• منتشر شده در یکشنبه, 06 اسفند 1396 09:09
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد

کاهش هشت دهم درصدی نرخ بیکاری در مازندران

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در استان مازندران رو به کاهش بوده و در سال جاری نسبت به سال گذشته هشت دهم درصد کاهش داشته است.


کامران اصغری با بیان این که دولت در سال جاری ۳۹۰ میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی و ۷۵۰ میلیارد تومان در حوزه اشتغال فراگیر به استان مازندران اختصاص داده است گفت: روند رو به بهبود با توجه به تسهیلات داده شده در بانک‌ها مشاهده می‌شود تا از مهاجرت جوانان روستایی به شهر جلوگیری کنیم و در تسهیلات روستایی ملاک ما تزریق پول نبوده، ملاک اصلی اشتغال است. اصغری تصریح کرد: در روستاها سرانه هر اشتغال ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد که سرانه خوبی دارد و باعث اشتغال و توسعه در روستاها می‌شود تا به اشتغال پایدار برسیم. وی تصریح کرد: دولت اشتغال را به سمت و سوی جوانان کشانده و در حوزه کارآفرینی به بهزیستی و کمیته امداد طبق 
بند د تبصره ۱۶ مبلغ ۱۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در استان مازندران در سال ۹۶ اختصاص داده شد که ۸۵ درصد اعتبارات جذب شد.
وی با بیان این که بیشتر بیکاران از قشر فارغ‌التحصیلان هستند که به عنوان بزرگترین دغدغه در کشور است اظهار کرد: نرخ بیکاری در استان مازندران رو به کاهش بوده و در سال جاری نسبت به سال گذشته هشت دهم درصد کاهش داشته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی