آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 23 بهمن 1397 11:38
شهردار ساری در مراسم افتتاح اولین تونل شهری مازندران «شهید سید مصطفی علمدار» در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد:

امیدآفرینی با اجرای پروژه های بزرگ به وجود می آید

 
 
 
 

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌، تونل شهری مزین به نام جانباز شهید سید مصطفی علمدار که در راستای تحقق گزاره " روان‌سازی ترافیک مرکز استان "در مسیر بلوار دفاع مقدس به بلوار امام رضا(ع) به همت شهرداری ساری احداث شد طی مراسمی که با حضور حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان‌، معاون عمرانی  استاندار مازندران‌، دامادی و یوسف‌نژاد نمایندگان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی‌، رضایی فرماندار مرکز استان‌، طوسی مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری‌، فرماندهان انتظامی استان‌، مدیران‌کل دستگاههای اجرایی‌،  اعضای شورای اسلامی شهر‌، خانواده معظم شهداء‌، یادگاران هشت سال دفاع مقدس‌، مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد‌، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

* ساری الگوی مناسبی برای سایر شهرها
حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در مراسم بهره برداری از اولین تونل شهری استان در ساری  طی سخنانی با گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: آرامش امروز ما مدیون جان فشانی‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و جانبازان و شهداست و ما وامدار این عزیزان هستیم. نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به افتتاح اولین تونل شهری استان مزین به نام شهید جانباز سید مصطفی علمدار و قدردانی از شهردار و شورای اسلامی شهر‌، افزود: اجرای پروژه‌های عمرانی در سایه وحدت و همدلی به وجود آمده است و ساری می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر شهر‌ها در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی باشد. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به رقم همه توطئه‌های دشمنان قسم خورده انقلاب به 40 سالگی رسید، گفت: افتتاح اولین تونل ‌شهری استان به نام یکی از شهدای جانباز شهر ساری رقم خورده است که این مسئله را مجموعه شهرداری با اعتقادات انقلابی این شهید به سرانجام رساندند. حضرت آیت الله طبرسی در ادامه به پروژه‌های شهرداری ساری اشاره نموده و اظهار داشت: اولین تونل شهری استان در ساری در شرایط بد اقتصادی کشور به دست با کفایت مهندسین شهرداری و با درایت و مدیریت عبوری شهردار جوان احداث شده است  نشان‌دهنده تعامل، همدلی‌، وحدتی است که مجموعه مدیریت شهری برای رفاه حال شهروندان و با تلاش شبانه روزی به ثمر رسانده است. آیت الله طبرسی خاطر نشان کرد: این اقدام شهرداری ساری بیانگر این است که می‌توان با دست خالی و همدلی و تلاش اقدامات بزرگی برای مردم انجام داد.
* ایجاد رفاه‌، نشاط و امیدآفرینی برای شهروندان محور فعالیت‌های مدیریت شهری
مهدی عبوری شهردار مرکز استان، نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه به شهروندان اظهار داشت: حل معضل ترافیک از مشکلات اساسی مدیریت شهری در شهرهاست و معتقدم با برنامه‌ریزی‌، پیگیری و تلاش این معضل کاهش پیدا خواهد کرد.

* احداث پل بزرگ سه راه جویبار در دستور قرار گرفت
وی اجرای طرح جامع ترافیک را مورد توجه قرار داد و افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که در سال‌های اخیر انجام شده در راستای طرح جامع ترافیک ساری‌، پل‌های سردار شهید نوری در منطقه زغالچال‌، اولین تونل شهری مزین به نام شهید سید مصطفی علمدار‌، زیرگذر فرح آباد به بهره‌برداری رسیده است و بر این اساس با پیگیری نمایندگان محترم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی احداث پل بزرگ سه راه جویبار نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. عبوری به احداث تونل شهری شهید سید مصطفی علمدار در میدان هلال احمر اشاره کرده و ادامه داد: در این منطقه ایجاد تقاطع غیر هم سطح در دستور کار بوده که با پیشنهاد مشاور طرح به دلیل ازدحام تردد خودروها احداث تونل شهری مورد تصویب قرار گرفت. این مسئول با قدردانی از تلاشهای مجموعه معاونت فنی عمرانی شهرداری در اجرای پروژه‌ها گفت: پروژه تونل شهری شهید سید مصطفی علمدار با شمع‌های سازه‌ای و پلاستیکی و نیز نقب 300 متری به دهانه رودخانه تجن جهت هدایت آب‌های سطحی عملیاتی شده است.

* جذب اعتبار 450 میلیارد تومانی از طریق اوراق تسویه نوع دوم برای شهرداری ساری
شهردار ساری در ادامه اندیشه مدیریت شهری را ایجاد رفاه‌، نشاط و امیدآفرینی برای شهروندان عنوان کرد و اظهار داشت: این امر با کار‌، علم و تجربه انجام خواهد شد.
عبوری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از همراهی نمایندگان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی در جذب اعتبار 450 میلیارد تومانی از طریق اوراق تسویه نوع دوم برای شهرداری ساری، افزود: شهرداری ساری اولین و تنهاترین دستگاهی بوده که از بهمن سال 96 تاکنون موفق به جذب بودجه از طریق اوراق
 تسویه نوع دوم شده است. شهردار ساری تصریح کرد: از این اوراق تسویه‌، 100 میلیارد تومان بدهی مالیاتی شهرداری از سال 82‌، بدهی ارزش افزوده از سال 87 و بدهی قرارداد پیمانکاران تا بهمن 96 تسویه شده است. وی ادامه داد: 105 میلیارد تومان بدهی وام شهرداری از سال 88 بابت احداث پل‌های ولیعصر در میدان فرح آباد نیز تسویه گردید.

* دیون پیمانکاران شهرداری تا شش ماهه اول سال آینده
این مسئول بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه اداری مالی تا شش ماهه اول سال 98 کلیه دیون پیمانکاران شهرداری و سازمان‌های تابعه نیز تسویه خواهد شد. شهردار ساری فرمایشات مقام معظم رهبری(( امید آفرینی وظیفه اصلی مدیران است)) را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدآفرینی با اجرای پروژه‌های بزرگ به وجود می‌آید و شهرداری ساری این امر را همواره در دستور کار دارد.
وی در ادامه با قدردانی از یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در زمینه جذب اعتبار ات دولتی افزود: از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهور به استان 40 میلیارد تومان اسناد خزانه برای پروژه‌های شهر ساری در نظر گرفته شد و این امر در سایه همدلی‌، وحدت و پیگیری به وجود آمد.
شهردار ساری خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی و اقدام و عمل بنا له فرموده مقام معظم رهبری‌، مردم طعم لذت بخش توسعه و پیشرفت را خواهند چشید.

* اجرای 500 میلیارد تومان پروژه در سال 98
عبوری در ادامه به تاکید حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان‌، مبنی بر اجرای 110 پروژه بزرگ در ساری اشاره کرده و گفت: 450 پروژه آغاز و عملیاتی شد و در سال 98 نزدیک به 500 میلیارد تومان پروژه عمرانی‌، خدماتی و فرهنگی برای شهروندان ساروی به بهره‌برداری خواهد رسید. وی نیروگاه زباله سوز‌، بلوار شهدای مدافع حرم از پل کابلی شهید رنجبر تا پل‌های سردار شهید نوری‌، باغ بانوان‌، پارک جنگلی شهید زارع‌، سنگفرش خیابان جمهوری و افتتاح فاز سوم میدان ابن شهرآشوب را بخشی از پروژه‌های در دست اقدام عنوان کرد و اظهار داشت: بهترین فرصت برای پیشرفت ساری به وجود آمده است و از همه ظرفیت‌ها برای توسعه ساری استفاده خواهد شد.
شهردار ساری با قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان از فعالیت‌های مدیریت شهری، افزود: ایشان در بزنگاهها با رهنودهای پدرانه و توصیه‌های سازنده همواره پشتیبان و کمک حال مجموعه شهرداری بوده‌اند. عبوری حضور استاندار ساروی در کسوت استانداری را فرصتی مناسب برای توسعه مرکز استان دانست و گفت: امیدواریم ساری نیز در زمره مراکز استان برخوردار قرار گیرد.
شهردار ساری در پایان با گرامیداشت نام و خاطره شهید سید مصطفی علمدار خاطر نشان کرد: همه پروژه‌ها برای آسایش شهروندان در نظر گرفته شده و امیدواریم با بهره‌برداری از آنها دغدغه‌های شهروندان نیز کاسته شود.

* شهردار ساری نماد رویش جوانه های انقلاب
سید مسعود مدینه رییس شورای اسلامی شهر ساری نیز با گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری در راستای تحقق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته‌، ضمن باز تعریف هویت شهری شتاب بخش حرکت مسیر توسعه ساری بوده است.
وی شهر قابل زیست برای شهروندان را دارای مولفه‌هایی نظیر فرهنگ‌، آموزش‌، حمل و نقل ومحیط زیست عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی‌، طراحی و احداث پروژه‌های بزرگ مانند بوستان‌های ملل‌، ولایت و باغ بانوان‌، زیرگذرها و روگذرها‌، آسفالت‌، کانال‌های هدایت آب‌های سطحی در کنار برنامه‌های فرهنگی مانند سراهای تداوم در راستای تعریف مولفه‌های شهر دوست داشتنی توسط مدیریت شهری اجرایی شد. مدینه در ادامه احداث اولین تونل شهری استان در ساری را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تمایز این پروژه با سایر پروژه‌ها‌، احداث آن در شرایط سخت اقتصادی کشور و نام نهادن به نام شهید جانباز سید مصطفی علمدار است.
رییس شورای اسلامی شهر با قدردانی از حمایت‌های حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان‌، نمایندگان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و فرماندار مرکز استان خاطر نشان کرد: دست یکایک کسانی که با مشورت و حمایت خود مدیریت شهری را در انجام پروژه‌های عمرانی یاری کرده‌اند می‌فشاریم.
وی در ادامه اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های شهر ساری برای اشتغال شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.
شورای اسلامی شهر ساری در پایان سخنان خود ساری را با سالیان گذشته متفاوت دانسته  و آن را نماد تغییرات بنیادی در استان عنوان کرد و ادامه داد: انقلاب ما انقلاب جوانه‌ها بود و عبوری مصداق بارز همین رویش انقلابی است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی