آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 28 اسفند 1397 06:47
وزیر راه و شهرسازی در مازندران خبر داد:

تکمیل جاده چهارخطه هراز تا سال 99

 
 
 
 

بارش باران شدید و وقوع سیلاب نیز نتوانست برنامه مهندس محمد اسلامی را به مازندران و افتتاح چندین طرح محوری، به تأخیر بیندازد. روز گذشته و در پی وقوع سیلاب که خرابی‌های متعددی در مناطق مختلف استان مازندران به همراه داشت مصادف بود با سفرِ از پیش اعلام شده وزیر راه و شهرسازی که برای افتتاح چندین پروژه به مرکز و شرق مازندران می‌آمد. شدّت بارش‌ها و سیلاب در برخی مناطق به حدی بود که برای ساعاتی شایعه شد سفر محمد اسلامی به روزهای آتی موکول گردید اما دقایقی بعد «خبرشمال» مطلع شد که وزیر راه و شهرسازی به اتفاق هیأتی مطابق برنامه قبلی وارد استان شدند.

10 کیلومتر دیگر از محور هراز چهار خطه شد
در آستانه شروع تعطیلات نوروزی 10 کیلومتر دیگر از جاده چهار خطه محور هراز آمل - تهران روز گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران زیر بار ترافیک قرار گرفت.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران  در آیین افتتاح این پروژه گفت: تاکنون حدود 75 کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی مازندران چهار خطه شد.
به گفته سید محمد نظری برای چهارخطه شدن 10 کیلومتر جاده هراز حدود 850 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران اضافه کرد: همچنان حدود 30 کیلومتر از این محور برای چهارخطه شدن باقی است و در صورت تامین اعتبار این بخش نیز در سال آینده زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد. نظری اعتبار مورد نیاز برای تکمیل چهار خطه هراز را بیش از 3 هزار میلیارد ریال اعلام کرده است. 
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران کاهش ترافیک و سوانح رانندگی را از مزیت‌های چهار خطه شدن محور هراز دانست. وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح چهارخطه شدن هراز طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال 99 تکمیل می شود.
محمد اسلامی در حاشیه آیین افتتاح 10 کیلومتر دیگر از محور چهار خطه هراز افرود: در حال حاضر حدود 30 کیلومتر از محور هراز چهار خطه نشده که 10 کیلومتر در ابتدای سال 98 و مابقی نیز در سال 99 تکمیل و زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مجموع در سال جاری حدود 800 کیلومتر از راه‌های کشور چهار خطه شد و در سال آینده نیز برای تسهیل در تردد خودروها در کشور 300 کیلومتر آزاد راه احداث می‌شود.
براساس گزارش رسمی تاکنون برای چهارخطه این محور حدود 1400 میلیارد تومان اعتبار هزینه شد و برای تکمیل آن نیز حدود 3 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
این محور به دلیل نزدیکی به تهران یکی از پرترافیک ترین محورهای کشور محسوب می شود به طوری که روزانه بین 40 تا 60 هزار دستگاه خودرو در آن تردد می شود.
گفتنی است حدود 105 کیلومتر از 180 کیلومتر جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد و 10 کیلومتر از جاده چهار خطه هراز که روز گذشته  با حضور وزیر راه و شهرسازی زیر بار ترافیک رفت از پارک جنگل تا تونل وانا به‌عنوان یکی از نقاط حادثه‌خیز و گره کور ترافیکی است.
جاده هراز در مازندران یکی از کوتاهترین و پرترافیک‌ترین محور اصلی این استان به تهران است که روزانه بین 40 تا 60 هزار تردد در این محور انجام می‌شود. مازندران 10 هزار و 400 کیلومتر جاده اصلی و فرعی دارد که 3 هزار و 600 کیلومتر از این محور را جاده اصلی تشکیل می دهد.
در 10 ماهه اول سال جاری 400 میلیون تردد در جاده های مازندران انجام شد که 11 درصد از این ترافیک در جاده های اصلی رخ داد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی