آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 23 اسفند 1397 10:25
آقای استاندار! همکاران دولت حق رسانه ها را نمی دهند!!

روزنامه نگاران «هوا» نمی خو رند!

 
 
 
 

محمد درخشنده/


سرپرست خبرگزاری ایلنا در مازندران/

مطبوعات  و رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند؛ رسانه‌ها چشم و گوش جامعه هستند و...
اگر وقت بگذاریم و لیست کنیم شاید صدها جمله زیبا از لسان مسئولان محترم درباره جایگاه و شأن رسانه  و اصحاب قلم خواهیم شنید! 
رسانه‌ها وظیفه دارند فرهنگ و ارزش‌ها را در جامعه ترویج و نهادینه کنند؛ وظیفه مهم رسانه‌ها انعکاس مسایل و مشکلات و بیان حقایق جامعه است؛ رسانه‌ها آیینه تمام‌نمای جامعه هستند و... 
باز هم بگویم؟ 
بگذارید واقعیت‌های دیگری را هم بازگو کنیم؛ لطفاً وقت بگذارید و تحقیق کنید که کدام یک از جماعت رسانه و اطلاع‌رسانی امنیت شغلی دارند؟ کدام روزنامه‌نگار، آخر و عاقبت خوبی داشته و دارد؟ چند درصد جامعه روزنامه‌نگاری به سن و سال بازنشستگی رسیده‌اند؟ 
بگذارید صادقانه عرض کنم که در عین تصوّری که جامعه از شغل شریف رسانه‌ای دارد؛ آنانی که در این عرصه مشغول به کارند؛ هیچ‌گاه زندگی خوبی نداشته و همواره درمعرض انواع آسیب‌ها هستند!
امروزکمتر ازیک هفته به پایان سال 1397 مانده و به‌عنوان مسئول یک نشریه کشوری و به‌عنوان مدیر یک خبرگزاری ملی با وجود تمامی مشغله‌های کاری؛ باید مزاحم اوقات شریف همکاران در سازمان‌ها و نهادهای محترم شوم و پیگیر مطالبات خود باشم؛ همه این عزیزان متفق القول می‌گویند: «بودجه نداریم و باید صبوری کنید»؟!
واقعیتی را بگویم و قطعاً تمامی همکاران محترم در استان مازندران می‌دانند که چاپ متون مختلف مربوط به نهادها وسازمان‌ها در نشریه یکی از منابع درآمدی رسانه‌های مکتوب و مجازی محسوب می‌شود و شما فرض کنید که مطالباتی که می‌بایست در ماه‌های اول سال 97 پرداخت می‌شد، در اسفند ماه به نتیجه نرسیده و دوستان وعده ماه‌های آتی را می‌دهند!!
این متن را نوشتم و امیدوارم استاندار محترم مازندران مطالعه نمایند و در فرصتی مناسب همکاران خود در نهادها و سازمان‌های اجرایی استان را توجیه کنند که اصحاب قلم و رسانه «هوا» نمی‌خورند و این بندگان بی‌پناه خدا برای معاش و گذران زندگی همچون دیگر اقشار جامعه هزینه‌های سنگین زندگی را به دوش می‌کشند!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی