آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 20 آبان 1397 07:31
مدیرعامل شرکت گاز مازندران عنوان کرد:

توجه به شبکه خطوط لوله گاز در جهت پایداری انرژی مورد نیاز مردم

 
 
 
 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران در همایش گرامیداشت هفته پدافندغیرعامل، حفظ تاسیسات در پدافند غیر عامل را از مهمترین موضوعات قابل توجه است که ضربه به آن غیرقابل جبران دانست.

جعفر احمدپور به برنامه های مختلف در جهت تاب‌آوری با موضوع HSE و پدافند غیرعامل در حوزه گازرسانی تاکید کرد و افزود: رعایت اصول و مقررات پدافند غیر عامل در سطح شرکت گاز از اولویت‌های ایمنی و استحکام زیر ساخت‌ها و اماکن این حوزه می‌باشد.
وی یادآور شد: فرهنگ‌سازی و آموزش در حوزه پدافند غیرعامل دارای اهمیت بوده و باید روند فرهنگ‌سازی در این زمینه همزمان با اجرای آن انجام شود.
احمدپور به برگزاری دوره های آموزشی پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: پدافند غیرعامل یک کار مهندسی است و تهیه آیین‌نامه و استانداردها در پدافند غیرعامل، از کارهای مهندسی محسوب می‌شود.
مدیر عامل شرکت گاز مازندران با این بیان که پدافند غیرعامل را باید در تمام مراحل زندگی به کار بست، گفت: حفظ تجهیزات ارزشمند صنعت گاز، مکان‌یابی مناسب، مقاوم سازی و استحکام سازی و استفاده مناسب از عوارض طبیعی محیط، موجب حفظ بیشتر تجهیزات می‌شود.
وی با بیان اینکه واحد HSE در رعایت اصول پدافند غیرعامل تلاش مطلوبی دارد گفت: با توجه به وجود خطوط لوله گاز و استقرار تاسیسات و تجهیزات مختلف در نقاط شهری و روستایی نیاز است جهت ایجاد ایمنی و حراست بیشتر اصول و مقررات پدافند غیرعامل به دقت مورد توجه قرار گیرد‌.
احمدپور با اشاره به اینکه توجه به اصل پیشگیری مقدم بر درمان است افزود: یکی از الزامات پدافند غیرعامل پیش‌بینی و پیشگیری در شرایط خطر و بحران است که در این زمینه ضرورت دارد جهت تأمین گاز مورد نیاز جامعه برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم صورت پذیرد.
وی گازرسانی را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی نام برد و اضافه کرد: اصل پدافند غیرعامل در مقابل تهدیدات دشمن پایه‌ریزی شده است. پیشگیری، شناسایی، رصد و پایش در مقابل تهدیدات و آسیب پذیری‌ها اصل مهم پدافند غیرعامل است که لازم است در جهت مصون سازی، بازدارندگی و پایداری بیشتر تاسیسات زیر بنایی تلاش مضاعفی انجام دهیم.
رئیس کارگروه انرژی شورای پدافند غیرعامل استان به اهمیت و ضرورت رعایت الزامات و اصول پدافند غیرعامل جهت مقابله با تهدیدات و آسیب پذیری‌ها بر پیش‌بینی و پیشگیری‌های لازم در تداوم خدمات رسانی ادارات در طول سال تاکید کرد.
احمدپور با اشاره به نقش اساسی تاسیسات و شبکه خطوط لوله گاز در پایداری انرژی مورد نیاز مردم افزود: تاسیسات و شبکه گاز شامل اجزایی از جمله ایستگاه تقلیل فشار، شبکه تغذیه و توزیع ، علمک‌ها ، سیستم‌های کنترل حفاظتی‌، ایمنی و ساختمان های اداری است که نیاز است به دلیل حساسیت و قابل اشتعال و حادثه‌سازی آنها در برابر تهدیدات و مباحث مربوط به حوزه سایبری از طریق تهیه یک برنامه جامع و مدون در حوزه پدافند غیر عامل مورد دقت و توجه جدی قرار گیرد.
احمدپور افزود: در حال حاضر 58 شهر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و 19 هزار و 951 کیلومتر شبکه گازرسانی و 754 هزار و 175 کیلومتر انشعاب در نقاط مختلف شهری و روستایی ایجادگردیده که در این رابطه نکات پدافندی و حفظ و حراست و استمرار خدمات‌رسانی به مردم در اولویت و ضرورت کاری شرکت گاز استان محسوب می‌شود‌.
وی همچنین بر همکاری دیگر دستگاه‌های خدمات‌رسان برای ارائه خدمات بهتر به مردم با شرکت گاز استان تاکید کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی