آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 17 بهمن 1397 11:08
وزیر اطلاعات در مراسم رونمایی از 12 جلد کتاب روزشمار انقلاب در ساری عنوان کرد؛

تسلیم‌ناپذیری در برابر قدرت ویژگی مردم مازندران است

 
 
 
 

وزیر اطلاعات در مراسم رونمایی از ۱۲ جلد کتاب روزشمار انقلاب در ساری با بیان اینکه انقلاب اسلامی خیزش عظیم تاریخی است، مردم مازندران را از ستون‌های اصلی انقلاب اسلامی برشمرد و بر لزوم تبیین و نشر ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کرد.
حجت الاسلام سید محمود علوی در آیین رونمایی از ۱۲ جلد کتاب نقش مردم مازندران در انقلاب اسلامی، با گرامیداشت دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه با اشاره به تدوین کتاب خیزش مازندران در انقلاب اسلامی برپایه اسناد به جا مانده از اسناد سازمان مخوف ساواک اظهار داشت: این اقدام کوچک‌ترین حق مردم مازندران بود تا گوشه‌ای تاریخ این مرز و بوم کشور تدوین و حماسه آفرینی‌های مردم استان به تصویر کشیده شود.
وی با گرامیداشت ایام فاطمیه اظهار داشت: مصیبت‌های حضرت زهرا (س) متعدد بود که رحلت حضرت رسول اکرم (ص) از جمله آن به شمار می‌رود.
وزیر اطلاعات با اظهار اینکه رهبری و مقام به عنوان ارزش دنیوی هیچ تاثیری برای حضرت علی (ع) و فاطمه (س) نداشته است گفت: پست‌های دنیوی برای حضرت از آب دهان بزی کم ارزش‌تر بود و حضرت هیچ رغبتی به خلاف نداشته است.
وزیر اطلاعات یادآور شد: با درک و دقت در فرمایشات و صحبت‌های حضرت زهرا (س)، انحراف در مسیر رهبری در جامعه اسلامی برای این حضرت دردآور بوده است و امامت نظام حکومتی برای مردم است و بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) نظام امامت به نظام خلافت تبدیل شده بود.
حجت الاسلام علوی تصریح کرد: اگر نظام امامت به نظام خلافت تبدیل شود ارزش‌های اخلاقی به خطر می‌افتد و این مسئله سبب رنجش حضرت فاطمه (س) شده بود.
وزیر اطلاعات، با بیان اینکه هر انقلاب برای مصونیت باید از انحراف در حرکت و تحریف در نگارش تاریخ مصون ماند ادامه داد: اگر انحراف در حرکت در انقلاب و تحریف در نگارش تاریخ انقلاب خودنمایی کند باید انسان‌های آزاده و فرزانه مخالفت و مقابله کنند.
وی افزود: به فرمایش حضرت علی ملتی که فراز و فرودهای تاریخ او را از مسیرهای نادرست حرکت باز دارد و آشنایی با تاریخ چراغ راه آینده و حرکت درست در مسیر انقلاب خواهد بود.

دست رد مازندرانی‌ها بر سینه مارکسیسم/ تدوین ۳۴۰ جلد بر اسناد ساواک
وزیر اطلاعات در بخشی از سخنانش با بیان اینکه وزارت اطلاعات گنجینه عظیمی از اسناد سازمان امنیت و اطلاعات (ساواک) را در اختیار دارد گفت: وقتی دشمن شهادت به مبارزات یک شخصیت فرهیخته جامعه دهد در صحت آن کمتر می‌توان تردید کرد و جفای به مردم است که اسناد در گنجینه‌ها باقی بماند و مردم از آن بهره‌مند نشوند.
حجت الاسلام علوی با اشاره به ساخت مرکز اسناد اظهار داشت: وزارت اطلاعات تاکنون ۳۴۰ جلد کتاب برپایه اسناد ساواک تدوین کرده است و در استان های مختلف رونمایی شده که ۱۲ جلد مربوط به مازندران است.
وی با اشاره به فرمایش حضرت امام راحل مبنی براینکه نباید بچه‌های انقلاب در پیچ و خم‌ها تاریخ فراموش شوند، تدوین کتاب را از جمله راهکارها برای پیشگیری از فراموشی آن برشمرد و گفت: ستم‌ستیزی مردم از ویژگی‌های مازندران است که برابر حاکمیت‌های ستمگر مقاومت کردند و به روی امویان آغوش گشوده است.
وزیر اطلاعات، تسلیم ناپذیری برابر قدرت و حکومت ظالم و آغوش گرفتن فرزندان اهل بیت را از ویژگی‌های مردم مازندران بیان کرد و گفت: مازندران مامن علمای بزرگ بوده است و همیشه در عرصه مبارزات بالنده بوده است.
وی گفت: مردم منطقه در عرصه‌های مختلف در شکل گرفتن تاریخ عزتمندان این آب و خاک نقش داشته‌اند و علمای مازندران از سال ۱۳۴۱ پیام حضرت امام را به این سرزمین رساندند و مردم مازندران پیام امام را درک کردند.
حجت الاسلام علوی، با بیان اینکه مازندران از همان ابتدا به حضرت امام، آری گفت افزود: عملکرد مردم در ۱۲ جلد کتاب رونمایی شده به اسناد ساواک درج و نشر شده است و نکته بارز آنکه مردم مازندران دست رد به سینه مارکسیست‌ها می‌زنند و دین‌باوری در کنار ستم‌ستیزی ویژگی بارز مردم مازندران است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی