آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 18 بهمن 1397 10:03
رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان عنوان کرد

صادرات۳۵۱ میلیون دلار کالا از گیلان در سال جاری

 
 
 
 

در ۹ ماهه نخست امسال معادل ۳۵۱ میلیون دلار کالا به وزن ۶۹۵ هزار و ۷۲۷ تن از گیلان به خارج مرزها صادر شد.
فرهاد دلق‌پوش رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان با اشاره به این مطلب اظهار داشت: میزان صادرات کالا در گیلان نسبت به مدت مشابه گذشته رشد داشته است به طوری‌که در 9 ماهه نخست امسال معادل 351 میلیون دلار کالا به وزن 695 هزار و 727 تن از گیلان به خارج مرزها صادر شد. رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان این استان را دروازه ورود به اروپا دانست و عنوان کرد: وضعیت جغرافیایی و اقلیمی،‌ وجود بنادر و اسکله‌ها در پهنه دریای خزر، امکانات زیرساختی موجود و همسایگی با کشورهای CIS موقعیت و جایگاه گیلان را در کشور استثنایی کرده است. دلق‌پوش با بیان اینکه تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 63 واحد تولیدی صنفتی در گیلان وجود داشت تصریح کرد: در 40 ساله اخیر 3 هزار و 37 واحد جدید در گیلان افتتاح شد که با احتساب آن‌ها هم‌اکنون مجموعاً 3 هزار و 100 واحد تولیدی و صنعتی در این استان فعالیت می‌کند. وی به افزایش آمار اشتغال افراد در واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان از 6 هزار نفر به 82 هزار نفر اشاره کرد و ابراز داشت: فرآیند احداث واحدهایی که برای آن‌ها جواز تأسیس صادر شده‌ نیز بین 40 تا 90 درصد گزارش می‌شود که با افتتاح آن‌ها به میزان افراد شاغل گیلان در حوزه صنایع افزوده می‌شود.
رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان تعداد واحدهای که از این سازمان مجوز دریافت کرده‌اند را هزار و 591 واحد تولیدی و صنعتی اعلام کرد و بیان داشت: با بهره‌برداری از این واحدها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان گیلان برای حدود 52 هزار و 371 شغل جدید ایجاد می‌شود.
دلق‌پوش با تأکید بر جایگاه ویژه گیلان در تولید بسیاری از محصولات و کالاهای صنعتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر گیلان در رتبه دوم صنعت سلولوزی کشور قرار دارد که بهره‌برداری از واحدهای جدید تا چند ماه آینده این استان به قطب تولید صنایع سلولوزی کشور تبدیل می‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی