آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 21 شهریور 1397 12:52

وصول 5 هزار و 421 میلیارد ریال درآمدهای عمومی سال جاری در مازندران

 
 
 

دبیر ستاد درآمد استان مازندران اعلام کرد: طی 5 ماهه  سال جاری، 5 هزار و 421 میلیارد ریال درآمدهای عمومی در استان مازندران وصول شد که نسبت به سال قبل از رشد 1.8 درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران، دکتر قاسم پیشه، دبیر ستاد درآمد استان در جلسه ستاد درآمد، اظهار داشت: عملکرد درآمدهای عمومی استان شامل درآمدهای مالیاتی (مستقیم و غیرمستقیم) و سایر درآمدها، طی پنج ماهه سال جاری مبلغی حدود 5 هزار و 421 میلیارد ریال بوده که نسبت به پنج دوازدهم قانون بودجه سال 1397معادل 78.1 درصد تحقق یافته و نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 1.8 درصد رشد را نشان می‌دهد. نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران تصریح کرد: وصولی درآمدهای مالیاتی استان اعم از مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم در پنج ماهه سال‌جاری به مبلغ 4هزار و 932میلیارد ریال رسیده است که نسبت به پنج دوازدهم قانون بودجه سال 1397معادل 82.3درصد تحقق یافته و نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 2.1درصد رشد داشته است.
مدیریت ارشد وزارت اقتصاد در استان مازندران اعلام کرد: طی پنج ماهه سال جاری، مبلغ 489  میلیارد ریال، سایر درآمدها در استان مازندران وصول شده است که نسبت به پنج دوازدهم قانون بودجه سال 1397معادل 51.5درصد تحقق یافته و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 1.1درصدی را نشان می‌دهد.
رشد 121 درصدی حمل و نقل بین‌المللی اداره کل راه آهن شمالشرق 2 در 5 ماهه سال 97
/رحمت‌الله میرزاعلی
مدیرکل راه آهن شمالشرق 2 از افزايش 121 درصدی حمل و نقل بین‌المللی اداره کل راه آهن شمال شرق 2 در 5 ماهه نخست سال 97 خبر داد. 
محمدرضا قربانی گفت: از ابتدای سال 97 تا به امروز، 52 هزار و 669 تن کالا از طریق مرز ریلی اینچه برون با کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، چین، قرقیزستان، ازبکستان و روسیه مبادله شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل 121 درصد رشد داشته است.
قربانی افزود: از میزان بار حمل شده، 44 هزار و 557 تن مربوط به واردات بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 310 درصد افزایش داشته و 8 هزار و 112 تن آن مربوط به صادرات محمولات غیر نفتی از طریق مرز ریلی اینچه برون است.
درحوزه صادرات علاوه بر حمل انواع محمولات مانند سیمان به مقصد کشورهای ازبکستان و قزاقستان، سیب، خشکبار، پسته، چسب، رنگ، کود شیمیایی، شیر خشک، نوشمک، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و روفرشی به مقصد کشور قزاقستان محمولاتی از قبیل مواد پلاستیکی، گرانول پلی اتیلن، پلی استیرول، سود پرک، نئوپان، کنسانتره انگور و... از ایستگاه‌های گرگان و اینچه برون به منظور صادرات به مقصد کشورهای ازبکستان و قزاقستان بارگیری شده است.
محمدرضا قربانی بیان کرد: از ابتدای سال جاری، 47 هزار و 237 تن بار توسط 787 دستگاه واگن تخلیه شده است و همچنین در حوزه حمل و نقل داخلی در سال جاری، 37 هزار و 354 تن كالای داخلی بارگيري و جابجا شده كه از این میزان 35 هزار و 489 تن گندم به مقاصد اراک، زاهدان، يزد، اصفهان، کرج، رباط کريم و بندرعباس بارگیری و حمل شده است.
وی ادامه داد: همچنین درآمد کل سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال 96 به میزان 113 درصد افزایش داشته است.
سه محموله چوب جنگلی قاچاق در کلاله توقیف شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاله از کشف و توقیف سه محموله چوب جنگلی قاچاق به مقدار 9.5 مترمکعب در این شهرستان خبر داد و گفت: در بازرسی‌‎های به عمل آمده از کارگاه‌های نجاری شهرستان کلاله که بر اساس حکم مراجع قضایی و با مشارکت یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی صورت گرفت، مقدار 9.5 مترمکعب چوب جنگلی که به صورت کاتین و تخته درآمده بود، کشف شد.
محمدصادق بشکوفه افزود: این چوب‌ها از نوع توسکا، ممرز و سرو نقره‌ای بودند که پس از توقیف و تشکیل دو فقره پرونده، عاملین این اقدام غیرقانونی به دادگاه تعزیرات حکومتی معرفی شدند.  وی ادامه داد: در بازرسی از کارگاه‌های یاد شده مقادیر قابل توجهی قطعات چوب جنگلی که برای تولید کندوی زنبورعسل کاربرد دارد، کشف و به اداره منابع طبیعی کلاله انتقال داده شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاله همچنین اعلام کرد: در یک عملیات گشت و کنترل خودروهای باری در حوزه شهر فراغی از توابع این شهرستان، از یک دستگاه وانت بار نیسان چوب جنگلی (هیزمی) از نوع عرعر توقیف و پس از تشکیل پرونده عامل این اقدام نیز به مراجع قضایی معرفی شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی