• منتشر شده در یکشنبه, 28 مرداد 1397 10:24
شهردار ساری مطرح کرد:

مطالبه گری شهرداران از دستگاه های بالا دست

 
 
 
 

مهدی عبوری، سیاستگذاری صحیح و تعامل با دستگاه‌های اجرایی را عناصر مهم موفقیت در مسیر توسعه عنوان کرد و گفت: لازم است همه شهرداران با حفظ روحیه مطالبه گری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای تاثیرگذار گام های مهمی در زمینه سیاستگذاری صحیح برای اداره شهر بردارند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، دومین نشست شهرداران حوزه شهرستان‌های ساری و میاندورود با پیگیری‌های محمدی کیادهی مشاور شهردار مرکز استان به میزبانی شهرداری فرح آباد برگزار شد.
در این نشست مهدی عبوری، شهردار ساری به ضرورت بهره گیری از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌های ساری و میاندورود اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایط خاص اقتصادی کشور، از 7 سال پیش تا کنون گفته‌ام که بهترین راه حل مشکلات اقتصادی و توسعه پایدار شهری، فعال نمودن ظرفیت‌های گردشگری مرکز استان است.
وی با اشاره به حمایت مدیریت شهری ساری از هرگونه طرح و راهکار در خصوص ایجاد درآمد پایدار در شهرداری‌ها افزود: شهرداری ساری با توجه به ظرفیت‌های خوبی که پیدا کرده است آمادگی خود را در زمینه حمایت از طرح‌های نو و کاربردی با هدف توسعه گردشگری و ایجاد درآمد پایدار برای شهر و شهرداری ها اعلام می نماید.
شهردار مرکز استان به شهرداران حاضر در نشست را به استفاده مفید از ظرفیت‌های خدادادی گردشگری در شهرستان‌های ساری و میاندورود فراخواند و گفت: بدون تردید استفاده از وجود نعمت رودخانه در همه شهرهای حوزه ساری و میاندورود با ارائه طرح ساده و قابل انجام بر مبنای تثبیت رودخانه و فضای سازی حریم آن می تواند نقش بسزایی در جذب گردشگر و توسعه شهری ایفا نماید.عبوری، ارتباط مستمر شهرداران با نمایندگان مجلس و مسئولان بالادست را از ضروریات اداره شهر و شهرداری دانست و بیان داشت: همه شهرداران خصوصا شهرداری های کوچک که با مشکلات قابل رفع دست و پنجه نرم می‌کنند می توانند با ارتباط گیری و استفاده از ظرفیت خوب نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی بالادست مانند استانداری، دفتر امور شهری و حتی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قدم های مهمی در راستای رفع معضلات مجموعه تحت امر خود بردارند.
شهردار مرکز استان، سیاستگذاری صحیح و تعامل با دستگاه‌های اجرایی را نیز عناصر مهم موفقیت در مسیر توسعه عنوان کرد و گفت: لازم است همه شهرداران با حفظ روحیه مطالبه‌گری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای تاثیرگذار گام‌های مهمی در زمینه سیاستگذاری صحیح برای اداره شهر بردارند و لحظه ای از پیگیری خواسته‌های مردم و شهروندان فروگذار ننمایند.
در ادامه، این مسئول استفاده از ظرفیت‌های هر منطقه را ساده ترین راه دستیابی به موفقیت دانست و خاطرنشان کرد: همه ما باید از ظرفیت های شهر و منطقه خودمان استفاده بهینه کنیم. تور ساری گردی با هدف جذب گردشگر و معرفی مکان‌های کمتر شناخته شده ساری به گردشگران یکی از مصادیق استفاده بهینه از ظرفیت شهری است که توسط شهرداری ساری اجرا شده است. امیدوارم بتوانیم با همراهی همه شهرداران محترم حوزه ساری و میاندورود، یک بسته پیشنهادی مناسب گردشگری با محتوای بازدید از اماکن فرهنگی، تاریخی و تفریحی منطقه ارائه نماییم تا ضمن معرفی بهتر شهرستان‌های ساری و میاندورود، شاهد توسعه گردشگری و گردشگرپذیری منطقه باشیم.
عبوری توجه به اصل توسعه پایدار، رونق اقتصادی و کمک به حل مشکل اشتغال را در گرو توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد و گفت: اماکن گردشگری نیاز به سرپرستی جدی‌تر دارند. تجهیز این اماکن می تواند زمینه ساز جذب بیش از پیش گردشگران شود. این موضوع هم می تواند باعث رشد نمودارهای توسعه پایدار شده و هم می تواند به کمتر شدن مشکل اشتغال در منطقه کمک شایانی نماید.
در پایان، شهردار ساری به اصل قراردادن روحیه کار، تلاش و خدمت در مجموعه‌های مدیریت شهری اشاره نمود و خاطرنشان کرد: شهرداران باید با حفظ روحیه کار و تلاش و خدمت، پاسخگوی مطالبات شهروندان باشند و بدانند که حفظ مجموعه شهرداری و مدیریت شهری با اجتناب از حرف درمانی و ورود جدی به میدان‌های عملیاتی امکان پذیر خواهد بود. بنده هم هر کمکی برای خدمت به مردم شهر و شهرستان از دستم بر بیاید دریغ نخواهم نمود و امیدوارم شاهد رشد و توسعه روزافزون همه شهرهای حوزه ساری و میاندورود باشیم.
شایان ذکر است دومین نشست شهرداران شهرستان‌های ساری و میاندورود با حضور عبوری شهردار ساری، طبری شهردار سورک، محمدنژاد شهردار کیاسر، زلیکانی شهردار فریم، هادیان شهردار هولار، عبدی شهردار فرح آباد و محمدی کیادهی مشاور شهردار مرکز استان به میزبانی شهرداری فرح آباد برگزار گردید و شهرداران در ادامه نشست به بحث و تبادل نظر در موضوعات مطروحه پرداختند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی