آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 شهریور 1397 12:44
انتقاد آیت‌الله نورمفیدی از حمله به دولت:

القای ناامیدی به جامعه، مشکلی را حل نمی‌کند

 
 
 
 

این‌روزها دیده می‌شود جریانات سیاسی، مسائل مبتلابه زندگی مردم و دشواری‌های اقتصادی را وجه‌المصالحه مطامع جناحی خود می‌کنند و تلاش دارند با پررنگ کردن این موارد و سوء استفاده از آن، جبهه سیاسی مقابل را بی‌اعتبار کنند و در این میان به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند اعتماد مردم به دولت و نظام و همچنین انسجام اجتماعی است. البته لازم است تاکید کنم در این رفتار، غالب جناح‌ها، همانند هم عمل می‌کنند و گویا منافع تنگ حزبی و جناحی برایشان از منافع ملی و مصالح نظام اهمیت بیشتری دارد.
مشکلات اخیر ارزی و اقتصادی که البته در اثر «ندانم‌کاری» بانک مرکزی و دولت تدبیر و امید ایجاد شد و توسط جریاناتی از داخل و خارج، تشدید گردید، یکبار دیگر این روحیه برخی که خود را نخبه سیاسی می‌دانند را برجسته کرد. کسانیکه از تریبون مجلس و رسانه‌های خاص، بهره بردند تا دولت را به‌عنوان تنها عامل نابه‌سامانی‌ها تخریب کنند و حتی سخن از طرح عدم کفایت سیاسی شخص رییس‌جمهوری زدند که با مخالفت جدی رهبر معظم انقلاب مواجه شد. رهبری تأکید داشتند دولت باید بماند تا این مشکلات را حل کند و گره از زندگی مردم باز کند و با رفتن دولت یا ایجاد نهادهای موازی با دولت، مشکلی حل نمی‌شود. این سیاسیون اما به تنها چیزی که فکر نمی‌کردند حل مشکل بود. از نظر این افراد، فشار مضاعف به مردم و به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر، چه بسا خوب هم باشد چون موجب گسترش نارضایتی در جامعه می‌شود و این نارضایتی، زمینه را برای قدرت گرفتن تفکر سیاسی منسوب به خودشان  مهیا می‌سازد. این نحوه رفتار برخی سیاسیون اصولگرا به‌آسانی در اتفاقات اخیر قابل رصد و ره‌گیری بود. البته پس از دفاع اخیر رهبری از ضرورت حمایت از دولت، این افراد نیز دایره حملات خود را محدود کردند و تلاش دارند حرفی نزنند که تقابل مستقیم با توصیه‌های رهبری تفسیر شود. پس از حمایت رهبری از دولت، امامان جمعه نیز تلاش کردند درمقابل انتقادکنندگان بایستند و به افرادی که تلاش داشتند اوضاع جامعه را «رادیکال» کنند، تذکر دهند ازجمله نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: برخی  افراد دانسته یا نادانسته با بزرگنمایی و آشفته نشان دادن، نظم جامعه را تهدید و ناامیدی را به جامعه منتقل می‌کنند که صحیح نیست.
آیت الله سید کاظم نورمفیدی در همایش طلایه‌داران تبلیغ در چهل سال بصیرت عاشورایی که با سخنرانی وزیر اطلاعات در گرگان همراه بود اظهار داشت: محرّم، بهترین فرصت برای تبلیغ امر به معروف ونهی از منکر است و ما مبلّغان باید با حرف‌های روشن، جامعه را به این سمت پیش ببریم.
وی تاکید کرد: در آستانه ماه محرّم قرار داریم و اجرای امر به معروف ونهی از منکر که بر همه مردم جامعه واجب است در این ماه نمود بیشتری دارد چرا که اصل قیام امام حسین (ع) بر همین شکل گرفته است. وی تصریح کرد: محرم بهترین زمان برای ابلاغ و تبلیغ دین است وشما مبلّغان باید از این فرصت بهترین استفاده کنید و دین مبین اسلام را به مردم تبلیغ کنید.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به آیات قرآن افزود: نباید کاری کنیم که در زمان کنونی که هجمه‌های زیادی به سمت نظام رفته است اوضاع را بدتر کنیم چرا که برخی از افراد دانسته یا نادانسته با بزرگنمایی و آشفته نشان دادن اوضاع، نظم جامعه را تهدید و ناامیدی را به جامعه منتقل می‌کنند که صحیح نیست.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه تبلیغ ما باید صریح و روشن باشد، خاطرنشان کرد: ما مبلّغان باید حرف وعمل‌مان یکی باشد حرفی را که در منبر می‌زنیم باید پشتوانه داشته باشد  چرا که حرفی را که میزنیم بدون پشتوانه باشد ائمه را زیر سئوال می‌بریم، باید حرفی که می‌زنیم اگر پایین منبر از ما پرسیده شود بتوانیم پاسخگو باشیم.
وی با اشاره به اینکه پیامبر مبلّغ دین خدا بود، افزود: همه سرمایه ما روحانیت تبلیغ دین و اسلام ناب محمدی است و باید در این راه باشیم و جز از خدا از کسی در این مسیر نترسیم ومسائل دینی را به صورتی بیان کنیم که در جامعه تاثیر مثبت داشته باشد و دین‌گریزی ایجاد نشود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی