آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 18 بهمن 1397 10:04
مدیرکل بیمه سلامت استان در نشست خبری به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی خبر داد

حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی و جایگزینی نسخه‌نویسی الکترونیکی

 
 
 
 

مائده مطهری‌زاده /


در نشست مطبوعاتی مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران با حضور جمعی از اصحاب رسانه و اهالی قلم در سالن کنفرانس این اداره کل عملکرد بیمه سلامت مازندران تبیین شد.
دکتر رسول ظفرمند، در ابتدا ضمن گرامیداشت خاطرات حماسه‌آفرین سال 57 و نکوداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و عرض تسلیت به مناسبت قرار گرفتن در ایام فاطمیه، گفت: از جمله اقدامات بسیار مهم و تاثیرگذار این نهاد، تحت پوشش قرار دادن همه افراد فاقد بیمه در کشور بوده است که البته این مهم، جز با تلاش‌های جهادگونه و انقلابی هرگز به ثمر نمی‌نشست.

*یک میلیون و سیصد هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران، با بیان اینکه در مازندران، جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر تحت پوشش بیمه‌ همگانی رایگان قرار دارند و با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری روستاییان استان که از پوشش بیمه‌ای رایگان این اداره کل برخوردار هستند، افزود: از جمله نکات قابل توجه در رابطه با بیمه روستاییان این مهم است که به ازای مراجعه هر روستایی به مراکز درمانی سطح یک (ویزیت پزشک، داروخانه، آزمایشات سطح یک، تصویربرداری و...) حدود 128 هزار تومان توسط دولت پرداخت می‌شود که این موضوع در سال‌های قبل از انقلاب کمتر مشاهده می‌شد.
ظفرمند در ادامه تصریح کرد: در بیمه سلامت مازندران، تمامی 2 هزار و 300 موسسه ارائه دهنده خدمات پزشکی با این اداره کل، قرارداد داشته و این امر، موجب گردیده است تا سطح دسترسی بیمه شدگان به خدمات بسیار آسان شود.

*5/7 میلیون بار مراجعه سالیانه به موسسات طرف قرارداد
ظفرمند تصریح کرد: سالانه حدود 5/7 میلیون بار مراجعه در موسسات طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت مازندران صورت می‌پذیرد که به ازای هر بار مراجعه قریب به یک میلیون ریال هزینه توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان ابراز داشت: با توجه به جمعیت یک میلیون و 500 هزار نفری تحت پوشش بیمه سلامت در مازندران، سالانه حدود 700 میلیارد تومان برای درمان جمعیت تحت پوشش هزینه 
می‌شود.

*بیمه سلامت، بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور
ظفرمند ادامه داد: سازمان بیمه سلامت، به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور، آحاد مختلف جامعه را در صندوق‌های پنجگانه خود (صندوق بیمه کارکنان دولت، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه روستاییان – عشایر و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت، صندوق ایرانیان، صندوق بیمه سلامت همگانی) تحت پوشش بیمه درمان قرار می‌دهد.
وی بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات و فعالیت‌های در حال اجرای سازمان بیمه سلامت که در راستای رفاه حال بیمه شدگان می‌باشد، بحث نسخه‌نویسی الکترونیک و استحقاق سنجی‌ست.

*ضرورت راه‌اندازی نسخه نویسی الکترونیکی
وی افزود: علاوه بر این در آینده نه چندان دور نسخه‌نویسی الکترونیکی در تمامی موسسات طرف قرارداد این اداره کل به اجرا درمی‎آید و آرام آرام به سمت حذف دفترچه‌های کاغذی گام برمی‌داریم.


*افزایش چشمگیر تعداد بیمه شدگان
وی بیان کرد: در این طرح، بیمه شده با اعلام کد ملی خود که در سامانه سازمان اطلاعات آن ثبت شده است از موسسات طرف قرارداد خدمات می‌گیرند.
وی با اشاره به سیمای بیمه سلامت در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: جمعیت بیمه شدگان تحت پوشش اداره کل بیمه سلامت مازندران ( صندوق‌های پنجگانه) از سال 74 تاکنون شاهد رشد چشمگیری بوده است که برای مثال می‌توان به صندوق بیمه روستاییان اشاره کرد که از 21 هزار و 606 بیمه شده در سال 1374 به بالای یک میلیون نفر در سال جاری رسیده است.
وی در خصوص وضعیت بیماران خاص در استان نیز گفت: در سال 1380 تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت 496 نفر بوده که این آمار با رشد قابل ملاحظه‌ای به 4 هزار و 245 نفر در سال جاری رسیده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی