آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 شهریور 1397 12:55
نماينده ولي فقيه در هلال احمرتاکید کرد

ترویج فرهنگ وقف در جمعیت هلال احمر

 
 
 
 

نماينده ولي فقيه در جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران گفت: ترویج فرهنگ وقف، از وظایف حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر است.
حجت الاسلام عبدالحسين معزي در مراسم معارفه مسئول جديد دفتر نمايندگي ولي فقيه در جمعيت هلال احمر استان گيلان افزود: تمام 
مسئوليت ها در بحران ها بر عهده هلال احمر نيست بلکه اين جمعيت، يکي از سازمان هاي رسيدگي کننده است.
وی اظهار داشت : 33 سازمان در کنار هم به بحران ها رسيدگي مي کنند که جمعيت هلال احمر، يکي از اين سازمان هاست.
حجت الاسلام معزي گفت: وظيفه هلال احمر رسيدگي و کمک به حادثه ديدگان در 72 ساعت اوليه است اما این جمعيت در مواقع مختلف از جمله زلزله و ساير حوادث غيرمترقبه همواره روزها و ماه ها در کنار مردم قرار مي گيرد.
این مسئول هلال احمر را جمعيتي براي مردم و خدمت به آنان دانست و خاطرنشان کرد: هلال احمر با هدف آرامش بخشيدن به انسان هاي رنج ديده و آسيب ديده، به وظايف خود مي پردازد و داوطلبان هلال احمر هر کدام در پايگاه هاي اين جمعيت، ديگران را بر خود مقدم دانسته و دست نيازمندان را مي گيرند.
وي بشردوستي را مسئله اي جهاني دانست و گفت: در يکصد و 80 کشور جهان صليب سرخ و هلال احمر فعال است که در حوادث و بحران ها به ياري آسيب ديدگان و نيازمندان مي شتابند.
حجت الاسلام عبدالحسين معزي در بخش ديگري از سخنانش آرامش بخشيدن به روح و روان رنج ديدگان در حوادث و بحران ها را يکي از وظايف مهم حوزه نمايندگي ولي فقيه در جمعيت هلال احمر عنوان کرد و افزود: ترويج فرهنگ بشردوستي، خدمت گذاري و مسئوليت پذيري، ديگران را بر خود مقدم دانستن ، ترويج فرهنگ اقامه نماز و انجام امر به معروف و نهي از منکر از جمله ديگر وظايف اين حوزه است.
حجت الاسلام معزي مردم، خيران، داوطلبان و جوانان را سرمايه هاي اصلي اين جمعيت دانست و خاطرنشان کرد: دفتر نمايندگي ولي فقيه در جمعيت هلال احمر در اجراي وقف، چگونگي مصرف کمک هاي مردمي، در راستاي هدايت، راهنمايي و  ارتقاء فرهنگ ديني بين کارمندان اين جمعيت و جامعه فعاليت مي کند.
نماينده ولي فقيه در جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران همچنین  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبر شمال ، یکی از دلایل کمرنگ شدن وقف در جمعیت هلال احمر را ترویج فرهنگ وقف در ابعاد مختلف بعد از انقلاب دانست و افزود: سازمان‌های متعدد و متنوعی وجود دارند که در این خصوص فعالیت می کنند و به طبع آن وقف و موقوفات مردم نیز در این بخش ها تقسیم شده است.
حجت الاسلام معزي از وظایف مهم حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر را ترویج فرهنگ وقف عنوان کرد و گفت: هلال احمر برای اینکه بتواند در بروز حوادث در کنار مردم باشد ، نیاز به موقوفات دارد برای همین منظور باید برای رسیدن به اهداف چهارگانه تلاش بیشتری در جذب موقوفات انجام دهد.
وی ادامه داد : وجوه موقوفات باید در مسیری صرف شود که واقف ثبت کرده ؛ به همین منظور وظیفه داریم اهداف موقوفه را به مردم بگوییم تا اطمینان مردم جلب شود.
این مسئول همچنین به تشکیل کانون طلاب در جمعیت هلال احمر کشور اشاره کرد و گفت: برای کانون طلاب آیین نامه خاصی تدوین شده و بیش از 257 کانون طلاب ( برادران و خواهران) هم اکنون در کشور فعال هستند.
حجت الاسلام معزي با بیان اینکه طلاب می توانند در ایام خاص مانند ماه رمضان،محرم و نوروز مثل سایر اعضاء سازمان جوانان در کانون طلاب به فعالیت های عام المنفعه بپردازند، خاطر نشان کرد: یک طلبه جوان با موقعیت فرهنگی و تبلیغی که به روستا می رود ، می تواند بهترین فعال در عرصه خدمت گذاری در هلال احمر باشد.
در خاتمه اين مراسم ضمن قدرداني از حجت الاسلام هادي موسوي، حجت الاسلام امير چهري به عنوان مسئول جديد دفتر نمايندگي ولي فقيه در هلال احمر گيلان معرفي شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی