• منتشر شده در سه شنبه, 16 مرداد 1397 11:14
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا خواستار شد

تسریع اجرای پروژه آب خام در رشت

 
 
 
 در جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت به اجرای سریعتر پروژه آب خام در رشت تاکید شد.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در پنجاه و سومین جلسه کمسیون بهداشت با اشاره به اینکه اجرای پروژه آب خام در رشت از سال ۹۱ آغاز شد ، اظهار کرد: این پروژه در سال ۹۱ و با لوله گذاری در ابتدای بلوار امام علی آغاز شده و علیرغم تمامی تلاش ها تاکنون به اتمام نرسیده است.
فاطمه شیرزاد با تاکید بر سرعت بخشیدن به اجرای پروژه آب خام رشت افزود: اجرای پروژه آب خام رشت باید با انجام ارزیابی های لازم و اختصاص اعتبار مورد نیاز تسریع شود . 
شیرزاد با انتقاد از نحوه آبیاری فضای سبز رشت افزود: در حال حاضر آبیاری سطوح فضای سبز رشت با استفاده از تانکر انجام شده و حضور خودروهای آبیاری در برخی از ساعات اوج ترافیک در شهر مشکلات فراوانی ایجاد کرده و در مواردی شاهد هدر رفت آب نیز هستیم . 
شیرزاد با بیان اینکه حضور تانکرهای آب رسانی در ساعات اوج ترافیک در شهر خطراتی ایجاد می کند، تصریح کرد: ۱۶ تانکر روزانه در سطح رشت نسبت به آبیاری فضای سبز شهری اقدام می کنند . 
وی با تاکید بر اینکه اجرای پروژه آب خام رشت در راستای مدیریت آب است گفت: انتظار داریم سازمان سیما و منظر شهرداری رشت هر چه سریعتر نسبت به برگزاری همایشی با محوریت پروژه آب خام رشت اقدام کرده و در شرایط فعلی و با نگرانی هایی که در کل جهان پیرامون بحران آب وجود دارد باید بیش از گذشته به این مقوله توجه شود . 
  رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را ارائه سیستم آب رسانی به نقاط مختلف کشور دانست و افزود: در برخی از محلات کم برخوردار رشت شهروندان با مشکل آب ناسالم مواجه بوده و باید در همایش یک روزه این مباحث مورد آسیب شناسی قرار بگیرد . شیرزاد با اشاره به احداث المان باران در ورودی شهر رشت از سمت جاده تهران تصریح کرد: شهر انزلی با المان ماهی شناخته شده و باید هر چه سریعتر نسبت به احداث المان باران در ورودی رشت اقدام شود . 
وی به آغاز لایروبی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت اشاره کرد و گفت: لایروبی دو رودخانه رشت از تیرماه آغاز شده و با اجرایی شدن آن شاهد کاهش آلودگی ها هستیم . 
  رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با انتقاد از عدم تعامل دیگر دستگاه ها با شهرداری رشت در اجرای لایروبی دو رودخانه رشت بیان کرد: علیرغم تمامی وعده هایی که در این باره توسط برخی از دستگاه های متولی در حوزه رودخانه ها داده شده متاسفانه تاکنون هیچ مشارکتی در این زمینه با شهرداری رشت انجام نشده است .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی