آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 21 شهریور 1397 12:53

کمک ۲۸ میلیارد تومانی مردم گیلان به بقاع متبرکه

 
 
 

مدیرکل اوقاف گیلان گفت: در سال گذشته ۲۸ میلیارد تومان از نذورات مردمی در اداره امور عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه گیلان استفاده شده است. 
حجت الاسلام ستار علیزاده در دیدار با حجت الاسلام راشدی نوری، امام جمعه صومعه سرا با اشاره به حوزه‌های فعالیت‌های سازمان اوقاف اظهار کرد: تدبیر امور امام زادگان، نظارت بر موقوفات و برگزاری مسابقات قرآن سه حوزه مهم فعالیتهای سازمان اوقاف است.  وی در ادامه از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در 510بقعه متبرکه استان گیلان در ایام محرم و صفر خبر داد و گفت: ویژه برنامه های لبیک یا حسین، شیرخوارگان حسینی، احلی من العسل ویژه نوجوانان، رهروان زینبی ویژه بانوان، شام غریبان، نماز ظهر عاشورا و لبیک یا رسول الله در قالب این طرح در بقاع مجری طرح برگزار می‌شود. 
حجت‌الاسلام علیزاده خاطرنشان کرد: 63 مبلغ اعزامی از قم و 300مبلغ بومی در اجرای این طرح با اوقاف گیلان همکاری می‌کنند. 
وی به انجام فعاليت و برنامه‌های متعدد ضمن سال اوقاف و امور خيريه اشاره کرد و گفت: انجام و برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی از جمله طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی، نشاط معنوی در تابستان، مهر تندرستی با هدف تامين تجهیزات پزشکی مراكز درمانی و بيمارستان‌ها، مهر تحصیلی با هدف كمک به دانش آموزان بی بضاعت همه ساله در سطح کشور و گیلان برگزار می‌شود. 
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: امروز طی مراسمی 250بسته لوازم التحریر از موقوفه حاجی صالح نویدی به ارزش 26میلیون ریال در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد تا طبق نظر واقف بین دانش آموزان بی بضاعت گوراب زرمیخ توزیع شود. وی به برنامه های گسترده اوقاف گیلان در برگزاری کلاس های طرح تربیت حافظ و آموزش قرآن در آستان امام زادگان اشاره کرد و گفت: این کلاس های آموزشی در 306بقعه متبرکه و آستان امازادگان گیلان دایر است. 
حجت‌الاسلام علیزاده اعلام کرد: به زودی کرسی‌های تلاوت قرآن در آستان امامزادگان گیلان برگزار می‌شود. 
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به استقبال مردم استان از فعالیت‌های قرآنی و امور خیریه گفت: در سال گذشته 28 میلیارد تومان  نذورات مردمی در گیلان جمع آوری شد که در اداره امور عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه استان هزینه شده است. 
راهبرد امنیتی ناجا، مردم پایه است
فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان گفت: امروز راهبرد امنیتی ناجا بر امنیت مردم پایه استوار شده و بر این اساس برنامه ریزی می شود.
سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا اسحاقی در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید نیروی انتظامی شهرستان لاهیجان افزود: اگر قرار است ناجا امنیتی که بطور مستقیم توسط دستگاه های ذیربط و یا غیرمستقیم توسط دستگاه های دیگر تولید می شود را حفظ کند؛ باید پایه اصلی این امنیت در درون جامعه باشد. 
وی خاطرنشان کرد: باید سرمایه اجتماعی وجود داشته باشد تا بتوان با تکیه بر مردم، امنیت را حفظ کرد و این مدلی است که در برنامه ریزی های پلیس بطور مداوم بر آن تاکید می شود و برای بدست آوردن این سرمایه اجتماعی و افزودن بر آن، باید روش های مختلفی را بکار برد. فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به گستره وسیع فعالیت مأموران ناجا تصریح کرد: انجام این وظایف، نشان دهنده دلدادگی نیروی انتظامی برای خدمت به مردم است و پلیس با تمام وجود پای کار ایستاده و به جامعه خدمت می کند.
سرتیپ اسحاقی با بیان اینکه مشکلاتی در کشور وجود دارد، افزود: در عین حال فرصت نیز برای اصلاح این مشکلات هست و باید دشواری ها را از پیش پای مردم برداشت.
وی به طمع دشمنان نظام و انقلاب اسلامی برای برهم زدن امنیت کشور با استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اشاره و اضافه کرد: با اهتمام به رفع مشکلات، باید بستر را برای خدمتگزاری به مردم فراهم و دشمنان را ناامید کنیم. 
سرپرست فرمانداری لاهیجان نیز در این مراسم مسئولیت ناجا در این شهرستان را به دلیل اهمیت گردشگری آن مهم خواند و گفت: لاهیجان ظرفیت های مختلفی دارد و باید حوزه انتظامی این شهرستان کمک کند تا اقامت گردشگران تا سه روز افزایش یابد.
امیر جانبازی افزود: وقتی در لاهیجان آمار تصادفات اعم از جرحی و فوتی 33درصد کاهش داشته، نشان می دهد که در این شهرستان هم از سوی نیروی انتظامی و هم مدیریت شهری، اقدامات خوبی انجام شده و لاهیجان، از شهرستان های موفق در کسب امنیت بوده است. وی ادامه داد: عملکرد نیروی انتظامی باید مقتدرانه توأم با مهربانی باشد و به عنوان یاری همدل و مردمی در شهرستان عمل کند. در پایان این مراسم با قدردانی از سرهنگ محمود قاسمی، سرهنگ رسول عزیزی به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان لاهیجان معرفی شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی