آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 18 دی 1397 10:41
مدیر‌عامل آب منطقه‌ای مازندران اعلام کرد

وجود ۲۷ نقطه دپوی غیراصولی زباله در مازندران

 
 
 
 

مدیر‌عامل آب  منطقه‌ای مازندران زباله و پسماند مازندران را یکی از مسائل اساسی استان خواند و ادامه داد: زباله‌ها در مازندران به ناچار در مناطق ورودی به دشت‌ها و در مجاورت رودخانه‌ها دپو می‌شدند، افزود: عمارت محل دپوی زباله آمل و شهرهای اطراف است که در فاصله‌ای از رودخانه و در خارج از دریاچه قرار دارد.
محمد ابراهیم یخکشی حل مشکل عمارت و زباله آمل را اولویت نخست آب منطقه‌ای اعلام کرد و افزود: موضوع زباله آمل  و شهرهای اطراف نیز با اولویت در دستور کار استان قرار دارد.
یخکشی با بیان اینکه سد هراز دارای مجوزهای زیست محیطی است و تمام ابعاد آن بررسی شده است، گفت: در خصوص سد هراز فرآیند ارزیابی زیست محیطی انجام شده است.
 مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای به مفاد ارزیابی زیست محیطی در خصوص سد هراز متعهد است، اظهار داشت: در چارچوب مفاد زیست محیطی تاکید ویژه‌ای بر حل و فصل مشکلات زیست محیطی سد هراز دو سال قبل از آبگیری داریم.
وی با اشاره به انتخاب مشاور برای مدیریت امحا و کنترل دپوی زباله عمارت گفت: یکی از دانشگاه‌های مادر و مهم کشور به عنوان ناظر عالیه امحا و کنترل دپوی زباله عمارت انتخاب شده است تا تمامی‌مراحل علمی‌و کارشناسی طی شود. 
یخکشی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای تهیه طرح اجرایی مدیریت زباله عمارت مشخص شده‌اند، اظهار داشت: فرمانداری و شهرداری آمل، محیط زیست و استانداری برای این امر انتخاب شدند.
این مسول خاطرنشان کرد: پس از آماده شدن طرح اجرایی، عملیات اجرایی شروع خواهدشد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی