آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 23 بهمن 1397 11:35
«خبرشمال» از راهپیمایی 22 بهمن ساری همراه با حضور مدیران ارشد استانی و سخنرانی وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارش می دهد:

با عزت و اقتدار، چله دوم انقلاب را از امروز آغاز می‌کنیم

 
 
 
 

راهپیمایی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 97 در تمام شهرهای مازندران با شکوه و اقتدار برگزار شد. آنچه که امسال نیز همانند هرسال، پیش‌تر از همه به چشم می‌آمد حضور اقشار مختلف مردم از زن، مرد، پیر و کودک به موازات مدیران ارشد و میانی استان بود که به چشم یک تکلیف ملی، دینی و اعتقادی به آن دارند و برای شرکت در این مراسم از هم سبقت می‌گیرند و نتیجه چنین نگاهی به 22 بهمن این ‌شد که هرساله پرشورتر و باشکوهتر از سال قبل برگزار می‌شود.

امسال نیز براساس گزارش‌هایی که به «خبرشمال» رسید جشن بزرگ انقلاب  در مراکز سه استان مازندران، گیلان و گلستان و همچنین در تمام شهرهای این استان‌ها با حضور پرشمار مردم برگزار شد و جوانان، زنان و مردان در سال 97 نیز ضمن بیعت مجدد با رهبری نظام، با آرمان‌های امام خمینی(ره) و انفلاب 57  تجدید پیمان کردند و یاد شهیدان انقلاب را گرامی داشتند.
راهپیمایی کنندگان در مرکز مازندران نیز از دو مسیر میدان ساعت و میدان شهید قاسمی به سمت میدان امام خمینی(ره) حرکت کردند و سرانجام در این میدان تجمع کردند. تجمع کنندگان در مراسم 22 بهمن 97 در میدان امام ساری، ضمن سردادن شعارهای انقلاب، به سخنان سخنران اصلی مراسم گوش دادند. 
وزیر امور اقتصادی و دارایی که سخنران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در ساری بود با اشاره به حمیّت ملت ایران در شرایط سخت تاریخی گفت: مردم ایران حاضر نیستند از آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی عقب‌نشینی کنند.
فرهاد دژپسند در جمع راهپیمایان 22 بهمن مرکز مازندران در میدان امام خمینی(ره) ساری اظهار داشت: تفاوت نظام جمهوری اسلامی با نظام مستبد شاهنشاهی در این بوده که هم در تئوری و هم در عمل متکی بر مردمسالاری دینی است.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران پیروز شده و توطئه‌ها یکی پس از دیگری علیه انقلاب به‌کار گرفته شد. دشمنان از همه ظرفیت‌ها استفاده کردند تا انقلاب را به زانو درآورند اما نتوانستند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه استکبار جهانی با راه‌اندازی جنگ تحمیلی علیه ملت، تمام دشمنان نظام را در مقابل ملت ایران آوردند، تصریح کرد:  جنگ هشت ساله برای ملت ایران آثار اقتصادی نیز داشته است. آسیب اقتصادی جنگ 100 میلیارد دلار بود در سالی که درآمد اقتصادی ما 6.5 میلیارد دلار بود. 
دژپسند گفت: جنگ تحمیلی پایان دشمنی‌ها نبود و امروز مشاهده می‌کنیم دشمن هنوز دست از خوی استکباری خود برنداشته و در حال طراحی انواع حیله‌گری‌ها است تا نظام اسلامی را به زانو درآورد.
این عضو دولت تدبیر و امید با سلام و درود به این ملت از خود گذشته اظهار داشت: مردم ایران حاضر نیستند از آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی عقب‌نشینی کنند و حضور این جمعیت  پیامی روشن به دشمنان ارسال کرد و آن پیام  این است که «ما همواره ایستاده ایم!»
وی بیان کرد: مردم ولایتمدار مازندران یک بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و انقلاب، تجدید بیعت کردند و با این عزت و اقتدار، چله دوم انقلاب اسلامی را از فردا شروع خواهند کرد  اما نباید فراموش کنیم چیزی که این انقلاب را به امروز رساند، روحیه ایثارگری و فداکاری است که همچنان باید مستدام بماند.
فرهاد دژپسند با انتقاد از روحیه «سوداگری» برخی خاطرنشان کرد: در شرایطی که در تحریم هستیم اقدام برخی که گوشت و برخی اقلام غذایی روزانه مردم را احتکار یا گران می‌کنند، هیچ نسبتی با اقدام مردمی که فداکارانه در دوران دفاع مقدس، سهم خود را نیز به دیگرانی که نیازمند بودند، می‌بخشیدند ندارد و امروز نیز باید همان روحیه را در بین خود تقویت کنیم.  درپایان این مراسم نیز بیانیه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی توسط یکی از اعضای شورای هماهنگی تبلیغات استان قرائت شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی