آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 شهریور 1397 12:43
عسکری نیکزاد در مراسم بازگشایی نمادین مدارس و «زنگ شکوفه‌ها» در مدرسه هیأت امنایی علیپور ساری:

خواهان یک مشارکت وسیع و همه‌جانبه هستیم

 
 
 
 
 

روز گذشته زنگ شکوفه‌ها در تمام مدارس ابتدایی استان به صدا درآمد. اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر آموزش و پرورش استان در این مراسم گفت: امروز ضمناً بازگشایی آزمایشی مدارس هم بود تا مدیران برای اول مهر، آماده شوند و کم و کاستی‌هایی که دارند را شناسایی و مرتفع سازند تا در اول مهر هیچ مشکلی نداشته باشند.
عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش به اتفاق نصیری و نظری معاونان این اداره کل و همچنین سرکارخانم محمدی رییس آموزش و پرورش ناحیه دو ساری به مدرسه ابتدایی هیأت امنایی خیرساخته‌ی علیپور واقع در مرکز استان رفتند تا «زنگ شکوفه‌ها» را به صدا در آورند و به اتفاق خانواده‌ها، شاهد شادی و نشاط نوآموزان باشند. 
سرکارخانم علمدار مدیر مدرسه هیات امنایی علیپور در حاشیه این مراسم به «خبرشمال» گفت این مدرسه که توسط حاج آقای علیپور خیّر مدرسه‌ساز، تکمیل شد در حقیقت سه مقطع دارد، آمادگی، ابتدایی اول و ابتدایی دوم که بیش از چهارصد دانش‌آموز در دوازده کلاس هوشمند، از معلمان زبده و باتجربه، می‌آموزند. عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، پس از به صدا در آوردن زنگ شکوفه‌ها، خطاب به شکوفه‌های حاصر در مدرسه گفت: این روز، روزی به یادماندنی در ذهن شما خواهد شد، روزی که نخستین درس‌های زندگی را از معلم می‌آموزید و یاد می‌گیرید برای جامعه مفید باشید.
وی سپس خطاب به خانواده‌هایی که در حیاط مدرسه حاصر بودند گفت: به مدرسه و معلمان فرزندان خود اعتماد کنید. نیکزاد درادامه  از علی‌پور خیّر مدرسه‌ساز نیز قدردانی کرد و حضور وی در کنار اولیای مدرسه را فرصتی برای همه توصیف کرد و گفت: در سایه مشارکت‌های مردمی مدارس ما بهتر اداره می‌شود و در تربیت یک نسل متعالی، موفق‌تر خواهیم بود برای همین ما خواهان یک مشارکت وسیع و همه‌جانبه هستیم. در پایان مراسم «زنگ شکوفه‌ها» که توسط خود دانش‌آموزان اجرا شده بود، عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، اسفندیار  نظری معاون آموزش متوسطه، سید محمد نصیری معاون هماهنگی این اداره کل و سرکارخانم محمدی رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری بر سر کلاس حاضر شدند و کتاب‌های درسی را تحویل نوآموزان دادند سپس در جلسه شورای آموزگاران مدرسه شرکت کردند. 
درابتدای جلسه شورای آموزگاران، خانم علمدار مدیر مدرسه هیأت امنایی علیپور، تاکید کرد این مدرسه و این فضا در شش سال اخیر ساخته شد و به هیچ وجه اینگونه نبود، همین سالن و کلاس‌های طبقه بالا همه طی چند سال اخیر، اندک اندک ساخته شد.
وی سپس گزارشی از برنامه سالانه و همچنین  اولویت‌های آموزشی و تربیتی مدرسه علیپور  را ارائه  و تصریح کرد آنچه در این برنامه دیده شده خارج از اهداف سند تحول بنیادین نیست و دقیقاً در راستای همان برنامه و همان بندها است. سپس سرکارخانم محمدی رییس آموزش و پرورش ناحیه دو خطاب به آموزگاران حاضر در جلسه گفت: از بیست و پنج تا سی تن دانش‌آموز کلاس، هم دانش‌آموز  مستعد و باهوش دارید و هم  دیرآموز، هم دانش‌آموزانی از خانواده‌های ثروتمند دارید و هم فقیر و همچنین دانش‌آموزانی با والدین بداخلاق و معتاد، درواقع همه مدل دانش‌آموز در یک کلاس دارید، هنر شما این است که با همه با همه مهربان باشید چون معلمی موفق است که به دانش‌آموز خود عشق بورزد.
در ادامه این جلسه اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر استان با اشاره به زنگ شکوفه‌ها  گفت: امروز نظیر چنین مراسمی در تمام مدارس ابتدایی سراسر استان برگزار می‌شود. وی با توجه به نزدیکی آغاز ماه مهر و شروع معجزه آموزگاران و معلمان و دبیران تاکید کرد: امروز هنر معلم تدریس نیست بلکه تاثیر است. 
وی با توجه به رویکرد جدید و همچنین تأکید وزیر محترم آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دوره ابتدایی، دوران یادگیری به‌همراه  بازی است و تمام آزمون‌ها باید حذف شود و تمام مواد درسی به صورت بازی، آموزش داده شود.
نظری همچنین گفت:  امروز در سراسر استان، مانور بازگشایی مدارس برگزار شد با برنامه توزیع کتاب‌های درسی تا کاستی‌ها برای اول مهر برطرف شود و مهری باشکوه داشته باشیم.
عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای آموزگاران مدرسه هیأت امنایی علیپور گفت: رسالت معلم یاد دادن است و دانش‌آموز زمانی به یادگیری می‌رسد که بتواند بین دانسته‌های خود ارتباط برقرار کند و این امر با یادگیری کیفی محقق خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران عبور از مسیر کیفی‌سازی را دشوار توصیف کرد و گفت: نحوه مدیریت در همه شوون تحول یافته است و تغییر مدیریتِ رییس‌مآبانه به مدیریت راهبرانه،  به کیفی‌سازی آموزش کمک شایانی می‌کند و برای تحقق چنین امری نباید تنها از مدیریت معلم در کلاس توقع داشت، بلکه تمام سطوح مدیریت در آموزش و پرورش باید متاثر ازین موضوع باشد و تحول یابد. نیکزاد خطاب به مدیریت و آموزگاران حاضر در جلسه گفت: باور داشتن به دانسته‌ها و انتقال این باور و ایمان به دانش‌آموزان امری کلیدی است.
وی خاطرنشان کرد: در آموزش به تفاوت‌های فردی دانشآموزان توجه کنید بدون اینکه تبعیض قائل شوید بین دانش‌آموزان، چون بدون در نظر داشتن این تفاوت‌های‌ فردی، یادگیری کیفی تحقق پیدا نخواهد کرد.
عسکری نیکزاد به ضرورت برخورداری از مدارس شاد و پرنشاط اشاره کرد و گفت: برخی کارها خیلی نیاز به هزینه ندارد. معلمان و مدیران باید به تفاوت شادی و نشاط توجه کنند و بدانند شادی، امری ناپایدار و زودگذر است اما نشاط امری درونی‌تر و ماندگار است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان برای آموزگاران آرزوی موفقیت کرد و گفت: امروز روز بسیار خوبی برای من بود و قطعاً امروز را فراموش نمی‌کنم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی