آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 19 آبان 1397 12:13
برگزاری جشنواره هزار رنگ پاییز در گرگان

برگزاری جشنواره هزار رنگ پاییز در گرگان

 
 
 

شهردار گرگان از برگزاری جشنواره هزار رنگ پاییز در این شهرستان خبر داد.
عبدالرضا دادبود شهردار گرگان گفت: جشنواره هزار رنگ پاییز از هفتم تا نهم آذرماه در گرگان برگزار خواهد شد اما تمرکز برنامه‌ها و جشن ویژه در پارک جنگلی النگدره اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: مسابقه عکاسی و مسابقه فیلم کوتاه با موضوع پاییز هزار رنگ که در سطح ملی برگزار خواهد شد بخشی از برنامه‌های تدارک دیده شده در این جشنواره خواهد بود.
شهردار گرگان با اشاره به برگزاری جشن میلاد حضرت رسول (ص) در غالب جشنواره پاییز هزار رنگ، گفت: مسابقات کاردستی برای کودکان، همایش دوچرخه سواری، رالی خانوادگی به صورت ملی بخش دیگری از برنامه‌های این جشنواره است.
دادبود افزود: تور و بازدید از بافت تاریخی گرگان را در ایام این جشنواره خواهیم داشت و بازی‌های بومی و محلی، ورزش باستانی، پخت کیک بزرگ ویژه پاییز هزار رنگ، ایجاد گذرگاه‌های ورزشی و فرهنگی در پارک جنگلی النگدره نیز در این ایام اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: بازارچه صنایع دستی نیز در این ایام فعال خواهد بود و جشنواره غذا نیز در غالب این جشنواره اجرا خواهد شد.
شهردار گرگان تاکید کرد: به دلیل اهمیت پرداختن به فرهنگ‌ها و مباحث فرهنگی و اجتماعی در جشنواره پاییز هزار رنگ، از سفرای کشور‌ها برای حضور در این جشنواره دعوت شده است.
دادبود گفت: در این جشنواره با اصناف هماهنگی‌های لازم انجام شده که در مدت برگزاری این جشنواره، جشنواره خرید را در سطح فروشگاه‌های گرگان راه‌اندازی کنیم و فروشگاه‌های مورد نظر تخفیف لازم را به شهروندان ارائه کنند.
وی افزود: همچنین هماهنگی‌های لازم انجام شده و هتل‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای را برای تور‌های گرگان‌گردی در نظر خواهند گرفت و بلیط سینما‌های گرگان نیز به صورت نیم‌بها عرضه شود. 
برگزاري آيين تکريم از کتابداران برتر گيلان
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان از برگزاری آیین تکریم کتابداران برتر استان که از 24 آبان لغایت اول آذر هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» نامگذاری شده است، خبر داد.
پریسا کرمی به اعلام برنامه های شاخص و مهم پیش بینی شده اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب پرداخت و گفت: نخستین قهوه کتاب امروز شنبه( 19 آبان) در روستای طرازکوه رشت افتتاح می شود. 
وی از برگزاری آیین تکریم کتابداران برتر استان ساعت 9 صبح روز یکشنبه، 20 آبان خبر داد و اظهار کرد: این مراسم با حضور استاندار گیلان، نماینده ولی فقیه در استان، فرمانداران و مسئولان استانی، کتابداران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد. 
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان تصریح کرد: ساعت 10 صبح روز دوشنبه، 21 آبان نیز مراسم رونمایی از طرح تجهیز یکصد دستگاه خودرو موسسه اسنپ به چکیده کتاب(گیل آموج) در کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت واقع در محله سلیمانداراب برگزار می شود. 
این مسئول فرهنگی، همچنین از برگزاری جشنواره دوچرخه سواری کودکان تحت عنوان «رکاب شاد برای کتاب» خبر داد و یادآور شد: در این برنامه شاد و مفرح که از ساعت 9 الی 12 روز پنجشنبه، 24 آبان برگزار می شود، کودکان از بوستان ملت جنب خانه روستایی تا کتابخانه کودکان باران واقع در امین ضرب را رکاب
 می زنند.  کرمی با بیان اینکه 24 آبان لغایت اول آذر هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: غرفه اداره کل کتابخانه عمومی استان همزمان با روز شنبه، 26 آبان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان افتتاح می شود.
وقف باید متناسب با نیاز جامعه باشد
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان تاکید کرد که وقف جدید در استان باید متناسب با شرایط روز بوده و بیش از گذشته به حل مسایل و مشکلات جامعه معطوف باشد.
حجت الاسلام حسن دارابی اظهار داشت: در این استان بیشتر در حوزه‌های قرآنی، علمی و پژوهشی، حمایت از بیماران سخت علاج، کمک به نیازمندان و تامین هزینه ازدواج خلاء در وقف وجود دارد. وی گفت: با تمهیدات اندیشیده شده ضمن استفاده از مبلغان اعزامی به مناسبت های مختلف و اختصاص غرفه وقف در نمایشگاه های اوقاف، از مدیران فرهنگی مستقر در امامزادگان و کارشناسان فرهنگی ادارات شهرستان های استان نیز برای ارایه مشاوره به نیک اندیشان به منظور وقف اموال خود متناسب با نیاز‌های روز جامعه بهره گرفته می‌شود. حجت الاسلام دارابی افزود: از ابتدای امسال، 57 وقف جدید در استان بیشتر با نیت حل مسایل و مشکلات جامعه شامل 41 وقف انتفاعی و 16 وقف منفعتی صورت گرفته که ارزش وقف‌های منفعتی 12 میلیارد و 200 میلیون ریال از سوی کارشناسان اوقاف استان برآورد می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی