• منتشر شده در شنبه, 26 آبان 1397 07:09

دریافت عوارض نقل و انتقال املاک توسط شهردار ی ها ممنوع شد

 
 
 

دریافت عوارض نقل و انتقال املاک توسط شهرداری‌های استان مازندران ممنوع شد.
سید یونس حسینی عالمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران با اعلام این خبر افزود: با توجه به رای صادره هیات عمومی دیوان عدالت اداری و همچنین ممنوعیت هرگونه دریافت عوارض تحت عناوین دیگر مانند صدور پاسخ استعلام واگذاری، توجه به این رای باید مورد توجه قرار 
گیرد.
 این مقام قضایی خاطرنشان کرد: رای دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت دریافت عوارض نقل و انتقال املاک توسط شهرداری‌ها به مدیرکل امور شهری استانداری و مدیرکل بازرسی استان ابلاغ شده است.
حسینی عالمی تاکید کرد: در صورت دریافت عوارض برای نقل و انتقال املاک مراتب جهت اجرای ماده ۶۰۰ قانون مجازات اسلامی به دادستان شهرستان مربوطه اعلام خواهد شد.
رفع ممنوعیت حضور گردشگران در دماوند 
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به تاخیر در مهاجرت تک درنای سپید سیبری نگرانی خود را از تاخیر درنای سیبری اعلام و ابراز امیدواری کرد که به زودی برگردد.
حسینعلی ابراهیمی کارنامی با اظهار نگرانی از تاخیر مهاجرت تک درنای سپید سیبری که هر سال آبانماه برای زمستان‌گذاری در تالابهای استان فرود می‌آید اظهار داشت: امیدواریم درنای امید زودتر به تالابهای استان برگردد.
وی با اشاره به ممنوعیت ورود و صعود گردشگران و کوهنوردان به اتفاعات بالای چهار هزار متری قله دماوند اظهار داشت: رفع ممنوعیت صعود و حضور مشروط به آن شده بود که دستگاه‌های مختلف برای مدیریت یکپارچه قله دماوند پای کار بیایند و خوشبختانه این اتفاق صورت گرفته و اکنون این ممنوعیت رفع شده است.
ابراهیمی همچین از تشکیل کارگروه رفع مسائل قله دماوند خبر داد و گفت: در این کارگروه دستگاه‌های مختلف برنامه‌های متنوعی را برای مدیریت یکپارچه و منسجم قله دماوند ارائه کرده بودند و ما منتظر اجرایی شدن این طرح‌ها هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران یادآور شد: ابتدای سال ۹۸ موعد بررسی اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی درباره قله دماوند خواهد بود.
احداث سدهای لاستیکی
 گامی مهم برای مهار آب در مازندران
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران، سد در داخل رودخانه‌ها و سازگاری با محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار دانست و تاکید کرد که لازم است به سمت سدهای لاستیکی پیش رویم تا بتوانیم آب رودخانه‌ها را مهار کنیم.
حیدر داودیان اظهار کرد: وجود 4 میلیارد و 500 مترمکعب ظرفیت آب‌های سطحی در مازندران ضرورت ایجاب می‌کند که برای مهار آب‌های سطحی از طریق ایجاد سازه‌هایی مانند سدهای مخزنی بزرگ و کوچک اقداماتی برای استفاده از آب در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، شرب و محیط زیست صورت گیرد.
وی افزود: از جمله سازه‌هایی که برای مهار آب‌های سطحی استفاده می‌شود سازه‌های لاستیکی است که این سدها دارای تکنولوژی ساده مهندسی هستند و در عین حال سازه‌های بسیار مهم برای ذخیره‌سازی آب، جلوگیری آب شور دریا به رودخانه‌ها، بالا آوردن تراز آب رودخانه‌ها، بهره‌برداری راحت‌تر کشاورزان و کم کردن هزینه‌های ایستگاه پمپاژ محسوب می‌شوند.
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران اضافه کرد: همچنین این سازه‌ها با توجه به عدم تخریب منابع طبیعی، قرارگیری مخزن سد در داخل رودخانه‌ها و سازگاری با محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار هستند که وادار می‌کنند به سمت سدهای لاستیکی پیش رویم و بتوانیم آب رودخانه‌ها را مهار کنیم.
داودیان با بیان اینکه عمر مفید سدهای لاستیکی از 20 تا 30 سال است، گفت: معمولا براساس کارکرد لاستیک آن می‌سنجند که با تغییرات در لاستیک می‌توان عمر این سدها را افزایش داد و بهره‌برداری مجددی از این سازه انجام
 داد.
وی با اعلام اینکه در سنوات گذشته چهار سد لاستیک با ظرفیت 3 میلیون و 500  مترمکعب احداث و درحال بهره‌برداری است، تصریح کرد: در حال حاضر نیز پنح سد لاستیکی با ظرفیت 4 میلیون متر مکعب در حال اجرا است که در صورت تأمین اعتبار در آینده‌ای نزدیک آماده بهره‌برداری خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی