• منتشر شده در دوشنبه, 15 مرداد 1397 07:19
نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد:

تملک اراضی مشکل اجرای کمربندی غرب استان

 
 
 
 
 نماینده مردم تنکابن، عباس و رامسر در مجلس درباره احداث کمربندی غرب استان، تملک اراضی را مشکل اصلی اجرای این پروژه اعلام کرد.
شمس الله شریعت نژاد درباره احداث کمربندی چالوس تا رامسر اظهار داشت: با توجه به هجمه‌ای که برای آزاد راه تهران –شمال وجود دارد و با مذاکره‌ای که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم، مقدمات انجام این پروژه را قبل از سفر هیات دولت به مازندران فراهم کردیم و پس از سفر هیات دولت به مازندران با تلاش‌های استاندار وقت و وزارت راه و شهرسازی ۱۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه منظور شد.
وی افزود: متاسفانه با تاخیر  بودجه و نداشتن خط پروژه برای این کمربندی روبرو شدیم اما برای اینکه اعتبار برگشت نخورد به فکر ساخت کنارگذرها افتادیم که مجری آن شهرداری‌ها هستند و در همین زمینه با شهرداری‌ها قرارداد بستیم و تنها شهرداری که در این باره به‌خوبی عمل کرد شهرداری نشتارود بود و توانست مسیر را آزاد کند و حدود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به خود اختصاص داده شد.
وی اظهار داشت: بعضی از شهرها حتی نتوانستند پیمانکار انتخاب کنند و به ما و دولت هم لطمه وارد کردند که نتوانستند اعتبار را جذب کنند و من به‌عنوان نماینده وظیفه داشتم اعتبار برای پروژه جذب کنم اما نمی‌توانم جای شهردار و شورا کار کنم.
این نماینده مجلس ادامه داد: ما دنبال کمربندی هستیم که خارج از شهر باشد و ترافیک را تسهیل کند. مشکل اساسی بر سر راه این پروژه تملک اراضی مردم است و آخرین تصمیم این شد که از حریم برق فشار قوی استفاده کنیم و  کمربندی را احداث کنیم.
نماینده مردم منطقه در خانه ملت درباره پیگیری ساخت جاده آرود شهرستان تنکابن اظهار داشت: آرود بزرگترین روستای دهستان سه هزار تنکابن بوده و دارای جمعیت قابل توجهی است اما راه دسترسی آن مالرو بود و با پیگیری‌های انجام شده برخی موانع بر سر راه این جاده برطرف شده و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت آن منظور و حدود ۸۰۰ متر از  این جاده احداث شده که اعتبار تکمیلی برای ساخت آن حدود ۶۰۰ میلیون تومان  پیش‌بینی شده است.
شریعت نژاد درباره گازرسانی به روستاهای بالادست شهرستانهای رامسر و عباس آباد و تنکابن اضافه کرد : یکی از توفیقات به‌دست آمده گازرسانی به روستاهای بالادست است و خوشبختانه در جلگه غرب مازندران، روستای بدون گاز نداریم با پیگیری‌های انجام شده در دهستان دوهزار و سه هزار  در تنکابن، جنت رودبار و جواهرده در رامسر  گازرسانی در حال انجام است و برای روستای دراسرا در عباس آباد که تنها روستای بدون گاز شهرستان است نیز برنامه‌ریزی گازرسانی شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی