آخرین اخبار :
  • منتشر شده در جمعه, 30 شهریور 1397 11:08
انتقاد شدید نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری از جریان روشنفکری

با نگاه سکولار به حادثه عاشورا جفا می‌کنند

 
 
 
 

نماینده ولی‌فقیه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی روشنفکران به حادثه عاشورا جفا می‌کنند یادآور شد که من سخنرانی برخی از روشنفکران را گوش کرده و معتقد است آنقدر که این روشنفکران به عاشورا ظلم می‌کنند اگر بیشتر از گذشته نباشد کمتر هم نیست.
آیت‌الله رضا رمضانی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در مسیر رسیدن به عدالت قرار دارد اظهار کرد: با توجه به فرمایش رهبری، ایران اسلامی در توسعه علمی و نظامی پیش رو بوده، اما در حوزه تحقق  عدالت باید تلاش مضاعف کرده  چراکه رسیدن به آن نیاز به فعالیت زیادی دارد.
وی با بیان اینکه قیام امام حسین (ع) در محور توحید و عدالت بوده است افزود: حادثه عاشورا همواره مورد تحریف قرار داشته و امروز نیز مورد تحریف قرار دارد اگرچه، روش تحریف  درگذشته به‌گونه‌ای متفاوت از تحریف  امروز است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروزه باید از ورود تحریفات در مجالس امام حسین (ع) ممانعت به عمل آورد تصریح کرد: امروز برای شناساندن شیعه در دنیا باید برخورد، رفتار، کردار و مواضع پیروان اهل‌بیت (ع) مورد شناسایی قرار بگیرد  ازاین‌رو، شایسته است مانور شناساندن اهل‌بیت (ع) در دنیا با شناساندن درست پیروان اهل‌بیت (ع) ممکن شود.
رمضانی با اشاره به آیات و روایات مبنی بر اینکه ائمه اطهار (ع) از پیروان خود می‌خواهند که زینت آن‌ها  باشند بیان کرد: امام علی (ع) از شیعیان می‌خواهد که پیروانشان  ورع، تقوا، تلاش، عفت و استقامت  را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه پیرو اهل‌بیت (ع) هیچ‌گاه نباید از تلاش و کوشش خسته شود گفت: عزاداران سید و سالار شهیدان در جامعه می‌توانند معرّف شخصیت امام حسین (ع) در ابعاد مختلف باشند بر این اساس، جوانان نباید در شناساندن ابعاد مختلف  سید و سالار شهیدان و قیام عاشورا کم‌کاری کنند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید از عاشورا الگو گرفت افزود: امروز برخی از روشنفکرانی که در مسیر سکولار قرار دارند در مجلس امام حسین (ع) شرکت کرده و اشک می‌ریزند اما در مورد حضور در میدان به‌عنوان الگوی مجلس امام حسین (ع) توقف می‌کنند.
رمضانی با بیان اینکه جای تأسف است که برخی‌ها در کتاب خود قیام  امام حسین (ع) را نقد می‌کنند اظهار کرد: در نقل و تحلیل عاشورا، در تاریخ جفا شده و متأسفانه علاوه بر جفا تحریف لفظی و معنوی  نیز صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه امروز روشنفکران با نگاه سکولار به حادثه عاشورا جفا می‌کنند خاطرنشان کرد: من سخنرانی برخی از روشنفکران را گوش کردم و معتقدم اندازه‌ای که این روشنفکران به عاشورا ظلم می‌کنند اگر بیشتر از گذشته نباشد کمتر هم نیست.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه عزاداران باید مسئولیت‌پذیری را از حادثه عاشورا یاد بگیرند بیان کرد: اگر امام حسین (ع) برای توحید و عدالت قیام کرد امروز پیروان او نیز باید در این مسیر قرارگرفته تا اقتصاد و فرهنگ انقلاب نیز در مسیر توحید و عدالت قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه امروز برای قرار گرفتن ریل انقلاب در مسیر عدالت و توحید باید تلاش کرده و هزینه آن را پرداخت کرد گفت:  انسان باید در مسیر عبودیت قرار بگیرد و از طاغوت خود را رهایی بخشد چراکه رهایی از طاغوت در هرزمانی باید  موردتوجه قرار بگیرد.
رمضانی با بیان اینکه حدیثِ عاشورا، حدیث رشد، عقلانیت، معنویت، استقامت، توحید و عدالت است  افزود: اگر ویژگی‌های مذکور بخواهد در جامعه امروز احیا شود باید قیام عاشورا نیز به‌درستی  احیا شود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه عاشورا امانتی به دست ماست گفت: انقلاب اسلامی ایران که با تأسی از  فرهنگ عاشورا شکل‌گرفته و رهبری معظم نظام  به دست ما امانت بوده لذا لازم است تا در حفظ آن 
پویا باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی