وی بندر امیرآباد را با وجود کارخانه های متعدد تولید انواع کالا از قبیل کارخانه‌های کاغذ‌، گچ‌، MDF و ... به عنوان بندر نسل سوم برشمرد و فعالیت در صنایع مرتبط با چوب و کاغذ‌، صنایع تبدیلی، روغن خوراکی و ترانزیت فراورده‌های نفتی را از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بندرامیرآباد عنوان کرد.
مدیر بندر امیرآباد همچنین به رشد ۱۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در سال ۹۷ به میزان ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتن نسبت به سال ۹۶ اشاره کرد و یادآور شد بندر امیرآباد با سهم بیش از ۶۰ درصدی در تخلیه و بارگیری کالا و سهم ۷۲ درصدی تخلیه غلات ، رتبه نخست بنادر شمالی را دارا می‌باشد.
رئیس هیات تجاری روسیه در ادامه این دیدار با بیان اینکه بندرامیرآباد با توجه به زیرساخت‌های پیشرفته‌، بهترین و مهمترین مسیر ترانزیت جو‌، گندم و ذرت به عراق است گفت: بندرامیرآباد پیشنهاد اول اقتصاددانان و بازرگانان جهت مشورت در این زمینه بوده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت متبوعش بزرگترین هولدینگ ساختمانی و تولید کننده موادغذایی ، آرد و گوشت در روسیه می باشد خواهان ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات بندرامیرآباد جهت تعامل و عملیاتی شدن طرح اقتصادی شرکت در این بندر شده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی