آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 26 شهریور 1397 06:41

وامدار فرهنگ غنی دفاع مقدسیم

 
 
 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان بر نقش مهم اساتید دانشگاه و نخبگان حوزوی گیلان برای ترویج و اعتلای بیشتر معارف دفاع مقدس در این استان، تاکید کرد.
سرهنگ پاسدار عباس بایرامی تصریح کرد: ‌عرصه دفاع مقدس تنها متعلق به یک قشر ‌از جامعه و افرادی خاص نیست بلکه این فرهنگ برخواسته از اسلام ناب،‌ به واسطه حیطه بسیار وسیعش متعلق به آحاد ملت ایران از جمله مردم ولایتمدار گیلان است.
بایرامی با تأکید بر اینکه آحاد مردم به‌ویژه مردم شهیدپرور گیلان باید با فرهنگ دفاع مقدس مأنوس شوند ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای راهبردی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان،‌ اعتلای فرهنگ و معارف دفاع مقدس در بین مردم این استان به‌ویژه نسل جوان است.
وی موضوع دفاع مقدس را بسیار فراتر از عرصه جنگ نظامی دانست و ‌در تشریح این مسئله عنوان کرد: بر اساس بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری،‌ فرهنگ دفاع مقدس در حقیقت همان معارفی است که مردم ایران بر پایه آن فرهنگ نوین خود را در عصر جدید پایه‌ریزی کردند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان میزان اثرگذاری فرهنگ دفاع مقدس در جامعه امروز را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ عمق این تأثیر و وابستگی به‌گونه‌ای است که تمام آداب‌ و رسوم، مسائل اجتماعی و رفتاری حاکم بر جامعه به نوعی از آن نشأت گرفته است. بایرامی عرصه فرهنگ و هنر کشور و بسیاری از عرصه‌های دیگر را وامدار فرهنگ غنی دفاع مقدس خواند و ابراز داشت:‌ گره خوردن بسیاری از امور روزمره با فرهنگ دفاع مقدس آن هم به‌صورت کاملاً عینی و مشخص،‌ از عمق تأثیر این معارف و ارتباط تنگاتنگ آن با زندگی مردم 
حکایت دارد.
وی بر تبیین بیشتر ارزش‌های دفاع مقدس در بین مردم استان گیلان تأکید کرد و بیان داشت:‌ البته برنامه‌ها و اقدامات بسیار خوبی در گذشته توسط رؤسای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان انجام شده اما باید برنامه‌های این حیطه با وسعت بیشتری دنبال شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان درگیر کردن آحاد مردم در موضوع دفاع مقدس و مشخص کردن نقش هر قشر و صنف را مورد اشاره قرار داد و افزود:‌ قصد داریم پس از اعمال بازتعریفی جدید از معارف ارزشمند دفاع مقدس،‌ در جهت نهادینه کردن آن در بین مردم گام برداریم.
بایرامی ترویج معارف دفاع مقدس را در گرو ارتباط نزدیک با نخبگان حوزه و دانشگاه دانست و عنوان کرد:‌ برای نهادینه کردن یک ارزش در جامعه هدف،‌ ابتدا مفهوم مورد نظر باید توسط اساتید فن به صورت تئوریک درآید که این مهم تنها توسط اساتید حوزه و دانشگاه تحقق پیدا می‌کند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خاطرنشان کرد: این نهاد انقلابی و ارزشی برای گسترش هرچه بیشتر معارف و فرهنگ غنی دفاع مقدس جهت بالندگی و رشد بیشتر آگاهی مردم ولایتمدار این استان برنامه‌ها و اقدامات جامعی را در دستور کار دارد.
وی بر ضرورت حفظ و انتقال ارزش‌های والای فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های جوان تأکید کرد و افزود:‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از تمامی اساتید دانشگاه‌های استان و نخبگان حوزه‌های عملیه تقاضا دارد در این مسیر بسیار سخت یاری‌گر این نهاد انقلابی باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی