آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 27 فروردين 1398 08:59

پرداخت ۱۲ میلیارد تومان برای جبران خسارت اولیه به سیل‌زدگان مازندران

 
 
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران اعلام کرد: ۱۲ میلیارد تومان خسارت اولیه به سیل‌زدگان مازندران پرداخت شده است.
مهدی رازجویان با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان‌های آسیب دیده از دو سیلاب مازندران، خاطرنشان کرد: دیوارسازی حریم رودخانه در زیرآب در حال انجام است و گاز تمامی منازل مسکونی این شهرستان متصل شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه در شهر پل سفید نیز پیمانکار مشغول دیواره‌سازی بوده و در مباحث زیرساختی نیز وزارت راه و شهرسازی وارد عمل شده است، ادامه داد: در شهرستان سیمرغ، کلنگ احداث واحدهای تخریبی زده شده است.
رازجویان با اشاره به آخرین وضعیت آب شرب شهرستان‌های آسیب دیده در سیل نیز، اظهار کرد: آب شرب در شهرستان‌های آسیب دیده به پایداری رسیده است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت پل تخریبی قائم‌شهر نیز گفت: احداث پل موقت توسط اداره کل حمل و نقل مازندران در حال انجام است و می‌تواند جایگزینی برای پل اصلی باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: جلسه نحوه رسیدگی پرداخت کمک‌های بلاعوض در استانداری مازندران برگزار خواهد شد و مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این مهم در نظر گرفته شده است.
سیلزدگان سیمرغی
 به مرحله دریافت تسهیلات مسکن رسیدند
فرماندار سیمرغ با اعلام اینکه بارندگی‌های روزهای پایانی سال گذشته و اوایل امسال و سیل و سیلاب ناشی از آن 120 میلیارد تومان به این شهرستان خسارت وارد کرد، گفت: سیلزدگان این منطقه به مرحله دریافت تسهیلات ساخت و تعمیر مسکن رسیدند.
مجتبی حبیب نژاد روشن افزود: سیلاب به یکهزار و 350 واحد مسکونی خسارت وارد کرده بود که از این تعداد 150 ساختمان مسکونی صددرصد تخریب شد.
فرماندار سیمرغ افزود: طی دستور استاندار مازندران، در مرحله اول به بیش از یکهزار و 200 نفر خسارت دیده و در مرحله دوم به بیش از 500 نفر تسهیلات معیشتی پرداخت شد.
حبیب نژاد با اعلام اینکه برای وام‌های تعمیراتی و احداثی در شهرستان سیمرغ ورود پیدا کرده‌ایم، گفت: تاکنون بیش از 600 نفر را برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
وی تعداد آواربرداری واحدهای خسارت دیده در شهرستان سیمرغ را 25 واحد و پی‌کَنی را 15 واحد اعلام کرد که طی دستور دولت به صورت رایگان در حال انجام است.
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه تمام بانک‌های عامل برای کمک به خسارت دیدگان پا به کار شده‌اند، گفت: بانک‌های عامل علاوه بر تسهیلاتی که دولت در اختیار سیل‌زدگان قرار داده، تسهیلاتی را با بهره پایین در اختیار آنان قرار می‌دهند.
حبیب نژاد با بیان اینکه سیلاب حدود 25 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد، افزود: با توجه به مصوبه دولت، تسهیلات بلاعوض و کم بهره در اختیار خسارت دیدگان قرار می‌گیرد و برای دامداران هم دولت ردیف اعتباری بلاعوض در نظر گرفته است. وی خسارت در بخش واحدهای تولیدی، صنعتی و فروشگاه‌ها را 250 مورد اعلام کرد و گفت: طی صحبتی که با وزیر صنعت انجام شد، به محض اعتبار تسهیلات در اختیار این واحدهای خسارت دیده قرار می‌گیرد.
کشف 20 فقره سرقت باغات 
و مزارع کشاورزی در بابل
فرمانده انتظامي شهرستان بابل، از شناسايي و دستگيري 2 سارق حرفه‌ای تجهیزات صنعتی و کارگری، از باغات و مزارع کشاورزی، با 20 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ سید محسن جعفری با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از انباری‌های مجمتع‌های مسکونی و تجهیزات کشاورزی از باغات و مزارع این شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل، تصریح کرد: پس از چند روز کار اطلاعاتي و انجام تحقیقات پليسي، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این شهرستان موفق به شناسایی 2 سارق حرفه‌ای در این شهرستان شدند.
سرهنگ جعفری، اظهار داشت: پس از هماهنگی‌های قضائی متهمان در عملیاتی ضربتی دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به 20 فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند.
وی در خاتمه با اشاره به اينکه برای ایجاد امنیتی پایدار و مقابله با سارقان همکاری مردم با پلیس امری الزامی است، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه رفت و آمد مشكوك خودروها و افراد ناشناس در محدوده زندگی و فعالیت خود، موضوع را سريعاً از طريق تلفن 110 با پليس در ميان بگذارند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی