• منتشر شده در شنبه, 19 آبان 1397 12:07
رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران در مراسم آیین تکریم و معارفه دوره هفتم و هشتم هیات مدیره عنوان کرد؛

هزینه خدمات مهندسی نوعی سرمایه‌گذاری ملی است

رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران در مراسم آیین تکریم و معارفه دوره هفتم و هشتم هیات مدیره عنوان کرد؛
 
هزینه خدمات مهندسی
 نوعی سرمایه‌گذاری ملی است
 
 
 

مهندس علی نیا رئیس سازمان در مراسم آیین تکریم و معارفه دوره هفتم و هشتم هیات مدیره؛ ضمن تشکر از هیأت اجرایی و هیأت نظارت هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان و تلاش‌ها و زحمات هیات مدیره دوره هفتم و تبریک به منتخبان دوره هشتم، از همکاری و پشتیبانی خوب استانداری، معاونت محترم امور عمرانی و مدیرکل راه و شهرسازی استان و همکاران آن اداره کل و همچنین از همه دستگاه‌های مرتبط با فعالیت سازمان و دستگاه‌های نظارتی که در طول سه سال داشتند 
قدردانی نمود.
علی نیا سازمان نظام مهندسی استان را با 35 هزار عضو از جمله سازمان‌های موفق و پیشرو در کشور دانست.
وی عمده فعالیت آموزش در طول سه سال را برگزاری 760 دوره ارتقاء پایه و نیازسنجی و برگزاری حدود 85 کارگاه تخصصی و حرفه‌ای عنوان کرد و برگزاری دو مرحله آزمون در هر سال و با توجه به اینکه مازندران دبیرخانه دائمی HSEدر کشور می‌باشد همایش ملی در این بخش و برگزاری بزرگترین کنفرانس ملی برق را از جمله اقدامات این سازمان اعلام کرد.
علی نیا فعالیت در بخش کنترل نظارت را که شامل بیش از 18000 بازدید و بررسی و کنترل نقشه حدود سی و سه هزار پروژه خوب ارزیابی کرد و اعلام داشت در بخش آزمایشگاه‌ها و کنترل عملیات حفاری و گمانه‌ها بیش از شش هزار بازدید از جانب این گروه انجام پذیرفت.
سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای 16 کمیسیون و 7 گروه تخصصی فعال بوده که به عنوان بازوان مشورتی هیات مدیره می‌باشد. علی نیا در ادامه اظهار داشت حدود دو هزار مورد کارشناسی ماده 27 انجام گرفت که در قالب تفاهم‌نامه که با اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و بیمه ایران این کارشناسی به سازمان واگذار گردید.
علی نیا برنامه ترویجی که در طول سه سال در جهت فرهنگ‌سازی در رعایت مقررات ملی و معرفی فعالیت‌ها، و ظرفیت و جایگاه سازمان و قرارداد با صدا و سیما را از اقدامات ارزشمند این دوره عنوان نمود.
وی همچنین صدور بیش از دو هزار و هفتصد شناسنامه فنی و بررسی بیش از هزار پرونده انتظامی را از جمله فعالیت سازمان برشمرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی عمده فعالیت سازمان را در بخش رفاهی ارائه تسهیلات بانکی به بیش از 5800 نفر و پوشش بیمه مسئولیت برای مهندسان و از طرفی ارائه خدمات درمانی رایگان به مهندسان و پوشش بیمه تکمیلی از جمله طرحها می‌باشد.

اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، حافظ کنترل کیفی
 ساخت و سازها می‌باشند
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: تلاش کردیم که هیچ‌گونه حرف و حدیثی و شائبه‌ای در مسیر انتخابات نظام مهندسی ساختمان وجود نداشته باشد.
عبدالله بهادری با اعلام اینکه همه تلاش ما برای برگزاری با کیفیت انتخابات نظام مهندسی ساختمان بوده است، تصریح کرد: پس از اعلام نتایج تنها یک مورد اعتراض داشتیم که این موضوع خارج از بحث هیأت مدیره بوده است و در فضای مجازی مطرح شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران بیان کرد: در انتخابات مستقل و محکم عمل کرده‌ایم و به‌گونه‌ای که شائبه‌ای وجود نداشته باشد و بازدیدها در حوزه‌های انتخاباتی به صورت مستمر انجام شده بود.
این مسؤول اضافه کرد: از 35 هزار نفر عضو حدود 20 و دو دهم درصد نزدیک به بیش از 7 هزار نفر مشارکت داشتند.
بهادری با اعلام اینکه رقم رای کسب شده برای نفر اول چندان مناسب نیست، یادآور شد: در فعالیت مجموعه 35 هزار نفری  قطعا تخلفات و مشکلاتی وجود دارد ولی در مقایسه با سایر استان‌ها میزان چالش‌ها و تنش‌ها و تخلفات کمتر از سایر استان‌ها است.
وی ادامه داد: تنش‌ها و تخلفات در همه استان‌های کشور در نظام مهندسی وجود دارد که دلیل این هم خود اعضای نظام مهندسی هستند.
ایشان گفت: بنده مکلف بوده که مجری سیاست وزیر خود باشم و همواره در چهارچوب قوانین و مقررات حرکت کردم.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اعلام اینکه مازندران مستحق اینگونه برخوردهای نامناسب در نظام مهندسی ساختمان نیست، گفت: عدم وحدت رویه هیات مدیره و عدم برآورده شدن نیازهای اعضا نظام مهندسی توسط هیأت مدیره که زمینه ساز افتراق سازمان بوده، یکی از دلایل کاهش حضور در انتخابات است.
وی اضافه کرد: پرداختن به مسائل بی‌اهمیت درون سازمان و کم توجهی به مسائل اصلی در سازمان می‌توان از دیگر دلائل عدم مشارکت اعضا می‌توان ذکر کرد.
ایشان با عنوان این مسئله که اداره‌کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، حافظ کنترل کیفی ساخت و سازها بوده که با همکاری همدیگر تنسیق امور را فراهم
 آورند.
بهادری با اعلام اینکه در هیأت مدیره دوره هفتم با مشکلاتی مواجه شده بودیم، گفت: در هیأت مدیره هشتم نظارت خودمان را به صورت قانونی انجام می‌دهیم تا چالش‌های دوره گذشته در این دوره را شاهد باشیم تا سازمانی پویا، فعال و ارزشمند را در ارائه خدمات داشته باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی