• منتشر شده در یکشنبه, 06 اسفند 1396 08:59
استاندار مازندران در جلسه شورای اداری استان:

اقتصاد مقاومتی، شاه کلید توسعه مازندران است


محمد اسلامی در جلسه شورای اداری استان، توسعه مازندران را در گرو ایجاد هم‌گرایی دانست و اظهارکرد: برگزاری جلسات شورای اداری به‌منظور رسیدن به هدف خاصی برای توسعه است و باید به ارایه خروجی‌های مطلوب در این زمینه توجه بیشتری نشان داد.


وی تلاش مجدانه را نیاز فعالیت مدیران در دوران خدمت خواند و افزود: دوران بخشی‌نگری سپری شده و باید توسعه و رشد اقتصادی را مردم‌محور دانست و دستگاه‌ها باید برای تحقق رونق اقتصادی هماهنگی لازم را با یکدیگر داشته باشند.
وی هدف از تفویض اختیارات به استانداران را اقتدار نقش حاکمیتی دولت برای تسهیل امور مردم خواند و ادامه داد: توسعه و پیشرفت زمانی رخ خواهد داد که بروکراسی‌های زاید در روند رسیدگی به امور مردم حذف شود. استاندار مازندران شاه کلید توسعه استان را توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواند و عنوان کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید با تکیه بر اقتصادی درون‌زا، مردم‌محور، دانش‌بنیان و صادرات‌گرا محقق شود.
اسلامی حمایت از بخش صنعت و کشاورزی را خواستار شد و گفت: حمایت ، بسترسازی و تسهیل‌گری از طرح‌ها و پروژه‌های محرک اقتصادی باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و زمینه فعالیت سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف فراهم شود.
وی با ابراز گله‌مندی از استفاده برخی دستگاه‌ها از مصوبات منسوخ‌شده ؛ تسهیل فرآیند اخذ مجو‌زهای قانونی را مورد تاکید قرار داد و افزود: تسهیلات لازم با استفاده از مصوبات کاربردی در خدمت حمایت از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی قرار گیرد.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه توسعه باید با ظرفیت مردمی پیش رود، یادآور شد: مردم با مدیریت در بخش توسعه باید نتیجه را در کارها شاهد باشند.
اسلامی به راه آهن برقی تهران - شمال اشاره کرد و اظهار داشت : استفاده از تکنولوژی روز دنیا همراه با رعایت ملزومات زیست‌محیطی از نکاتی است که باید در احداث این طرح ملاک عمل قرار گیرد و پنج دستگاه متولی این امر در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

دولتی بودن سواحل
عبدالله رضیان نماینده قائمشهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه اظهار کرد: نگاهی که همکاران ما در مجلس شورای اسلامی برای توسعه استان دارند نگاه تعاملی است.
وی با اعلام اینکه گله‌مندی از عملکرد مسؤولان وجود دارد، گفت: باید تلاش کنیم که زمینه رفع مشکلات مردم فراهم شود.
نماینده مردم قائم‌‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای برون‌رفت مشکلات باید روحیه جهادی در استان تقویت شود، ادامه داد: باید روحیه مردم‌مداری و ترس از خدا در ما تقویت شود و عملگرایی در فضای کاری قوت و قدرت بیشتری شود. رضیان با اشاره به برخی از آمارها و ارقامی که از سوی مسؤولان منتشر شده است، گفت: در ارائه آمار و ارقام باید باید صداقت داشته باشیم.
رضیان در ارتباط با مشکلاتی که در سواحل وجود دارد، افزود: در حال حاضر سواحل ما دولتی است و برگشت مسافران با گلایه از استان است.
وی از استاندار مازندران خواست که بحث ساماندهی دریا جدی گرفته شود، گفت: آمادگی در مجلس وجود دارد و سازمان عمران دریا باید احیا شود اگر این قانون قابلیت اجرایی دارد باید احیا شود و اگر استاندار بتواند به این موضوع توجه کند، اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.
وی با اعلام اینکه مبحث توسعه راه‌ها باید به صورت جدی توجه شود، بیان کرد: گره ترافیکی در سوادکوه باید رفع شود، کیاسر به دامغان و گلوگاه به دامغان باید مورد توجه قرار گیرد و در برنامه کاری قرار گیرد.
نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در حوزه راه روستایی آسیب‌های جدی وجود دارد، افزود: راه‌های بین شهری در استان مازندران به شدت دچار مشکل هستیم.
وی با اعلام اینکه بیمارستان‌های استان مازندران وضعیت مناسبی ندارند، گفت: بیمارستان رازی و بهشهر و نکا از نرم مناسبی برخودار نیست.
رضیان با اعلام اینکه مشکل آب در استان جدی است، گفت: از ظرفیت آب‌های سطحی استان مازندران به خوبی استفاده نمی‌شود.
وی با اعلام اینکه از ظرفیت گردشگری استان مازندران به‌خوبی استفاده نشده است، گفت: اقتصاد گردشگری می‌تواند در توسعه استان ظرفیت مناسبی ایجاد کند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی