آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 13 آذر 1397 09:41
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

امسال سال طلایی مرکبات است

 
 
 
 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ظرفیت استان مازندران برای صادرات را بالا عنوان کرد و امسال را از سال‌های طلایی صادرات مرکبات مازندران توصیف کرد.

عزیزالله شهیدی‌فر با بیان اینکه صادرات مرکبات از مازندران به کشورهای خارج در حال انجام است که می‌توان از آن به‌عنوان یک اتفاق خوب یاد کرد، اظهار کرد: زنجیره تولید بدون صادرات تکمیل نخواهد شد و باید از این فرصت برای بهینه‌سازی تولید و بسته‌بندی استفاده کنیم. وی ادامه داد: تاکنون ۱۲ هزار تن مرکبات از مازندران با ارزش اقتصادی ۶ میلیون دلار صادرات داشتیم و روند صادرات همچنان ادامه دارد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه صادرات مرکبات از مازندران علاوه بر اینکه به کشورهای حاشیه دریای خزر، کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه بوده است، گفت: در حال حاضر هندوستان در زمینه مرکبات به بارانداز صادراتی مازندران تبدیل شد.
این مسؤول اضافه کرد: کشورهای اروپا و آسیا معبر صادراتی مرکبات مازندران است که از طریق صادرکنندگان استان انجام می‌شود.
شهیدی‌فر گفت: پایداری صادرات  باید با بسته‌بندی مناسب، سالم‌سازی و محصولات بازار باشد تا بتوانیم ارزش اقتصادی مرکبات را حفظ کنیم. وی اظهار کرد: آموزش، نحوه سورت و بسته‌بندی، تسهیلات بانکی ارزان قیمت به سورتینگ‌داران و صادرکنندگان مرکبات، هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط درخصوص آسان‌سازی ترانزیت، گمرک برای کشورهای هدف  از جمله وظایف بخش کشاورزی است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: علاوه بر مشوق‌های صادراتی یارانه صادراتی هم وجود دارد که امیدواریم محقق شود تا صادرکنندگان محصولات را بدون دغدغه صادر کنند.
شهیدی‌فر ادامه داد: ظرفیت استان مازندران برای صادرات بالا است و امسال از سال‌های طلایی صادرات مرکبات مازندران است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی