آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 28 اسفند 1397 06:50
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد

340 مدرسه گیلان آماده اسکان مسافران نوروزی

 
 
 
 

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به ۳۴۰ مدرسه در گیلان که برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده یاد آور شد که از ۲۸ اسفند پذیرش در مدارس شروع می‌شود. 
نادر جهان‌ آرای  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: آموزش و پرورش می‌تواند با همکاری رسانه‌ها در ارتقای سطح آموزش موفق‌تر باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه احتمال در معرض خطر بودن دانش‌آموزان در جامعه بیشتر شده گفت: همه مسئولان حوزه تربیت و آموزش باید برای آگاهی رسانی و ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان دوره اول متوسطه بیشتر از سایر دانش‌آموزان در معرض خطر استعمال مواد مخدر هستند خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی، مسئولان آموزشی و والدین باید به‌طور جدی پیگیر این مساله باشند.
جهان آرای ضمن اشاره به نقش موثر مشاوران در مدارس گفت: به خاطر هجمه‌های زیاد فرهنگی در جامعه امروز صرفاً نمی‌توان به کار مشاوران بسنده کرد بلکه والدین نیز باید قدرت نه گفتن به ناهنجاری‌ها را به فرزندان خود بیاموزند.
وی با بیان اینکه بیش از دو دهه است که آموزش و پرورش در زمینه اسکان فرهنگیان در مدارس در ایام تعطیلات فعالیت می‌کند افزود: طبیعت زیبا، مردم مهربان و مهمان‌نواز و تنوع غذایی در گیلان باعث شده که همه‌ساله حجم زیادی مسافر به استان ما بیایند.
مدیرکل آموزش و پرورش  استان گیلان گفت: افتتاح قطار، تبلیغات وسیع در جهت بوم گردی و افزایش علاقه مردم به مسافرت‌‌های داخلی به‌دلیل مسائل اقتصادی از جمله عواملی است که تعداد مسافران نوروزی سال 98 در گیلان را افزایش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه میزان اسکان مسافران در مدارس رو به افزایش است خاطرنشان کرد: تا به این لحظه 11 مورد در مراکز خانه معلم و 148 مورد اتاق و سوئیت از طرف معلمان در آموزش و پرورش گیلان رزرو شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه طبق تأکیدات بالادستی در هیچ رستورانی نباید برنج و چای خارجی وجود داشته باشد افزود: قیمت در رستوران‌های طرف قرارداد با آموزش و پرورش نسبت به مراکز بیرونی مناسب‌تر است.
جهان آرای با اشاره به اینکه 340 مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی در گیلان در نظر گرفته شده است تصریح کرد: بیش از 2 هزار و 700 کلاس در کل استان برای این منظور پیش‌بینی شده و از 28 اسفند پذیرش در مدارس شروع می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه تا به این لحظه بیش از دو هزار و 500 خانوار از طریق آموزش و پرورش در گیلان جا رزرو کرده‌اند خاطرنشان کرد: ما در مدارس آموزش و پرورش گیلان پذیرای بیش از 11 هزار نفر مسافر نوروزی هستیم.
جهان آرای با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در راستای عدالت آموزشی و کاهش نابرابری، مدارس روستایی و شبانه روزی را تقویت کرده گفت: حدود یک درصد از دانش آموزان گیلانی در مدارس شبانه‌روزی متوسطه اول و دوم درس می‌خوانند.
جهان آرای با اشاره به برقراری عدالت آموزشی، تصریح کرد: آموزش و پرورش برای اینکه بتواند کاهش نابرابری عدالتی را به دنبال داشته باشد، اقدام به تقویت مدارس روستایی و شبانه روزی کرده است. در راستای برقراری عدالت آموزشی در گیلان 12 مدرسه تک دانش‌آموز، 27 مدرسه با 2 دانش آموز، 40 مدرسه با 3 دانش‌آموز، 332 مدرسه با کمتر از 10 دانش‌آموز داریم. 
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته وضعیت مدارس شبانه‌روزی از نظر تغذیه و ارائه برنامه‌های آموزشی بهبود یافته است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت دانش‌آموزی روستایی گیلان 26 درصد است تصریح کرد: تعداد مدارس روستایی گیلان 51 درصد است که مقایسه میزان جمعیت و تعداد مدارس روستایی سطح عدالت آموزشی استان را نشان می‌دهد.
جهان آرای با بیان اینکه بیش از 10 هزار نیروی خصوصی در آموزش و پرورش گیلان مشغول به کار هستند خاطرنشان کرد: اگر در حق نیروهای خصوصی سازمان اجحافی شده می‌توانند از طریق مراجع رسمی و قانونی شکایت خود را پیگیری کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه هدف جشنواره‌ها و فعالیت‌های المپیادی در مدارس تقویت روحیه کار گروهی در دانش‌آموزان است گفت: تلاش داریم که مهارت‌های کلامی و حرفه‌ای دانش‌آموزان را تقویت کنیم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی