آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 شهریور 1397 12:53

نیمه کاره ماندن ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در گیلان

 
 
 

۱۰ هزار واحد نیمه‌کاره مسکن مهر در گیلان وجود دارد که فقط ۴ هزار واحد آن متقاضی دارد. 
علی خاوری سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان در مراسم افتتاح همزمان هزار و 88 واحد مسکن مهر استان گیلان در رودبار با اذعان به این مطلب اظهار داشت: تاکنون 63 هزار و 335 واحد مسکن مهر به مردم استان گیلان تحویل داده شده است.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با اعلام اینکه 10 هزار واحد نیمه‌کاره مسکن مهر در گیلان وجود دارد که فقط 4 هزار واحد آن متقاضی دارد ، گفت: روزگذشته هزار و 88 واحد مسکن مهر در سراسر گیلان به متقاضیان تحویل داده ‌شد که 371 واحد آن توسط بنیاد سکن احداث شده است.
خاوری ضمن تشریح تعداد واحدهای مسکن مهر احداث شده در استان گیلان افزود: 317 واحد در رشت، 140 واحد در تالش، 24 واحد در آستانه اشرفیه، 60 واحد در لنگرود، 48 واحد در بندرانزلی، 40 واحد در لوشان و 88 واحد در رستم‌آباد به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر شهر رستم‌آباد 256 واحد است که مابقی آن تا ایام دهه فجر به متقاضیان تحویل داده می‌شود تصریح کرد: این واحد‌ها در قالب 2 بلوک ساخته شده است.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به موانع موجود در راستای احداث هزار و 8 واحد مسکن مهر در شهرهای "منجیل" و "جیرنده" افزود: امیدواریم زودتر دغدغه متقاضیان این واحدها برطرف شود.
خاوری با اعلام اینکه در حال حاضر شرکت‌های زیرساخت مشکلات مالی فراوانی دارند اظهار داشت: پرداخت سود دوران مشارکت یکی از مشکلاتی است که امروز متقاضیان واحدهای مسکن مهر با آن مواجه هستند و لازم است تا چاره‌ای برای رفع این مسئله اندیشیده شود.
ساخت 251 مدرسه خیرساز در گیلان
251 مدرسه توسط خیرین در گیلان ساخته شده است . 
نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در همایش مدیران مدارس خیر ساز گیلان که در سالن همایش‌های دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد،با اعلام این مطلب و بیان اینکه 251 مدرسه توسط خیرین در گیلان ساخته شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به زحماتی که مدیران مدارس خیر ساز و مجمع خیرین مدرسه‌ساز جهت ساخت این مدارس کشیدند قطعا خواستار این هستند که این مدارس خدمات آموزشی موثری ارائه کنند .  
وی با تاکید بر اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز علاقمند بودند در راستای حفظ و حراست جدی فضاهای آموزشی خیر ساز نشستی برگزار کنند، افزود: این مدارس برای خیرین و مجمع از اهمیت بالایی برخوردار است و هدف از برگزاری این نشست تاکید بر حفظ و نگهداری و پویا بودن این مدارس بود . 
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه مدیران 251 مدرسه خیر ساز 27 منطقه آموزشی استان در این نشست دعوت شدند، تصریح کرد: فرد خیر زمانی که پویایی مدرسه خیر ساز را در راستای ارائه خدمات آموزشی را مشاهده می کند نسبت به عملکرد خود خوشبین می شود . 
وی خاطر نشان کرد: با توجه به فرا رسیدن مهر ماه و آغاز فعالیت مدارس در راستای حفظ و حراست این مدارس به جهت اهمییت موضوع مشاورین و فعالین حوزه آموزشی از این مدارس بازدید خواهند کرد . 
جهان آرای در پایان تاکید کرد: انتظار می رود در سطح گیلان شاهد مشارکت قوی تر خیرین باشیم و در جوار مدارس خیر ساز فضاهای آموزشی، ورزشی نیز با کمک این عزیزان 
احداث شوند.
اختصاص 55 میلیون تومان برای تسریع 
در ساخت درمانگاه بیماران هموفیلی 
ظرف چند روز آینده ۵۵ میلیون تومان برای تسریع در روند احداث درمانگاه بیماران هموفیلی  رشت به پیمانکار پروژه پرداخت خواهد شد. 
علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت به اتفاق رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران شهرداری از روند احداث درمانگاه هموفیلی واقع در محله چله خانه رشت بازدید کردند.
در جریان این بازدید علی بهارمست، سرپرست شهرداری رشت با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: ظرف چند روز آینده ۵۵ میلیون تومان برای تسریع در روند احداث این درمانگاه به پیمانکار پروژه پرداخت خواهد شد. وی تصریح کرد: به تدریج در بازه‌های زمانی مختلف مبلغ مورد نیاز به پیمانکار پروژه پرداخت خواهد شد. قرار بود این درمانگاه در دو ماه گذشته به بهره‌برداری می رسید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی