آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 31 فروردين 1398 08:40
مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

۲۰ هزار مددجو تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند

 
 
 
 

آییـــن امضــای تفاهم‌نامه فی مابین سازمان بیمه سلامت ایران با کمیته امداد حضرت امام (ره)در خصوص پوشش بیمه‌ای مددجویان شهری کمیته امداد با سازمان بیمه سلامت برگزار شد.
در این مراسم که به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد تمامی مدیران کل بیمه سلامت و کمیته امداد استان‌های کشور شاهد امضای این تفاهم نامه بودند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران، در حاشیه این مراسم در جمع اعضای شورای اطلاع رسانی این اداره کل گفت‌: با امضای این تفاهم‌نامه خدمات‌رسانی و پوشش بیمه پایه ۲۰ هزار نفر از جمعیت شهری کمیته امداد امام (ره) در استان مازندران که تاکنون تحت پوشش بیمه‌ای این نهاد قرار داشتند به اداره کل بیمه سلامت استان مازندران محول شد.
وی افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه بیست هزار نفر از جمعیت شهری کمیته امداد امام خمینی استان مازندران که فاقد دفترچه بیمه‌ای بودند و تاکنون با کارت کمیته امداد از موسسات طرف قرارداد خدمات درمانی لازم را دریافت می‌نمودند، دارای دفترچه بیمه سلامت شده و از این پس خدمات خود را از این مراکز دریافت می‌نمایند.
مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران بیان داشت: تا زمان صدور دفترچه بیمه برای این عزیزان، این افراد می‌توانند به همان روش قبلی، از موسسات طرف قرارداد کمیته امداد خدمات خود را دریافت نمایند با این تفاوت که مطالبات موسسات ارائه دهنده خدمت از این پس توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.
وی افزود‌: تمامی اقدامات و خدماتی که کمیته امداد در بخش بیمه‌ای برای مددجویان خود انجام می‌داد از قبیل تایید دارو‌، هزینه‌های درمان سرپایی و بستری، از این پس به عهده بیمه سلامت می‌باشد.
لازم به ذکر است با انعقاد این تفاهم‌نامه، بیمه‌شدگان کمیته امداد‌، عضو صندوق بیمه‌ای سایر اقشار بیمه سلامت استان مازندران می‌شوند و با این ترتیب تعداد بیمه‌شدگان این صندوق در استان مازندران از ۵۶ هزار بیمه شده به ۷۶ هزار بیمه شده افزایش خواهد یافت.
گفتنی است برابر اعلام مهندس فتاح، رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و ابلاغ به ادارات کل کمیته امداد استانها ، تمامی هزینه های صدور اولیه دفاتر بیمه‌ای جمعیت مذکور توسط این نهاد تقبل و پرداخت خواهد شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی