آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 21 شهریور 1397 12:51
پرسپولیس تهران- نساجی مازندران

هفته ششم لیگ برتر فوتبال کشور

 
 
 
 

ورزشگاه بزرگ آزادی تهران
ساعت ۲۰/۳۰ دقیقه
تسخیر چند ساعته ی پایتخت!
وقت آن رسیده تا فوتبال ایران هم درست و حسابی چشمش به جمال نساجی روشن شود. همه بازی های لیگ برتر تک تک تیم ها یکطرف، بازی با سرخابی ها فرق دارد. در این دو بازی طرفداران فوتبال نگاه خریدارانه تری به رقبای استقلال و پرسپولیس دارند و نساجی این هفته در بیرون از خانه با پرسپولیس بازی می کند و آخرین روز همین ماه با استقلال در خانه! بازی حساس و جذاب دو تیم در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود و پرسپولیس قبل از اینکه میزبان الدحیل قطر در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا باشد، به پیروزی می اندیشد اما با اضطراب. 
نساجی که محرز شده ۴ اشتباه مشهود در داوری هایش وجود داشته و در 5 مسابقه پیشین با ایرادات مشخص در قضاوت هایش از حداکثر امتیازاتی که لیاقت آن را داشت بازمانده، به میدان نبرد با قرمز ها می آید تا کیفیت فوتبالی خود را به رخ بکشد. در این جدال که امشب نگاه ها از آن تکان نمی خورد مردان جواد نکونام استراتژی ویژه این مربی یعنی تعادل بارز در دفاع و حمله را دنبال
 می کنند و پرسپولیس این بخت را دارد تا شیوه احتمالی رقیب قطری را دنبال کند.
نکونام سال ها بازیکن و کاپیتان برانکو بوده و می داند که اندیشه های سرمربی پرسپولیس در قبال بازی های اینچنینی که حریف جسور است و نترس چگونه خواهد بود. بازیکنانی مثل علی اصغر عاشوری در نظم دادن به بازی نساجی موثر هستند اما سجاد آشوری و محمد عباس زاده دو بازیکن با انگیزه در جلوی حمله اصلی ترین مردان خطرناک نساجی خواهند بود.
 بازگشت محمد عباس زاده به آزادی و این بار بازی در مقابل تیمی که خود را عاشق آن می داند و بازی علی 
علی پور برابر نساجی که هوادار آن است، از جذابیت های ویژه مسابقه است. نساجی این بازی را ببرد، فوتبال ایران را بیش از پیش مسخ خود می کند بخصوص آنکه لشکری بزرگ از هواداران نساجی روانه تهران می شوند تا تیم خود را همراهی کنند تا یک پیروزی درخشان را بدست آورند. تسخیر تهران برای چند ساعت توسط مازندرانی ها رقم می خورد.
کوتاه از جدال پرسپولیس-نساجی
* نساجی مازندران به‌صورت رسمی در سال ۱۳۳۸ آغاز به‌کار کرد و بعد از استقلال و سپاهان سومین تیم قدیمی لیگ برتر محسوب می‌شود و بهترین رتبه نساجی در لیگ سراسری، رتبه پنجم درسال ۱۳۷۲ و در جام حذفی در سال ۱۳۷۷ صعود به یک‌چهارم نهایی بوده است. تیم پرسپولیس تهران نیز ۴ سال بعد از نساجی در سال ۱۳۴۲ تأسیس شد.
* یک بازی تدارکاتی در سال ۱۳۶۹ با تیم ملی شوروی در کارنامه بازی‌های نساجی مشاهده می‌شود.
* نادر دست‌نشان با سابقه حضور ۲۲ ساله در این تیم، بیشترین تعداد بازی و بیشترین گل زده را در کارنامه دارد.
* نساجی و پرسپولیس تا به‌حال ۱۲ بار با هم بازی کرده‌اند که ۴ بار نساجی و ۴ بار پرسپولیس در این دیدارها پیروز شده‌اند و در ۴ بازی نیز به تساوی رسیده‌اند.
* حسین عبدی از پرسپولیس با ۹ حضور و نادر دست‌نشان از نساجی با ۱۱ حضور بیشترین حضور در دیدارهای رودرو را از این دو تیم در اختیار دارند.
* فرشاد پیوس و جمشید شاه‌محمدی از پرسپولیس و نادر دست‌نشان و رحمت‌الله محمودپور از نساجی هر کدام با دو گل بهترین گلزنان بازی‌های رودروی این دو تیم بوده‌اند.
* بهترین برد پرسپولیس با نتیجه دو بر صفر در سال ۱۳۶۶ و برای نساجی با همین نتیجه درسال ۱۳۷۰ بوده است.
* علی پروین با ۹ بار و رحیم دست‌نشان با ۱۱ بار بیشترین حضور را در کسوت سرمربیان دو تیم در بازی متقابل بوده‌اند.
* وحید قلیچ با ۶ بار و پیروز جغتاپور با ۵ بار بیشترین گلری را روبه‌روی هم داشته‌اند.
* گل دقیقه ۵ محمد مایلی‌کهن در سال ۱۳۶۶ زودهنگام‌ ترین گل برای پرسپولیس و گل دقیقه ۲۴ رحمت‌الله محمودپور در سال ۱۳۶۸ سریعترین گل برای نساجی بوده است.
* دیرهنگام‌ترین گل پرسپولیس در سال ۱۳۶۸ توسط حسین عبدی در وقت اضافه و در سال ۱۳۷۳ توسط فریدون فضلی در دقیقه ۹۰ بوده است.
* نساجی مازندران با هدایت نادر دست‌نشان در آخرین دیدار خود در برابر پرسپولیس در یک بازی دوستانه در ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۲ در استادیوم شهید وطنی قائم‌شهر به مصاف این تیم رفت که در نهایت با تک‌گل اسماعیل غروی به پیروزی رسید.
در تیم وقت پرسپولیس، علی دایی هدایت این تیم را برعهده داشت که بازیکنانی چون نیلسون، مهرداد پولادی (میثم حسینی)، رضا نورمحمدی، محسن بنگر، حسین ماهینی، مهرداد کفشگری، رضا حقیقی (میلاد کمندانی)، قاسم دهنوی، امید عالیشاه (حمیدرضا علی‌عسگر)، محمد عباس‌زاده (فرزاد حاتمی) و محمدرضا خلعتبری به پیکار با نساجی آمده بودند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی