آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 19 شهریور 1397 12:01

هتک حرمت و برهم زدن نظم همایش بزرگ ائمه جماعات رشت

 
 
 

سخنان حجت‌الاسلام سیدحمید روحانی که مورد استقبال قریب به اتفاق جمع حاضر قرار گرفته بود، به مذاق ۳ تن از حاضران در جلسه خوش نیامد و موجب اعتراض آنان شد.
همایش ائمه جماعات و روحانیون استان گیلان در آستانه ماه محرم الحرام پیش از ظهر چهارشنبه ۱۴ شهریور در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) رشت با حضور جمع کثیری از طلاب و خطبای شهر برگزار شد. سخنران اول این مراسم آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه درگیلان و امام جمعه رشت بوده که دقایقی از فضیلت این ماه و اهمیت عزاداری و سوگواری در آن به ایراد سخن پرداختند و سپس به دلیل مشغله کاری و شرکت در جلسه‌ای دیگر همایش را ترک نمودند. 
سخنران دوم این برنامه حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهشی و دانشنامه انقلاب اسلامی بود که به جایگاه سخن رفته و دقایقی پیرامون لزوم عبرت گرفتن از تاریخ و بیان مشابهت آن زمان با روزگار معاصر به مواردی اشاره داشتند. 
حجت‌الاسلام روحانی در خلال صحبت‌های خود با اشاره به ضربات عده‌ای خاص بر پیکره روحانیت در طول تاریخ گفتند: «ضربه‌ای که امروز به حیثیت روحانیت وارد شده تاکنون در هیچ دوره‌ای حتی در دوره پهلوی و قبل از آن وجود نداشته است. امروز با دولتی مواجه هستیم که به ظاهر وجاهت روحانی دارد ولی با حیثیت روحانیت بازی کرده و این امر در طول تاریخ بی‌سابقه بوده و مردم توقع این امر را نداشتند». 
ایشان همچنین ادامه داد: «روحانیون از رفتار دولت کنونی راضی نیستند و این امر باید برای مردم تبیین شود». این سخنان که مورد استقبال قریب به اتفاق جمع حاضر قرار گرفته بود، به مذاق ۳ تن از حاضران در جلسه خوش نیامد و موجب اعتراض آنان به سخنران مراسم گردید تا حدی که به علامت اعتراض، سالن اجتماعات را ترک کردند. خروج معترضانه این ۳ روحانی یعنی آقایان جمال یاری مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان، سید ابوطالب حجازی رئیس ستاد اقامه نماز استان و کمال تجدد امام جمعه سنگر، موجب حیرت بسیاری از روحانیون حاضر در جلسه شد و سر و صداهای برخواسته از این سه نفر علاوه بر ایجاد بی‌نظمی در مراسم، موجب هتک حرمت نشست مذکور و میهمان مدعو شد که اعتراض تعداد دیگری از روحانیون را به همراه داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی