• منتشر شده در سه شنبه, 03 تیر 1393 09:40

با حضور استاندار مازندران:افتتاح برج مراقبت فرودگاه ساری

پروژه ساختمان تکنیکال بلاک یا همان برج مراقبت فرودگاه ساري با ۳۱ متر ارتفاع و ۲ هزار متر مربع در ۲ طبقه با حضور ربيع فلاح استاندار مازندران، محمدعلی ایلخانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌‌‌‌های کشور و دامادي نماينده مردم ساري و مياندرود در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان و مديران افتتاح و مورد بهره‌‌‌‌‌برداري قرار گرفت. پروژه ساختمان تکنیکال بلاک یا همان برج مراقبت فرودگاه ساري با ۳۱ متر ارتفاء و ۲ هزار متر مربع در ۲ طبقه با حضور ربيع فلاح استاندار مازندران، محمدعلی ایلخانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌‌‌‌های کشور و دامادي نماينده مردم ساري و مياندرود در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولان و مديران افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.
این برج با هزینه‌ای بالغ بر 5/5 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور احداث شده است. CIP فرودگاه و تجهیزات فرودگاهی از دیگر پروژه‌‌‌‌‌هايي بود كه افتتاح شد.
بازديد از روند احداث سالن مستقبلین از ديگر برنامه‌‌‌‌‌ها بود این پروژه كه ۷ هزار متر مربع مساحت دارد با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان تکمیل خواهد شد که تاکنون 50 درصد اعتبارات پرداخت شده و تمامی اعتبارات را استانداری تامین خواهد کرد.
استاندار مازندران در مراسم افتتاح اين پروژه‌‌‌‌‌ها خواستار تدوين طرح جامع فرودگاه ساري شد و گفت: فرودگاه ساري هرچند رشد و توسعه مناسبي داشته است ولي در شأن و جايگاه استان مازندران با ۳ ميليون جمعيت و رويكرد گردشگري نيست و بايد براي توسعه آن برنامه مناسب ارائه شود.
وي تاكيد كرد: توسعه فرودگاه از زيرساخت‌‌‌‌‌هاي اصلي براي توسعه گردشگري است و فرودگاه ساري مهمترين فرودگاه استان است، هر چند فرودگاه‌‌‌‌‌هاي نوشهر و رامسر هم وضع خوبي ندارند.
مقام عالي دولت در استان تصريح کرد: مطمئنا تجهيز و توسعه فرودگاه‌‌‌‌‌ها در مازندران موجب رونق گردشگري و اقتصاد در استان خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی