آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 13 آذر 1397 09:36

80 درصد مازندرانی ها کارت ملی هوشمند دریافت کردند

 
 
 

مدیر کل ثبت احوال مازندران اعلام کرد که تاکنون حدود حدود 80 درصد از جمعیت واجد شرایط استان کارت ملی هوشمندشان را تحویل گرفته‌اند.

علی رجبی جمعیت واجد شرایط استان برای دریافت کارت ملی هوشمند را 2 میلیون و 680 هزار نفر اعلام کرد.
وی با اعلام این که جمعیت شرق مازندران کمترین استقبال را از کارت هوشمند ملی داشته‌اند، گفت: بررسی ها نشان می دهد کمتر از 55 درصد شهروندان نکا، میاندرود و بهشهر اقدام به ثبت نام کارت ملی کردند. رجبی با هشدار نسبت به نداشتن کارت ملی هوشمند، افزود: بزودی با نشستی که با استاندار جدید برگزار خواهیم کرد، لزوم مشارکت بیشتر فرمانداران، بخشداران و دهیاران شرق استان را مورد تاکید قرار خواهیم داد.
وی گفت: از آنجایی که احیای کارت سوخت در دستور کار دولت قرار گرفته است، داشتن کارت ملی هوشمند بسیاری از مشکلات احتمالی را از بین خواهد برد. رجبی از فعالیت 11 ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند در شهرهای مازندران خبر داد و افزود: این پایگاه با هدف تسهیل در صدور کارت ملی هوشمند و صرفه جویی در وقت شهروندان فعال است و افرادی مانند سالمندان، معلولان و جانبازانی که توان حرکت ندارند ،می‌توانند از طریق این ایستگاه‌ها برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کنند.
مدیر کل ثبت احوال مازندران گفت: در زمان ثبت نام کارت ملی هوشمند در ایستگاه‌های سیار احتیاج به پیش ثبت نام نیست و هنگام مراجعه همراه داشتن کارت ملی و حضور فرد الزامی است. صدور کارت ملی هوشمند در کشور از سال 94 آغاز شد و بر اساس قانون تمامی افراد بالای 15 سال واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند هستند.
مدیر کل ثبت احوال مازندران با بیان اینکه درحال حاضر کمتر از 20 درصد مردم نشانی و کد پستی خودشان را در جا به جایی‌ها اعلام می‌کنند، گفت: مردم باید نشانی و کد پستی خود را برای ثبت نشانی قانونی به ثبت احوال ارائه کرده و هرگونه تغییر در آن را به ثبت احوال اعلام کنند.
رجبی اضافه کرد: اگر این تغییر اعلام نشود خدمات هویتی که دولت به افراد ارائه می کند با مشکل رو به رو می‌شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی