• منتشر شده در پنج شنبه, 20 دی 1397 11:39
مدیر‌کل راه و شهرسازی مازندران:

با تمام توان پیگیر اجرای طرح آزاد راه آمل به قائمشهر هستیم

 
 
 
 

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران از تلاش این اداره کل برای اجرای شدن طرح آزاد راه آمل به قائمشهر خبر داد.
سید محمد نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران ضمن اشاره به این خبر افزود: در سالهای گذشته با توجه به پتانسیل بالای گردشگری و توریستی در منطقه شمال کشور و رونق بخشی به کشاورزی و حجم بسیار بالای تردد در محورهای موجود استان، نیاز به ارتقاء شبکه ترافیکی به منظور امکان جابجایی سریع بار و مسافر در منطقه احساس می‌شود. وی ادامه داد: در واقع شبکه ترافیکی موجود عمدتاً به دلیل دسترسی های متعدد و متراکم، از عملکرد روان و ایمن و سرویس دهی مطلوب به ترافیک مبدا- مقصدی و ترانزیتی برخوردار نمی‌باشد. لذا به منظور اتصال موثر منطقه به شبکه اصلی و شریانی راههای کشور، احداث شبکه آزادراهی در نوار شمالی ضروری احساس شد که این امر تحت عنوان آزاد راه کناره ( آزاد راه دریا ) و در امتداد مسیر قائمشهر - ساری مطرح گردید.
مهندس نظری با اشاره به ضرورت احداث آزاد راه یادآور شد: آزاد راه آمل – قائمشهر بخشی از آزاد راه دریا بوده  که به لحاظ ارتباطات منطقه‌ای به عنوان بخشی از کریدور شرقی – غربی در شمال کشور عمل نموده و دارای محدوده نفوذ وسیع‌تری از استان می باشد. بطوریکه تردد تعدادی از استانهای کشور از جمله آذربایجان غربی و شرقی‌، اردبیل‌، قزوین‌، تهران و البرز به مرکز مذهبی و معنوی کشور ( مشهد )میتواند از این محور انجام پذیرد و ارتباط بنادر شمالی کشور ( بنادر ترکمن، امیرآباد و نوشهر ) با مرکز استان و یا استان تهران و مرکز کشور نیز از طریق  این مسیر تسهیل میگردد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران تصریح نمود: آزاد راه مذکور حدفاصل دو محور مهم مواصلاتی استان یعنی محور هراز و فیروز کوه قرار دارد با احداث این آزاد راه دسترسی شهرهای شرقی استان به محور هراز و شهرهای غربی استان به محور فیروز کوه را آسان سریع و ایمن خواهد کرد. از طرف دیگر با احداث قطعات قبل و بعد ( آزاد راه قائمشهر – ساری و رویان – آمل ) دسترسی شهرهای غرب استان به مرکز و استان گلستان تسهیل  گشته و مصرف سوخت و زمان سفر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
مهندس سید محمد نظری در ادامه افزود: آزاد راه آمل به قائمشهر بطول 200+46 بعنوان بخشی از کریدور آزاد راهی شمال کشور از سمت شرق در محل تلاقی با جاده سوادکوه به آزاد راه در دست احداث قائمشهر – ساری متصل شده و از سمت غرب محل تلاقی با جاده هراز ( تقاطع امامزاده عبداله ) به آزاد راه رویان – آمل که در برنامه توسعه آتی قرار دارد مرتبط میگردد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح  شیوه ساخت آن از طریق واگذاری به سرمایه‌گذار BOT  (ساخت، بهره‌برداری، انتقال) و هزینه عملیات اجرایی آن براساس برآورد اولیه 4/728/888 میلیون ریال خواهد بود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی