آخرین اخبار :
  • منتشر شده در جمعه, 30 شهریور 1397 11:03
خبرشمال گزارش می دهد بر دستان زنان و مردان عزادار مرکز استان در هفتمین روز از ماه خون و عزا انجام شد:

تشییع پیکر پاک 9 مسافر کربلای حسینی(ع) در ساری

 
 
 
 
 

/خبرشمال


 دو دهه از پایان جنگ تحمیلی و دفاع جانانه جوانان این سرزمین در برابر تجاوزگری صدام و هم‌پیمانان شرقی و غربی او گذشت اما هنوز عطر شهید می‌آید.
 به هر گوشه شهر نظری بیندازی، تصویر جوانی رعنا و خوش‌قامت را می‌بینی که در زمان شهادت، کمتر از دو تا سه دهه از عمرش را گذرانده بود، به هر آرامگاه و آرامستانی که می‌روی می‌بینی قلب آرامگاه، مزار چند شهید از شهدای دفاع مقدس است که در زمانی که دشمن در این اندیشه به‌سر می‌برد که  طی یک هفته، همانند فاتحان دروغین تاریخ، به تهران برسد و طومار انقلاب را در هم بپیچد، سینه در برابر دشمن سپر کردند و با ایثارگری و نثار خون خود، سرانجام کاری کردند که هرگز هیچ دشمنی از ترس شیرمردان ایران، اندیشه تجاوزی دیگر به سرزمین فارس را به ذهن خود راه ندهد. 
دو دهه از پایان جنگ تحمیلی گذشت و هنوز هر از گاهی، عطر جسم نازنین شهدای گمنام کوچه و خیابان‌های این سرزمین را در خود فرو می‌برد و دو دهه پس از پایان دفاع مقدس، این مردم از تکریم عزیزان خود، خسته نشدند و هرگاه شهیدی از مسافران کربلا، به شهر و دیار خود بازمی‌گردد تا در خاک وطن آرام بگیرد، پیر و جوان، مرد و زن آسیمه سر می‌آیند تا از صف تجدید پیمان عقب نمانند.
تشییع پیکر 9 شهید گمنام از شهدای دفاع مقدس  صبح دیروز همزمان با هفتم ماه محرم از میدان شهدای ساری انجام شد.
این برنامه که با حضور اقشار مختلف مردم سیاه‌پوش همراه بود با اجرای مراسم عزاداری حسینی(ع)  تا امامزاده یحیی(ع) ادامه دارد.
پیکر 9 کبوتر سبکبال سال‌های جنگ و جهاد این سرزمین که روز گذشته قدم به آستان استان علوی مازندران گذاشته بودند، پس از میزبانی زمزمه‌های عاشقانه مردم سوادکوه و بابل، امروز مهمان آسمان ابری ساری شد تا مرثیه عشق به اباعبدالله در این نقطه تکمیل شود.
تقارن مهمانی مسافران بهشت در مازندران با روزهایی که سالار شهیدان مهمان نینوا شد تا سر بدهد و اسلام بماند، حال و هوایی معنوی در خیابان‌های ساری آفرید، تا کارنامه اشک و سوگواری دل‌های عاشورایی، پربارتر، محرمی دیگر را پشت سر بگذارند. شهدای جاویدالاثر جنگ تحمیلی که روز گذشته با اسقبال مردم شهر پل سفید و زیرآب از مسیر جاده فیروزکوه وارد استان مازندران شده بود، شامگاه یکشنبه طلایه‌داران شام غریبان مردم ولایتمدار و شهیدپرور بابل در حسینیه سپاه این شهرستان بودند.
این لاله‌های گمنام امروز وارد ساری شدند و با استقبال مسئولان و عزاداران حسینی از میدان شهدای این شهر تا گلزار شهدای امامزاده یحیی (ع) تشییع و برای خاکسپاری عازم نقطه‌هایی از این استان شدند.
براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیکر یکی از شهدا در قائمشهر و 2 شهید در شهر شیرود ، 2 شهید در تنکابن و 2 شهید نیز در دانشگاه آزاد اسلامی نکا به خاک سپرده می‌شوند.
پیکر 2 شهید دیگر نیز به معراج شهدای تهران در ستاد مرکزی سپاه کشور باز خواهند گشت.
شهید گمنامی که قرار است در حوزه محمدیه قائمشهر خاکسپاری شود ، 18 ساله است و در عملیات رمضان در شرق بصره به شهادت رسید.
2 شهید گمنام نیز که در دانشگاه آزاد نکا تدفین می‌شوند به ترتیب 25 و 18 ساله هستند که در عملیات والفجر 8 منطقه عملیاتی ام‌الرصاص و عملیات رمضان در شرق بصره به شهادت رسیدند.
همچنین 2 شهید گمنام 21 و 25 ساله که در عملیات‌های کربلای 6 در سومار و کربلای چهار در ام‌الرصاص به شهادت رسیدند در شهر تنکابن دفن خواهند شد. شهرستان شیرود نیز میزبان 2 شهید گمنام است که در زمان شهادت 24 و 20 ساله بودند و در عملیات‌های والفجر 8 و کربلای 4 به درجه شهادت نائل آمدند. گفتنی است تاکنون 310 شهید گمنام در 105 نقطه استان مازندران خاکسپاری شده‌اند که با ورود این  شهدا، خاک مازندران گهواره 317 شهید گمنام خواهد شد. مازندران در هشت سال دفاع مقدس نیز در صدر صف جهاد و دفاع بود و  10 هزار و 400 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که بیشتر این شهدا در لشکر عملیاتی 25 کربلا خدمت کردند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی