• منتشر شده در دوشنبه, 14 آبان 1397 12:36
‍ فدراسیون نجات غریق هم مازندران را ستود

همت کریمیان و یارانش فراموش ناشدنی ست

 
 
 
 

به زبان می آید اما در ذهن خوب جای نمی گیرد. اینقدر ریاضت برای انجام مسئولیت را از مسئولان ورزش هم به یاد نداریم که در هیات نجات غریق و غواصی مازندران دیده ایم، همین شاید باعث شود تا برای پاسداشت تلاشی که نقی کریمیان و
 مجموعه اش داشته اند کوتاهی گردد!

در فصل دریا که همواره کمین گاه بوده برای مازنی ها که مسافران تابستانی و گردشگران همیشگی جانشان را سالم به ساحل و خانه های خود بازگردانند، تلاشی سترگ صورت گرفت اما در کمال ناباوری به سادگی به فراموشی سپرده شد و به همین راحتی جهدی که از منتهای دل انجام پذیرد؛ در غبار بی مهری ها از یاد رفت. کمترین میزان مرگ و میر در سواحل فقط و فقط با مدیریت یکپارچه و مهمتر از آن روحیه دمیده شده از سلحشوری و رزمندگی بدست آمد و نه هیچ چیز دیگر. کریمیان نگذاشت هیچ چشم ناجی غریق در سواحل به خواب برود و این بیداری و مسئولیت پذیری بوده که تعداد درگذشتگان به نسبت سال های پیشین به شدت کاهش یافته است.
در این بین ایلخان نوری رئیس فدراسیون نجات غریق بارها از مازندران تجلیل کرده و کریمیان و یارانش را که همت کردند و غرق در عرق شدند اما حتی دست به پیشانی نکشیدند تا خستگی به سراغ شان نیاید، از یاد نبرد. اما برخی که می دانیم نیت خیر ندارند و از ورزش برای خود زر و سیم می خواهند، مضحک در مقام تضعیف عملیاتی ترین رئیس هیات استان برمی آیند.‌ ما هم گمان مان این بود که کریمیان نمی تواند این بار را به منزل مقصود برساند اما ثابت کرد که جملگی اشتباه کرده ایم. برخی جرات اقرار به گمان نادرست را دارند و دیگران چشم هایشان را مثل دل هایشان کور می کنند و از سر منفعت طلبی، تکاپوی زیاد کریمیان و همتایانش را غیر واقعی می خوانند حال آنکه رئیس هیات نجات غریق استان می توانست زیر باد کولر بیاساید به جای آنکه تمام فصل گرم کنار ساحل بسوزد و برای اینکه ناجیان شریفش احساس خوبی از کار پرمشقت و کم درآمد خود داشته باشند لحظه ای به زیر سایه نرود!
از آن به اصلاح زردنگارها که قطع امید کرده ایم، آنها خود برای 
ورزشی ها هم شناخته شده اند که قلمشان شکسته و آغشته است به نامهربانی اما دستکم این
 اظهرمن الشمس را تاریک نکنید! ندیدن برانگیختگی دوباره نجات غریق و توفیقات آن بی مهری به کسانی است که جان های زیادی را نجات داده اند و در ازایش هیچ نمی خواهند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی