• منتشر شده در یکشنبه, 25 فروردين 1398 09:32
رییس کل دادگستری مازندران:

۱۸۲ زندانی جرایم غیرعمد در مازندران آزاد شدند

 
 
 
 

رییس کل دادگستری مازندران از آزادی ۱۸۲ نفر از زندانیان غیر عمد استان طی سال ۱۳۹۷ خبر داد.
حجت الاسلام محمد علی تقوی‌فرد با اشاره به آزادی ۱۸۲ نفر زندانی جرایم غیرعمد سال قبل در استان و با بیان نقش و جایگاه ارزنده ستاد دیه و حمایت از زندانیان جرایم غیر عمد به منظور موفقیت در تحقق سیاست کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و رهایی زندانیان نیازمند، بر لزوم حمایت از فعالیت‌های این ستاد مردمی و اخذ مشارکت‌ها و مساعدت خیرین تأکید کرد.
این مقام قضایی در ادامه اظهار کرد: اعتبار مصوبه چهار بانک عامل برای آزادی زندانیان غیر عمد در سال گذشته به میزان ۶۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان ۵۳ میلیارد ریال وام با سود چهار درصد پرداخت شده است.
حجت الاسلام تقوی فرد افزود: مبلغ پنج میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال از سوی ستاد دیه کشور و اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ۵۱۰ میلیون ۸۵۰ هزار ریال وام بلاعوض از محل منابع استانی در سال ۹۷ برای آزادی محکومین جرایم غیر عمد در نظر گرفته شد.
رییس ستاد دیه استان مازندران ادامه داد: در این راستا از محل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی ۱۷ میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریال وام بدون بهره پرداخت شده است که به واسطه این هزینه‌ها تعداد ۱۸۲ نفر زندانی جرایم غیر عمد آزاد شده و به آغوش گرم خانواده باز گشتند.
رییس کل دادگستری استان مازندران با اعلام این مطلب که افزایش جمعیت کیفری زندان‌ها زیبنده جامعه اسلامی نیست، تصریح کرد: ستاد دیه در صورت افزایش توانمندی مالی و ارتقای شاخص‌های جذب مشارکت‌های مردمی قادر خواهد بود با افزایش سرعت عمل، زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان نیازمند را فراهم کند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی