آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 27 اسفند 1397 07:26
با سفر یکروزه وزیر راه و شهرسازی به مازندران:

10 کیلومتر دیگر از چهارخطه محور هراز زیر بار ترافیک می‌رود

 
 
 
 

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: 10 کیلومتر دیگر از جاده هزار چهار خطه شده که برای بهره‌برداری مسافران و گردشگران در تعطیلات نوروزی افتتاح می‌شود‌.

مهندس سید محمد نظری ضمن اعلام این خبر  افزود‌: مسیر جدیدی که طرح چهار خطه در آن پایان یافته از منطقه پارک جنگلی آمل تا تونل و بالادست است که برای ساخت ابنیه و آسفالت آن افزون بر 850 میلیارد ریال از محل اعتبار ملی هزینه شده است. وی گفت: با بهره‌برداری از این مسیر‌، بخشی زیادی از ترافیک در محدوده پارک جنگلی تا تونل به عنوان یکی از نقاط پرترافیک جاده هراز کاهش می‌یابد. 
مسیر جدید چهار خطه محور هراز قرار است هفته آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی زیر بار ترافیک برود.

* تکمیل چهارخطه هراز در سال 98
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اعلام این که همچنان حدود 32 کیلومتر از محور هراز در حوزه این استان دو خطه است که باید طرح تعریض در آن اجرا شود‌، گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز‌، طرح چهارخطه کردن محور هراز تکمیل می‌شود. وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح چهارخطه محور هراز را حدود سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد. طرح چهارخطه شدن محور هراز برای کاهش ترافیک این محور مواصلاتی مازندران- تهران از سال 89 مصوب شد که به دلایلی تا سال 92مسکوت ماند.
با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید طرح چهار خطه شدن جاده هراز به عنوان کوتاهترین مسیر ارتباطی مازندران - تهران در دستور کار قرار گرفت و تاکنون با احتساب 10 کیلومتر جدید حدود 73 کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی مازندران چهارخطه شد.  مجموع مسافت جاده هراز 181 کیلومتر است که 105 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد. هراز پرترافیک ترین محور برون شهری مازندران است که روزانه طبق گزارش مرکز مدیریت راههای وزارت راه و شهرسازی در این محور افزون بر 40 هزار خودرو تردد دارند. گفتنی است در سفر یکروزه وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران علاوه بر بهره‌برداری از بخشی از چهارخطه  محور هراز و آغاز عملیات اجرائی قطعات دیگری در این محور ‌رداری از بهسازی تعریض و آسفالت محور کیاکلا – جویبار و افتتاح پل پنبه چوله ساری قرار است در این سفر انجام و زیر بار ترافیک رود‌.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی