• منتشر شده در سه شنبه, 16 مرداد 1397 11:17
دادستان مرکز مازندران در نشست خبری تیر خلاص را بر شایعات پیرامون شهرداری ساری زد؛

حتی عبوری هم خواهان برخورد قاطع با متخلف است

 
 
 
 به گزارش خبرشمال، صبح دیروز به مناسبت روز خبرنگار، نشست مطبوعاتی سید یونس حسینی عالمی؛ دادستان مرکز مازندران با اهالی رسانه برگزار شد. 
در این جلسه که بیشتر سوال‌های خبرنگاران درباره پرونده منتسب به تخلف مالی صورت گرفته در شهردار ساری بود، دادستان مرکز استان بخش ابتدایی پاسخ به سوال‌ها را به این موضوع اختصاص داد که مهم‌ترین این پاسخ‌ها عبارت بودند از؛
*هنگامی که بازپرس با تکمیل تحقیقات و تنظیم کیفرخواست، آن را به مرجع صالحه ارسال می‌کند، تازه آن وقت است که عنوان اتهام دقیقا مشخص می‌شود. درباره پرونده شهرداری ساری هم، به همین صورت است و بنابراین هنوز نمی‌توان و نباید عنوان اتهامی را حدس زد.
*ما در این پرونده، مثل سایر پرونده‌ها بدون تعارف با هیچ کس و هیچ جناحی در حال بررسی و اقدام هستیم و افراد موردنظر که مشخص هستند نیز احضار شده و برایشان قرار صادر شده است.
*باید توجه کنیم که شرط انصاف در این مورد رعایت شود و همانطور که نقد می‌کنیم، به کارهای مثبت فراوانی هم که در ساری انجام شده و می‌شود، توجه کنیم و این اتفاقات نباید باعث شود که خدمات صورت گرفته توسط شهرداری ساری نادیده گرفته شود.
*نام بردن از افرادی که متهم این پرونده نیستند، کار صحیحی نیست و نباید با آبروی افراد بازی کرد. اینکه نوک پیکان را به سمت اشخاص دیگری بگیریم که در این پرونده دخیل نیستند، اخلاقی نیست.
*شهردار ساری متهم این پرونده نیست و موضوع، مربوط به سازمان عمران شهرداری ساری است که در حال بررسی کارشناسانه پرونده هستیم.
*من یاد گرفته‌ام که هرگز تحت‌تاثیر دیگران یا تحت فشارهای جانبی قرار نگیرم. آنهایی که مرا می‌شناسند خوب می‌دانند که کسی جرآت ندارد من و همکاران من را تحت فشار بگذارد. خوشبختانه در این پرونده نیز، کسی سفارشی نکرد و فشاری نیاورد و حتی مهدی عبوری؛ شهردار ساری از من خواست که هر کسی در هر مقامی تخلف کرده، با او برخورد شود.
*به نظر من شتاب در بررسی چنین پرونده‌هایی به صلاح نیست چون همان‌طور که گفتم، موضوع به شکل دقیق و کارشناسانه در حال پیگیری است اما قول می‌دهم که دادستانی وظیفه خود را به بهترین شکل انجام بدهد.
*باز هم تاکید می‌کنم که اطلاق تخلف مالی یا جابه‌جایی مالی یا اختلاس و... درباره پرونده شهرداری ساری، در این مرحله کار اشتباهی‌ست چون تا تنظیم و ارسال کیفرخواست هیچ چیزی به شکل قطعی مشخص نخواهد شد.
دادستان مرکز مازندران در ادامه با اشاره به اینکه ما 48 پرونده از شهرداری‌های دیگر شهرهای مازندران و 55 فقره پرونده در حوزه ادارات استان هم داریم، پرونده شهرداری ساری را تنها یکی از آنها دانست که بیشتر، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.
حسینی عالمی هرگونه کمبود بنزین در مازندران را قویا رد کرد و گفت: فعلا تصمیمی هم درباره افزایش قیمت بنزین گرفته نشده و به ما اعلام نشده است.
او سپس در جواب خبرنگار روزنامه خبرشمال درباره تامین امنیت روحی و روانی اهالی رسانه و اهمیت این مقوله گفت: می‌دانم که کار رسانه‌ای و خبرنگاری چقدر دشوار است.  و همین‌جا قول می‌دهم که رسانه‌ها می‌توانند با خیال راحت و در امنیت کامل در حوزه مربوط به من و همکارانم فعالیت و نقد کنند. به شخصه هم از اینکه درباره من بنویسید و مرا نقد کنید، استقبال می‌کنم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی