آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 23 اسفند 1397 10:24
رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت در مازندران:

اعطای وام تا سقف 25 میلیون ریال به سهامداران سهام عدالت در استان

 
 
 
 

خبرشمال /


یکی از اصلی‌ترین وظایف ما 
خدمت رسانی ویژه به گروه‌های جامعه بزرگ سهام عدالت می‌باشد که تا قبل از قانون ممنوعیت تخفیف شخص ثالث، سهامداران سهام عدالت با برگه سهام عدالت از تخفیف بیش از 25 درصد برخوردار می‌شدند.
رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت در مازندران، ضمن بیان مطلب فوق و در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر و با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص واگذاری شرکت‌های دولتی به مردم در راستای این طرح بیش از 49 میلیون نفر از جمعیت کشور سهامدار بیش از 50 شرکت بورسی و غیربورسی شدند.
عسگر توکلی، در ادامه با اشاره به نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در انعکاس اخبار امیدوارکننده اقتصادی و همچنین تبیین اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 در کشور و مازندران، ابراز داشت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در جهت رفاه حال سهامداران عزیز و همچنین در راستای اجرای دستور مقام عظمای ولایت در عملیاتی کردن هرچه بهتر برنامه ششم توسعه، «طرح فراگیر مهر دانا» برای مالکین خودروهای شخصی اعم از بیمه شخص ثالث و همچنین بیمه حوادث منازل مسکونی از بهمن‌ماه امسال به اجرا درآمده است.
توکلی با اشاره به عضویت قطعی بیش از 24 هزار نفر سهامدار سهام عدالت در استان خاطرنشان کرد: این سهامداران می‌توانند جهت تمدید قرارداد با مراجعه به دفاتر ما در سراسر کشور و به تبع استان مازندران، از تسهیلات 25 میلیون ریالی ما در روزهای پایانی سال برخوردار شوند.
رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت، با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذار استانی سهامدار این شرکت بوده و بنابراین قطعا سود ناشی از آن به نفع همه سهامداران خواهد بود، گفت: از همین رو، این شرکت آمادگی دارد تا در کلیه موارد بیمه‌ای از جمله درمان، مسئولیت و آتش‌سوزی را به صورت خاص و ویژه طرح مهر دانا با شرایط ذیل اجرا نماید.
وی در توضیح این مطلب افزود: با توجه به اجرای طرح مهر دانا از ابتدای بهمن‌ماه سال جاری، انعقاد قرارداد فی‌مابین شرکت سهامی بیمه دانا و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران جهت اعطای تسهیلات بدون بهره و ضامن به بیمه‌گذاران در سه رشته ضروری بیمه ثالث، بدنه و حوادث منزل، تا سقف 000/000/25 ریال که یقینا کمک شایان توجهی به دولت محترم و پرسنل شریف آن مجموعه در مواقع بحرانی خواهدبود، در این شرایط حساس اقتصادی حداقل هزینه‌های وجوه نقدی را که برای خرید بیمه باید پرداخت نمایند به صورت اقساط بلندمدت از بیمه‌گذاران دریافت می‌شود.
عسگر توکلی با بیان اینکه در این طرح، نماینده‌ای از سوی شرکت در دفتر و محل کار کارکنان استان‌ها مستقر و کلیه عملیات بانکی و بیمه‌ای را برای تسهیل و رفاه حال پرسنل انجام خواهد داد، تاکید کرد: در این هنگام، بعد از تایید حساب شخص توسط بانک، مبلغ موردنظر به حساب شرکت واریز و بیمه‌نامه صادر و به مشتری تحویل داده می‌شود.
این مقام مسئول، با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه صفر درصد برای سه فقره بیمه‌نامه (ثالث، بدنه، حوادث منازل مسکونی) ادامه داد: سقف این وام همانگونه اشاره شد، 000/000/25 ریال است که اگر حق بیمه از سقف وام تجاوز کند، مابقی مبلغ به عهده بیمه‌گذار خواهد بود. وی در قسمت دیگری از سخنانش تصریح کرد: زمزمه‌هایی است مبنی بر اینکه سهام‌های عدالت را دولت در اختیار شرکت‌های ورشکسته و زیان‌ده قرار داده درحالی‌که باید گفت این موضوع صحت ندارد به این دلیل که اگر شرکتی زیان‌ده باشد از بورس خارج می‌شود.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت با طرح این سؤال که بر چه اساسی سازمان خصوصی‌سازی دهه اول و دوم جامعه که شمول تخفیف ۵۰ درصدی بخشودگی می‌شدند شامل حال‌شان نکرده است، ادامه داد: اگر این مهم محقق می‌شد روستاییان طی سه سال می‌توانند با عدم دریافت شود حق سهم خود را پرداخت کنند.
توکلی تصریح کرد: موضوع دیگر در زمینه آزادسازی سهام عدالت است که برای همه سهام‌داران چه آنانی که از سال 85 و چه از سال 92 قرار است اجرایی شود درحالی‌که براساس قانون باید هر سهام‌دار 10 سال فرصت داشته باشند، سؤال اینجاست این شاخص برچه اساسی است؟

*درخواست از وزیر اقتصاد برای رسیدگی بحث سهام عدالت
وی خاطرنشان کرد: درخواست ما از وزیر اقتصاد این است که مجدد این طرح را مورد رسیدگی قرار دهد.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت اظهار کرد: امروزه بسیاری از چالش‌های اجتماعی و فرهنگی نداشتن تمکن مالی برای بحث بیمه در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی است که در این زمینه طرح مهر دانا در حال اجرا است.
توکلی ادامه داد: این طرح شامل اعطای تسهیلات بدون کارمزد و ضامن برای سهام‌داران سهام عدالت و سایر اقشار جامعه است که باید به دفاتر سهام عدالت در سطح کشور مراجعه کنند.
وی بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی این طرح پوشش بیمه حوادث است که فرد می‌تواند تا سقف 2 میلیون و 500هزار تومان از مزایای بیمه بهره‌مند می‌شود.

*ثبت‌نام جدید نداریم
رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت با بیان اینکه افرادی که شماره حساب شبای خود را اعلام نکردند فرصت دارد و سریع‌تر باید اعلام کنند، اظهار کرد: باتوجه به آزادسازی سهام عدالت ثبت‌نام جدید در این زمینه نداریم.
توکلی خاطرنشان کرد: توکلی: سازمان خصوصی‌سازی؛ چهار سال هیچ پاسخی از میزان سود دریافتی از مردم و هیچ صورت حسابی را از شرکت‌های سرمایه‌پذیر ارسال نکرده و همچنین مدت قرارداد 10 ساله این سازمان نیز به پایان رسیده است  مسایلی که مطرح کردیم ازطریق دیوان عدالت درحال پیگیری است.
وی با اشاره به اینکه سود سهام عدالت متوفیان نیز قابل پیگیری است، گفت: وراث با در دست داشتن گواهی انحصار وراثت می‌توانند نسبت به پیگیری آن اقدام کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی